Potyczki z znienawidzonymi Ulthuańskimi pomiotami...

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

star dragon jest strasznie chamski i oczywiście ASF wkurza, ale z HE da sie gładko wygrać

Chamski ?? No dobra przyznaje my nie mamy niczego z WW 7 i S7 ale Star Dragona nie tak trudno zabić , wystarczy Dreadlord na Cold Onie ze zgubą Calderonu albo Asasyn z Jadowitym Ostrzem.... jest na niego dużo wariantów , Hydrą podobno Scimitar go raz usiekł. Co najśmieszniejsze zionięcie Hydry na początku jest potężniejsze niż zionięcie gwiezdnego smoka :D. Najbardziej chamska rzecz w nim to jego cena :

Gwiezdny Smok : 300 pkt
Czarny Smok : 320 pkt......
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Gwiezdny Smok : 300 pkt
Czarny Smok : 320 pkt......
Proszę cię, nie pisz jeśli o czymś nie wiesz. Stardragon kosztuje 370, a nie 300. Swoimi postami zaczynasz mi przypominać rycerza :wink:

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Dzisiaj miałem kodeks to HE w ręku , jeżeli się pomyliłem to przepraszam. Jakiś inny smok kosztuje 300 pkt u was ??
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Tak, moondragon. Jest gorszy od stardragona, ma 6 ws, 6 s, 6w, 5 A, 8 ld, AS 4+, zionięcie o sile3. Stardragon ma odpowiednio 7, 7, 7, 6, 9, 3+, s4
Ostatnio zmieniony 24 paź 2008, o 19:21 przez Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nie zgadzam się Zresztą pamiętam, że Jankiel o tym gdzieś pisał na naszym forum. BG mają zasadę specjalną "Elitarni Wojownicy" i dzięki niej mają te przerzutki. Więc przerzutek nie tracą, ale hate'a tak
Zgadza się. Elite Warriors nie jest kasowane przez standard of balance. I tak poszliśmy na rękę HE przy uściśleniach przyjmując, że SoB kasuje też ethernal hatred :P
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

lo rany, biedni mroczni braciszkowie ;) wspólczuje Wam, że ktoś taki tutaj zawital, mowa o Rycerzy Bretoni czy jak mu tam :)

jak jeszcze nie zostaleś zbanowany to chetnie zagram z Tobą na PGA swoimi elfikami (wysokimi) no o ile się zgodzisz i bedziesz chcial grać z taką plewą jak ja...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

Hydrą podobno Scimitar go raz usiekł
Ty juz to chyba 3 raz piszesz w swoim poscie. :roll:

Musisz wiedziec ze ten wariant nie zawsze gwarantuje powodzenie w ubiciu SD. :)

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Smok jak smok, trzeba go bolcami i zwyklymi kuszami zabic i tyle, jak sie uda to moze magia troche zmiekczyc, ale wiadomo Haje maja najlepszy defens magiczny w grze wiec lepiej liczyc tylko na strzelanie. Albo zmiekczyc strzelaniem i dobic wlasnym smokiem.. DE nie maja az tak strasznie ze smokami jakby sie moglo wydawac. Jak zobaczy 4 bolce i 60 strzalow z kusz na przeciwko siebie to sie bedzie kitral i prawdopodobnie nic nie zrobi, albo zaryzykuje i zejdzie w 2 turze, albo zrobi masakre i tyle na ten dosc prosty temat.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

DE nie maja az tak strasznie ze smokami jakby sie moglo wydawac. Jak zobaczy 4 bolce i 60 strzalow z kusz na przeciwko siebie to sie bedzie kitral
Jasne. Weźmiemy 4 bolce, to nie będziemy mieli hydr i nie będzie czym punktów zdobywać.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Dokładnie bolce to chyba najlepsza sprawa na SD ni ma lepszej opcji na niego, ale Jak napisał Jankol weżmiesz bolce to nie masz hydr które spisują sie lepiej w większości przypadków.

Zabicie hydrą SD to mega fart no nie czarujmy się, Magią może być ciężko bo wszystkie czary których boją sie lordowie i wszystko co ciężko opancerzone (spirit of the forge) nie działa na DA tak wiec jakieś nedzne pociski zostają które i tak pewnie nie wejdą a jak wejda to spoko przynajmniej nie w piechotę (którą po niekąd boli to bardziej niz smoka)

Assasyn z mieczykiem albo lord na coldzie niegdy nie zaszarżuje smoka (no może niegdy to nie ale jest to nie lada wyczyn złapać drania)

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

To może jeszcze inny wariant , nie wiem czy to się sprawdzi , poprostu daje pomysł

- Dreadlord + Mantykora + Zguba Caledoru + Naszyjnik Khaeleth + opcjonalnie Armour of Darkness
Obrazek

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

a może poprostu smoka smokiem ;)

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

my mamy SotF i 4 bolce spokom ciezko żyć :D ale to już jakieś lepsze rozwiazanie :D

Awatar użytkownika
olo1
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: olo1 »

według mnie najlepiej najpierw smoka zmiękczyć 2 bolcami a potem
zaszarżować lub podstawić sie dreadlordem na smoku , który ma:
pendanta, caledors bane i potion of strenght. Myśle że stardrago n może sie bać takiego gościa ,szczególnie jeśli nie ma całych 7 woundów :)

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Naprawdę myślisz, że smok de to przeżyje? Oczywiście wszystko zależy od tego jak jest złożony lord he ale to chyba jasne że wszystko będzie waliło po smoku

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

lord na nózkach z pedantem i terrorem :) popchnięty z steed of shadow, potem kanapka :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Jankiel: A co ty tylko hydrami punkty zdobywasz?? Ostatnio pisales ze klockami piechoty. Pozdro

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

DEsmok vs HEsmok to róznie bywa zalezy kto szarzuje itp. ale ogolnie BDragon daje rade SDragona ;) kosa cos o tym wie ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

GarG pisze:DEsmok vs HEsmok to róznie bywa zalezy kto szarzuje itp. ale ogolnie BDragon daje rade SDragona ;) kosa cos o tym wie ;)
nom, szczególnie że nawet wbrew wszystkiemu jak BD szarzuje nawet na SD to ginie pomimo hata i szarzy...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

No tak bo raz przyfarciłes i wbiłes mi 4 rany a ja tobie 1 to juz uwazasz ze SD ma pewage tak? Jednak przypominam Ci ze bitwe wczensiej to ja zjadłem Ci BD SD :twisted:
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

ODPOWIEDZ