Demony i Vampiry zalewające Polską ligę WFB

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1289
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Raf Ty naprawde uwazasz ze powrot polowek za czolg by je tak strasznie udupil?
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

SlanesH pisze:Raf Ty naprawde uwazasz ze powrot polowek za czolg by je tak strasznie udupil?
W sytuacji mojej, czyli jednego czołgu, uważam że udupiłoby. Bo to są raptem 2-3 celne strzały z bolta, po których przeciwnik olewał czołg bo miał już 150 punktów a czołg był warzywem. A poza tym połowa punktów jest sprzeczna z zasadmi :)

A tak z innej beczki, wkurwia mnie, że przy okazji słusznych-niesłusznych (kwestia dyskusyjna) prób uwalenia demonów i vampirów ktoś stara sie tylnymi drzwiami uwalic przy okazji imperium. Sorki, ale nigdy nie było tak, że w pierwszej 10 jakiegoś turu 8 armii to imperia, więc nie przesadzajmy z ta imperialną pałerowatością... To może przy okazji udupmy pare innych armii z którymi mamy osobiste problemy? Ja na przykład proponowałbym żeby tunelowcy skaveńscy byli w rarach, bo złości mnie że te gówienka potrafią zjeść cały mój park maszynowy, a ja nic na to nie moge poradzić...

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

I tak mozna podsumowac kazda probe CS. Kazdy ciagnie w swoja strone by nie uwalalo to jego armii.
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jest sporo rozsądnych osób, które widzą przegięcia we własnych armiach. A tych, którzy nie dostrzegają, mozna spokojnie olać.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Jan z Czarnolasu
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Jan z Czarnolasu »

Malal pisze:I tak mozna podsumowac kazda probe CS. Kazdy ciagnie w swoja strone by nie uwalalo to jego armii.
Weź się już nie ośmieszaj. Główne propozycje CSów zaproponowali tnący w zasadzie w największym stopniu VC i DL gracze wampirów - Barb i Furion. . . jakby ciachnęli mojej armii inverta czy cokolwiek innego w celu wyrównania sił - nie oponowałbym. Jak na razie to można zgeneralizować, że przy każdej próbie CSa Ty ciągniesz w swoją stronę by nie uwaliło Ci demonów. . .

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Próby rozmycia tego tematu, poprzez takie rekapitulacje "i tak kończy się każda próba", albo "nigdy nie będzie dobrego rozwiązania więc lepiej nie ruszać" uważam za cyniczne i szkodliwe i podzielam w dużej mierze zdanie Richtiego.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Widze, że temat zmierza w kierunku zal.pl oraz wymieniania przegiec w WFB...

Ja raczej zadalbym pytanie - czemu pojawiaja sie tematy z rodzaju zal.pl oraz czemu wciaz w WFB jest tyle przegiec czy tez braku rownowagi miedzy AB i jednostkami w obrebie jednego AB...?

WFB pomimo dekad prob i bledow, 7 edycji wciaz ma mase wad, ktora wyraznie nie wynika z nieudolnosci autorow gry ale raczej ich "polityki" wzgledem klienta.

Jak pisalem wczesniej srodowisko WFB wypracowala pewne struktury organizacyjne i narzedzia jakimi jest liga, uscislenia sedziawskie, system turniejowy, Liga sedziowska, rozwijajace sie kluby etc... - i to w wielu krajach na calym swiecie

Zatem nie rozumiem czemu nie sprubojemy napisac errate do wszystkich AB lub poprawione army listy i wprowadzic je do rozgrywek (najlepiej we wspolpracy ze srodowiskami z innych krajow). Dla GW bylaby to bezposrednia manifestacja graczy, a zatem ich klientow, ze musza dokonac powaznej rewizji swojej polityki wzgledem graczy w WFB. Byc moze w koncu bysmy sie doczekali 8 edycji z dobrym balansem AB, pisanych przez ludzi, ktorzy maja pojecie i doswiadczenie o tej grze.

W kazdym badz razie uwazam to za narazie jedyne rozwiazanie, ktore moze w koncu zapocztakowac chociaz jedna dobrze napisana "edycje" WFB pod wzgledem zasad i AB.

Jesli w zaden sposob nie wymusimy na GW rewizji ich polityki nigdy nie bedzie nam dane zagrac na dobrze napisanych AB i zasadach (6 edycja pod tym wzgledem rowniez bardzo kulala jak zreszta kazda).

Inaczej bedziemy przerabiali takie tematy w kazdej edycji zarowno 8, 9, 10 jak i 20... (o ile wczesniej GW nie padnie) ;).

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Taa a Gays Worhsop oczywiscie zmieni politykę bo dajmy na to 2,5 tysiąca gracze z jakiegoś kraiku gdzieś w Europie zrobiło sobie własne zasady. Jeah.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Murmandamus pisze:Taa a Gays Worhsop oczywiscie zmieni politykę bo dajmy na to 2,5 tysiąca gracze z jakiegoś kraiku gdzieś w Europie zrobiło sobie własne zasady. Jeah.
Nie doczytales najwyrazniej - najbardziej mi chodzi o wspolprace z innymi "kraikami".

Poza tym trzeba od czegos zaczac. Jak najbardziej mozna sprobowac uzyskac efekt domina.

Po trzecie skoro GW nie szaunuje klienta czemu mu w odpowiedzi na jego bzdurne zasady i AB nie pokazac srodkowy palec?

Wychodze z zalozenia ze sama LS jest wstanie na poczekaniu zrobic lepsze army listy od GW. Warto w koncu z tego skorzystac, co by zakonczylo ere narzekan i wkurzanie sie na polityke GW.

Najbardziej nie rozumiem tego strachu srodowiska graczy przed jakimikolwiek zmianami. A mozliwosci jest cale multum.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Malal pisze:I tak mozna podsumowac kazda probe CS. Kazdy ciagnie w swoja strone by nie uwalalo to jego armii.

Richtie pisze:
Weź się już nie ośmieszaj. Główne propozycje CSów zaproponowali tnący w zasadzie w największym stopniu VC i DL gracze wampirów - Barb i Furion. . . ... . .
ksch pisze:Próby rozmycia tego tematu, poprzez takie rekapitulacje "i tak kończy się każda próba", albo "nigdy nie będzie dobrego rozwiązania więc lepiej nie ruszać" uważam za cyniczne i szkodliwe i podzielam w dużej mierze zdanie Richtiego.
Malalu – podstęp i łgarstwo miewają zacne zastosowania – wojna, manewry na stole, te rzeczy.
Czasem w sztuce można zaszokować jakąś absurdalną konstrukcją.

W odniesieniu do Furiona i Barbarossy – Twoja wypowiedź jest haniebnym łgarstwem i potwarzą.
Kłamstwem tak ewidentnym i z tak niskich pobudek głoszonym, że rażąco nieskutecznym.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Chory pisze:
trikk pisze:
Siweusz pisze:Na ile bitew?
1 bitwa, drzewo na 2 ranach, dostaje ST, zostaje na 1, wbija 3. Potem 2, potem 3, potem 2. Dostaje drugi czolg, wbija 3, potem 2, potem 3, konie bitwy ;)
I dostałeś pewnie 0 pkt za nie :D

Ja tez raz wbiłem 18 ran na 2 czołgach za co zostałem nagrodzony 0 ilością punktów. 8)
450
Przed erratą, i jeden zabilem cały ;)
Release the Przemcio!

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Akurat drobne zmiany w uściśleniach nie powinny być problemem dla LS. Skoro już i tak są tam interpretacje niezgodne z zasadami ale dobre dla równowagi gry (np Pestilent Mucus -i bardzo dobrze, bo inaczej byłby zbyt potęzny jak na 25pts) to możnaby tu i ówdzie wpleść ich więcej. Moi dwaj faworyci do zmiany w pierwszej kolejności to
- 1/2 pts za Tanka zbitego do połowy W
- Beast Herd w walce ustawia się minimalnym frontem 5 modeli

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Cyel slusznie pisze.

Ja do dzis nie potrafie zrozumiec czemu LS jak i cale srodowisko graczy pozwolilo dostosowac się chyba do z najbradziej idiotycznych "erret GW", ktora dotyczy wspomnianego przez Cyel'a ustawienia Best Herda. Zapis ktory w glownej mierze zabil ta armię i uczynil ją poprostu niegrywalna, gdyz GW nie zdecydowalo sie przystowac zasad bestow do nowej edycji (co powinno byc ich obowiazkiem - nawet zasranym obowiazkiem).

Ja bym również do listy ceyl'a dodal możliwość noszenia każdego ekwipunktu dodatkowego dla BSB w każdej armii, a nie tylko tych AB wydanych po orkach - albo odwrotnie, czyli zabronil nosic jak starych bookach.

Takich "kwiatków" jest cala masa.

Pytanie do LS - "czy można liczyć ze w nowych uscisleniach sedziowskich pojawią się interpretacje zasad niekoniecznie zgodne z GW, lub czy chociaz mozna liczyc na powazna dyskusje nad wprowadzeniam takich zmian w uscisleniach?"

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Taki temat już był, tylko (jak to już bywało) umarł śmiercią naturalną.
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=269395#269395
Proponuję podczepić się pod niego (może po uprzednim uważnym przeczytaniu :) ).
Wg mnie, dawnego "fan-boya zasad" i wielbiciela "Purehammera", polhammeryzacja najgłupszych zasad i errat pozwoliłaby na uprzyjemnienie rozgrywki przynajmniej w kilku aspektach, jak chocby własnie gra bestiami. :)

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Dzieki KrzysiekW za linka.

Uwaznie przeczytalem i az dziw bierze ze temat tak szybko umarl smiercia naturalnal. Taaa nie ma co jak te wszechwladne i wszechpotezne "lobby" o ktorym wspominano na poczatku przedstawionego przez Ciebie tematu :)

Czy bajki juz nie ucza że ze zlem nalezy walczyc ;)

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Kal_Torak pisze:Uwaznie przeczytalem i az dziw bierze ze temat tak szybko umarl smiercia naturalnal. Taaa nie ma co jak te wszechwladne i wszechpotezne "lobby" o ktorym wspominano na poczatku przedstawionego przez Ciebie tematu :)
Tu nawet "lobby" nie trzeba, tu wystarczy zwykła niechęć do zmian. Nawet taka, jaką ja miałem do niedawna. Gram demonami, ale też widzę koniecznośc zmian, choć nie tylko ukrócających trupio-diabelską dominację. Ale jak napiszę o połowie punktów za czołg, to mi zaraz jakiś imperialista wskoczy na plecy. I to też problem. "Ciąć inne armie, ciąć przegięcia. Co? Nieee, u mnie przegięc ni ma, co chcecie od bestii chaosu?".
Dlatego też zgadzam się na procentową propozycję Barbarossy, bo to juz jakis krok. CS Furiona mi nie pasuje, bo przycina też mniej gięte demoniczne armie, w mojej opinii taka ingerencja musiałaby pójść głębiej w booki (coś jak Warzywna Inkwizycja) i wprost punktować "bsb na juggerze be, bsb slaanesha ciacia" (to tylko przykład na szybko).
Poza tym, o czym wspominał Jankiel, a z czym się w części zgadzam, ludzie łapią klimat w rodzaju "aaa, demony, zaraz dostanę maskę w plecy!".
Kal_Torak pisze:Dzieki KrzysiekW za linka.
Polecam się. :)
A uwaga o uważnym przeczytaniu to taka raczej dla szerszego grona, zwłaszcza tych termonuclear-manów, którzy walą posta, a potem (o ile w ogóle) sprawdzają czy na temat i czy już tego nie było.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Hmmm... z Twojej wypowiedzi wnioskuje, ze wystarczy aby wyskoczyl jeden zenio krzyczacy o poszkodowanych czolgach i imperium aby nie dalo sie nic zrobic. Sytuacja taka mi przypomina Liberum Veto...

Akurat takich graczy juz w zasadzie nie ma, przynajmniej sa w mniejszosci na tym forum. Sek w tym, ze jakby kto nie glosno krzyczal to sie dostosuje. Przeciez ci sami ludzie ktorzy byli przeciw i za S&S drzewem grali w obie wersje. Ci sami imperialisci grali na turniejach gdzie dostawalo sie przez pewien czas polowki za czolg, jak teraz graja ze sie nie dostaje. Jekakolwiek decyzje podejmnie np. takie LS wprowadzajace nowe uscislenia to bedzie podobnie - ludzie sie dostosuja.

Zreszta juz wielokrotnie bylo pisane, aby nowe uscislenia czy ten erraty LS a nawet army listy byly opcja alternatywna, ale zeby ta istaniala napisana przez autorytety w battlu. To jak juz bedzie toforsowane na turniejach, czy bedzie w limited, czy wejdzie wspolnie dla pozostalych krajow to juz temat na inna bajke. Wazne aby alternatywa do bublu GW byla i to by ogromnej ilosci graczy wystarczylo, a przynajmniej mielibysmy punkt wyjscia.

Osobiscie uwazam, ze powinny zostac opracowane alternatywne army listy i erraty. Kiedy te wejda i beda dobrze skonstuowane (a jestem przekonany ze o niebo lepiej od zasad GW i nade wszystko dostosowane do gry turniejowej) to dopiero od tego momentu mozna zaczac dyskusje czy mozna je wprowadzic jako eurohammer czy polhammer jako limited.

Ale takie erraty/uscislenia/army listy musza najpierw postac bo inaczej nie bedzie bazy ani odnosnika do czegokolwiek.

Awatar użytkownika
Jan z Czarnolasu
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Jan z Czarnolasu »

Toraku, nie fantazjuj tutaj o jakiś eurohammerach na całą Europę. Jesteśmy w Polsce i co nas obchodzi to jak się gra w za granicą ? Najpierw musi być zgoda na samą idee cięć i tutaj ta zgoda - na co wskazuje głosowanie na LL - jest. Głosy na nie to może ze 20% na oko. Więc właściwie głosu na ten temat zbierać już nie trzeba. Propozycji zmian i CSów były już dziesiątki więc ich też nie trzeba już wymyślać. Starych tematów nie trzeba wskrzeszać bo ostatnio powstało wiele nowych - z grubsza traktujących o tym samym np. ten.

Poczekajmy więc spokojnie do końca głosowania na LL. Potem sprawa nabierze tempa - LS z ew. jakimiś pomocnikami opracuje projekt. Myślę że tutaj będzie można liczyć na aktywność Barba w głównej mierze. A potem będzie można gadać. . .

Na razie pozostaje mieć nadzieję, ze projekt zmian powstanie, przejdzie i będzie dobrą, zbalansowaną i fakultatywną alternatywą dla supremacji limited.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Richte - ja nie fantazjuje - przeczytaj wypowiedz Jacka Jedynaka.
Jedy Knight pisze:
Kal_Torak pisze: Jacku czy powstanie w najblizszym czasie na LS powazna dyskusja nad:

1. Eurohammeryzacją i pomyslami od czaego i w jaki sposob udrezyc aby rozpoczac proces eurohammeryzacji?
2. Czy Gracze z Polski lub innych krajow nawiazaly juz dialog wzgledem ksztaltu Eurohammera lub wstepnymi rozmowami?
3. Czy sa juz pomysly na temat ksztaltu ew. polhammera?
1 – Nie mam pojęcia o LS. Głównym hamulcowym Eurohammeryzacji byłem dotąd ja. Ze szlachetnych pobudek. Zmieniłem zdanie po rzezi na ETC w Modenie. Albo ten szajs zostanie przycięty przez Army Restrictions, albo zaczniemy pisać nowe zasady. Wolę to pierwsze – zdecydowanie.
2 – Powstał kolejny, (po LS-owym na NG) Tajny Komitet Naprawy Battla – tym razem Ogólnoświatowy. Wchodzi w jego skład Barbarossa.
3 – Pomysły na Eurohammera – są. Tajne.
Z tego wychodzi, ze najwyrazniej Barbarossa jest znacznie wiekszym fantasta odemnie, a w w koncu to przeciez o nimj wspomniales na koncu swego postu :).

Ja tylko pisze, ze proba polhammeryzacji powinna isc w parze z eurohammeryzajca, bo kazdy chcialby miec spojne zasady, ale przy okazji uzywane przez wszystkich, albo prawie wszystkich (poza UK) ;).

Projekt nalezy dopingowac, bo zbyt czesto zwykl umierac smiercia naturalna...

Jesli projekt sie uda i poprostu ruszy to w koncu najzwyklej w swiecie uniezaleznimy sie od GW i ich bzdurnych zasad - gra warta swieczki, chyba dla kazdego gracza.

Awatar użytkownika
Jan z Czarnolasu
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Jan z Czarnolasu »

jak umrze śmiercią naturalną to odżyje po kolejnym singlowym (a moze nawet nie) masterze. Na razie żyje, ale jest uśpiony bo sprawa ruszyła.

ODPOWIEDZ