Pytania do Phila Kelly

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Amdor
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: Amdor »

Pozwólcie, że ten FAQ skomentuje graficznie ;p
Obrazek
(Ten komiks nie mial na celu wyśmianie konkretnych osób, a jedynie podejście GW do AB'ów)

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Panowie, a może byśmy zeszli z Phila? Rozmawiałem z nim a propos booka HE, jest on naprawdę w porządku. Sam fakt, że odpowiedział na nasze pytania świadczy o tym, że nie ma "wszystkiego w dupie" jak ktoś zauważył. To, że parę zasad budzi wątpliwości (wśród nich kilka z winy autora, kilka z naszego czepialstwa), a także to, że w sprawie podstawek nikt nie jest w stanie nic powiedzieć, to zupełnie inna sprawa.


Co do Steed of Slaanesh:
Ma on podstawkę 25x50, wynika to nawet z samego Armybooka WoC. Strona 54, pierwszy akapit od góry.
...
Note that Juggernauts of Khorne, Deamonic Mounts, Palanquins of Nurgle and Discs of Tzeentch are cavalry mounts, even though they are not mounted on a 25x50 base.
.
Skoro Steed of Slaanesh nie jest umieszczony w powyższym fragmencie, to są 2 wyjścia:
1. Ma podstawkę 25x50 i jest cavalry mountem
2. Ma podstawkę 50x50 (niby czemu?) i nie jest cavalry mountem (traktowany jak Giant Squig)

Przychylam się do pierwszej opcji...

Awatar użytkownika
SnaQ
Wałkarz
Posty: 64
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: SnaQ »

Szaman pisze:
SnaQ pisze:Cyckoglizda to nie jest w obecnej edycji Steed of Slaanesh.
po czym wnosisz?
Usiądź spokojnie i wyobraź sobie, że jesteś nowym graczem zgłębiającym tajniki bitewniakowego hobby. Odrzuć wiedzę o poprzednich edycjach, itp. Weź armybook do ręki, przeglądnij go, potem udaj się na stronę GW. Co zauważysz? Wszędzie gdzie widnieje wizerunek plemnika widzisz podpis Daemonic Mount. Nigdzie nie znajdziesz napisu oznajmiającego, że jest to Steed of Slaanesh (no chyba, że trafisz na jakąś archiwalną stronkę, której admini nie usunęli przez niedopatrzenie). A teraz szukamy Steed of Slaanesh. I co? Znajdziemy jedynie opis w AB, który określa je jako dwunogie bestie oraz rysunek w AB Demonów gdzie wypisz-wymaluj mamy wariację na temat seekerki.
SnaQ pisze:To jest Daemonic Mount.
tu sie zgadzamy. wszystkie dedykowane steedy sa daemonic mount.
Przykro mi, ale zaczynam się czuć jakbym rozmawiał ze ślepym o kolorach. Wcale się tu nie zgadzamy. Może w kwestii fluffu - owszem, ale wg zasad Daemonic Mount (specjalnie pisany z wielkiej litery) to nie jest aż tak ogólna kategoria potworów, by jak do worka wrzucać do niej dyski Tęczy, kornikowe pancerniki, palankiny i plemniki. To jest stwór posiadające własne, odmienne od wymienionych zwierzaczków statystyki.
SnaQ pisze:Nawet w AB jest zdjęcie lorda Slaanesza na plemniku i podpisane jak byk "Lord of Slaanesh on Daemonic Mount".
Ma być na 50x50 bo to jest DM.
j.w.
j.w.
SnaQ pisze:A Steed of Slaanesh jest wyraźnie opisany w AB jako "BIPEDAL beast"
fluffowe pierdzenie :mrgreen:
Jasne... Zresztą, patrz: pierwszy akapit.
SnaQ pisze:i powinien być na podstawce 25x50.
nie widze zwiazku...
Oj... A co powiesz na zdanie "Note that Juggernauts of Khorne, Daemonic Mounts, Palanquins of Nurgle and Discs of Tzeentch are cavalry mounts, even though they are not mounted on a 25x50mm base"? Dlaczego nie ma tu wymienionych Steedów Slanesza? Bo one są na "25x50mm base" i dlatego nikt nie powinien mieć wątpliwości, że są "cavalry mounts".
SnaQ pisze:Ja nie rozumiem jak można inaczej to interpretować.
no wlasnie, nie rozumiesz...
Niektórzy widząc księżyc upierają się, że to słońce, albo że jak ktoś na nich sika, to deszcz pada. Proszę Cię, nie kontynuuj tego w stylu jaki zaprezentował nam Twój angielski kolega po fachu. Piszę to z wielkim żalem...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Oj... A co powiesz na zdanie "Note that Juggernauts of Khorne, Daemonic Mounts, Palanquins of Nurgle and Discs of Tzeentch are cavalry mounts, even though they are not mounted on a 25x50mm base"? Dlaczego nie ma tu wymienionych Steedów Slanesza? Bo one są na "25x50mm base" i dlatego nikt nie powinien mieć wątpliwości, że są "cavalry mounts".
ze nie znasz swojego booka skoro tomek musial umiescic ten fragment na forum, zebys cos takiego zauwazyl :P

Awatar użytkownika
SnaQ
Wałkarz
Posty: 64
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: SnaQ »

Jasne... Zauważ, że post jest dosyć długi i zacząłem pisać zapewne wcześniej niż Tomek. Poza tym, co myślisz, że wcześniej miałem swoje stanowisko w tej sprawie jakoś wydumane "bo tak"? Wzięte z sufitu? Patrzyłem też co chwilę do booka bo chciałem przepisać kropka w kropkę, żeby nikt nie miał wątpliwości (a różnica pomiędzy moim cytatem a tomkowym jest). Zresztą, co ja się będę tłumaczył...

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Podjeliśmy decyzję na LS, że FAQ GW będziemy traktować bardziej, jak wskazówki, a nie prawdę objawioną. Dlatego nie czujemy się do końca związani także wypowiedziami Phila Kelly. Na pierwszy ogień pójdzie poprawienie zasady raiders w beastach.

[-o< \:D/ =D> =D> =D> =D> =D>

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Shino pisze:ze nie znasz swojego booka skoro tomek musial umiescic ten fragment na forum, zebys cos takiego zauwazyl :P
wazne ze dobrze sie skonczylo ;) zarowno RAW jak i fluffowe pierdzenie wskazuja na dokladnei to samo... wiec jest dobrze :wink:

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

To ja mam jeszcze pytanie o Rapturous standar :P Czy IC jest na jedynce i na jakimkolwiek dublecie?
Ostatnio zmieniony 21 paź 2008, o 23:20 przez Xen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SnaQ
Wałkarz
Posty: 64
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: SnaQ »

Tak.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

SnaQ pisze:Wszędzie gdzie widnieje wizerunek plemnika widzisz podpis Daemonic Mount. Nigdzie nie znajdziesz napisu oznajmiającego, że jest to Steed of Slaanesh (no chyba, że trafisz na jakąś archiwalną stronkę, której admini nie usunęli przez niedopatrzenie).
swiezo postawiona strona sklepu GW:
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... meStyle=wh

polecam zwlaszcza fragment:

With this box set you can make the following:

Chaos Lord

Exalted Hero

Steed of Slaanesh

MV WS BS S T W I A LD
10 3 0 3 3 1 5 1 7

Unit Size: 1
Special Rules: Fear; Poisoned Attacks; Fast Cavalry
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
SnaQ
Wałkarz
Posty: 64
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: SnaQ »

Poddaję się. Wiem, że mam rację, ale zabrano mi argument, a za stary już jestem na takie przekomarzanie się.

michus
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Szczecin/ Wrocek

Post autor: michus »

Szaman, mógłbyś się jeszcze o jedną rzecz zapytać? Masz w booku napisane, "Sorcerers may choose their spells from Lores noted in their army list entry" :) Czy to oznacza że mogę wybrać czary z lora jaki mam zapisany w rozpisce? Sprawdziłem w innych podręcznikach i tam nie ma czegoś takiego w zapisach przy magach:) Może się mylę, ale nawet osobny akapit dali na ten zapis.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Rzucasz sobie kośćmi i wybierasz to co Ci wypadnie. :roll:

Nie szukajcie dziury w każdym zdaniu.

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

Michus też na to zwróciłem uwagę, ale zobacz sobie podręcznik do Imperium w dziale Battle Wizzards ;)

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Jak dla mnie odpowiedni mark dawal odpowiednia magie.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Szaman pisze: Steed of Slaanesh

MV WS BS S T W I A LD
10 3 0 3 3 1 5 1 7

Unit Size: 1
Special Rules: Fear; Poisoned Attacks; Fast Cavalry
cos z takimi statami po prostu nie moze byc na 50tce ;) kazda statystyka bzposrendio nawiazuje do steedow spod konnych demonetek... to ze GW ma gotowy model i nie chce im sie nic w tej sprawie zmieniac to mnie jakos malo obchodzi, steed z booka to steed spod demonetki nie cyctaty waz, koniec kropka :twisted:

Awatar użytkownika
Marios
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marios »

Moje sprężyny robię właśnie z cyckonoszy i wrzucam je na podstawki 25x50. IMHO na takich podstawkach są. Najwyżej będe stosował patent z dokładką podstawki jak robiłem z herosem khorna na deamonic steedzie, którego posadziłęm na podstawkę 25x50 a jak chciałem go wystawić na deamonic mouncie do wstawiałem go w specjalnie przygotowaną podstawkę 50x50.
Dyskowca na razie wstawiłem na podstawkę 50x50 bo z tego co pamiętam zawsze się na takiej grało(do wyjścia demonów), troszkę się narobiłem ze zrobieniem tej podstawki i wkurzyłem się jak się okazało, że musi być na 40x40 (mimo, że mniejsza jest korzystniejsza).
Będe musiał ją rozpierdzielić i zrobić na 40x40 z opcją dorobienia na 50x50 tylko dlatego, że baranom z GW nie chce się napisać tego w booku.
Mariusz 'Marios' Krakowczyk
Inkwizytor Warszawa
Niekończąca się krucjata przeciw "wujkowi dobra rada".
trikk pisze:Z głupotą można żyć.

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Święte słowa Mariusz, mam dokładnie ten sam problem i postępuję prawie dokładnie jak Ty.
Obrazek

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Heh, po pierwsze szacun za to, że Phil odpowiedział (i to dość szybko) na nasze pytania. No, ale odpowiedzi są dziwaczne. Moze tylko skomentuję odpowiedzi na moje pytania:
Szaman pisze:Q: Ensorcelled weapons - when we upgrade ensorcelled weapons to lances, what is the knights' Strength when they charge? S7 or S6? And in subsequent rounds of combat is it S5 or S4? Do attacks made with lances count as magical?

A: lances are not ensorcelled!

Q: Favour of the Gods - when we give Favour of the Gods to Chosen champion, can we change the result on the Eye of the Gods table, which applies to the whole unit?

A: Yes
Czyli jeśli dobrze rozumiem to mamy niemagiczną S6 w szarży i niemagiczną S4 w pozostałych wypadkach. Tak więc kompletnie nie opłaca się dawać 5 punktów/model za lance, ensorcelled weapons dają permanentną S5, na dodatek magiczne ataki.

Za to co do drugiego pytania to zaskoczył mnie, spodziewałem się odpowiedzi przeczącej, a tu taka niespodzianka :) A więc warto dać Favour championowi Chosenów, kosztuje to tylko 5 punktów, a może ładnie pomóc dobrać sobie odpowiedni efekt.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Mauler pisze:Święte słowa Mariusz, mam dokładnie ten sam problem i postępuję prawie dokładnie jak Ty.
ja tak samo :) dyskowca juz przemodelowalem a steedowcow robie spod tych demonetkowych, dorwlem 10 po okazji na allegro to sobie zrobie ilu potrzebuje a reszte pospylam z zyskiem :P

ODPOWIEDZ