Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

co do kawaleri... śmiem twierdzić, zę to HE mają najlepszą kawalerie w grze ;) oczywiście po dopalce jakim jest BSB z BB. 6 DP z lion standarem i wiooo na wroga :D

Bo tak porównywaleś te kawy razem z dosć mocnymi dopalkami, chodzi o coki i DP i nie zauwazyleś tego dosć istotnego szczególu.

Jeśli wolisz walke to chyba rzeczywisćie HE lepsze, owszem DE są mocniejsze jednak ich sila nie leży w walce a w dobrym strzelaniu i manewrowosci i magi, HE można zlożyć na walczącej piechocie ale oczywiscie musi być posilkowana kawalerią, moze magią, na pewno ostrzalem.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kosa pisze:co do kawaleri... śmiem twierdzić, zę to HE mają najlepszą kawalerie w grze ;) oczywiście po dopalce jakim jest BSB z BB. 6 DP z lion standarem i wiooo na wroga :D

Bo tak porównywaleś te kawy razem z dosć mocnymi dopalkami, chodzi o coki i DP i nie zauwazyleś tego dosć istotnego szczególu.

Jeśli wolisz walke to chyba rzeczywisćie HE lepsze, owszem DE są mocniejsze jednak ich sila nie leży w walce a w dobrym strzelaniu i manewrowosci i magi, HE można zlożyć na walczącej piechocie ale oczywiscie musi być posilkowana kawalerią, moze magią, na pewno ostrzalem.
Oczywiście mam świadomość siły DP z BSB mającym Battle Banner (dającym "static CR"), ale wymieniłem tylko dopałki do "dynamic CR", a takimi HE niestety nie dysponują, w przeciwieństwie do DE, którzy mają kilka opcji. Ale ten BSB HE naprawdę jest niezły, choć boli jego miękkość (save 2+ to bardzo mało). No i kusi też danie go do PG lub WL.
Waham się mocno, ale ostateczna decyzję co do głównej mojej armii podejmę chyba dopiero po wyjściu Lizardmenów. Ale jeśli chodzi o elfy to w tym momencie bliżej mi do HE :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

pytanie a wlasciwie dwa pytania

!. czytam forum i czesto spotykam sie z okresleniem blokowanie i odginanie szarzy. (mam podrecznik tylko do przelęczy czaszki i nie znajduje tam -albo nie umiem znaleźc :-( jak to robic) (mysle o orłach i lekkiej jeździe)

2. co z erratą jest juz idzie? i jezeli jest to gdzie jej szukac najlepiej po polsku no ale z angielska tez poradze.

jesli oftopuje to sory ale mysle ze to takie dosyc podstawowe pytania mieszczące sie w temacie

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

@ ! ;)

masz swój klocek, któy dostanie zaraz niechcianą szarże od czegoś wrogiego co go zmieli, ale amsz też orla\fasta, któym to podlatujesz pod przeciwnika i ustawiasz w pod takim kontem, że może tylko zaszarżować w orla\fasta bo nie wheeluje w nasz ważny oddzial.
Jak przecinik nie szarzuje to spoko, jak szarżuje dajesz flee, a jak wiadomo gonisz środek-środek i w taki oto sposób niebezpieczeństwo zostalo zzażegnane ;)

@ 2

errata? ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

Odginanie szarży - wystawiasz coś taniego (orła, lekką) prosto pod nos przeciwnika, tak że jego jedynym wyjściem jest szarża na to coś, i albo przyjmujesz szarże (przeciwnik wtedy musi się do ciebie dostawić - możesz wtedy szarżować na flankę jeśli dobrze to rozegrałeś), albo dajesz flee i efekt jest ten sam. Czy przyjmiesz szarże czy nie zależy od sytuacji.

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

dzieki a z errata to gdzies spotkalem sie ze ma wyjsc do zasad he ale moze to byly stare posty

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Mortipher pisze:dzieki a z errata to gdzies spotkalem sie ze ma wyjsc do zasad he ale moze to byly stare posty

nom, wyszla już jakiś czas temu.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

gdzie ja znajde i co zmienila w army booku?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »


Yourself
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Yourself »

Czy Spearmeni u HE się opłacają? Jeżeli tak to w jakiej liczbie?Oraz czy opłaca się wystawiać SH z góry dzięki za odpowiedź.
matilizaki napisał:
Na brete

wybiegac biegaczem do przodu i wbijac sie od tyłu w kawalerie jak sie wyjdzie z tyłu

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Jedni i drudzy się opłacają, w zależności od ich zadań, niemniej na stołach częściej się widuje DP lub łuczników.
Spirmeni w liczbie 20 z fcg i warbannerem mają niezły bonus do cr na starcie.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jak już dajesz fcg, to 21 chlopa :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

bo? :wink:

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Siweusz pisze:bo? :wink:
na niektore armie mozna wystawic sie 3x7.. ale co wazniejsze gdy w regiment wpada jakis mocny heros (smok) to po zabiciu championa w pojedynku w nastepnej turze nadal mamy +3 CR za szeregi :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

bo jak wpadnie smok, to dajesz chalange i potem znowu masz +5 ze static CR :D a to tylko 9pkt.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Ot i słusznie prawicie drodzy koledzy.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ale na nich nigdy punktów nie styka :/
10 luków to malo, 2x10 jest dobrze, a na 3 cora nie nie możemy sobie zbytnio pozwolić ;)

co do takiego klocka to wole zdecydwoanie 20pg z WB, enchanted shieldem i gemem. Wychodzi sporo, bo 370 pkt, jednak klocek nie do zdarcia.
Może bić się ze wszystkim. Każde bydle się odbija.
Nawet z gwardią malekita z asf nawiązują naprawde równorzędną walke.
Obecnie klocek jest w fazie testów i sprawdza się.
Jego sila tkwi w war bannerze jak się okazalo :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

eheh dobre . przydatne jest też baner of balans na WL :d . I tak wam powiem ze ta magi a elficka nawet dobra jest te czary takie niby nie niszczą wroga w bezpośredni sposób, ale ten wardzik 5+ , stabborn w 12 calach i ten drain :D rzędza.
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kosa pisze:co do takiego klocka to wole zdecydwoanie 20pg z WB, enchanted shieldem i gemem.
Jak to z enchanted shieldem? Champion może brać ES, choć normalnie nie używa tarczy? A jesli tak to czy mu to potrzebne? Za to na 100% można mu dać zbroję z savem 2+, ale czy to ma sens?
Fajnie, e ktoś kombinuje z PG, a nie tylko WL i WL :) Jeszcze lepsi byliby z BSB mającym BB, wtedy to już praktycznie nic im nie grozi :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

może ES, niedawono sie dowiedzialem, dlatego tylko brać, daje mu to sava na 2+ za 10pkt. w chalangu jest niezastąpiony z uwagi na jeszcze warda. Zostaje ejszcze 15 pkt. na inne bajerki (np. magiczne ataki czy tez gem) AoC jest o 15 droższy a daje nam w zasadzie tylko sile 4, a na dwa ataki i tak się nie oplaca, daltego tylko enchanted shield :D

BB im juz nie potrzebny, jak już do standardowo do DP, chociać w mojej obecnej rozpie on jest, ale chyba zmienie na BSB puszke.

No i 15 WL też jest, bo ta piechota jest niezastąpiona.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Zablokowany