kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Pytanie odnośnie wild rider noble WE.
Wild rider zgodnie z erratą nie traci łuku, poza tym jest forest spiritem, a zasada forest spirit mówi:
"- all attacs made by forest spirits count as being magical. This includes any special or ranged attacks they may have."

1 Czy oznacza to, że wreszcie WE strzelają z magicznych łuków magicznymi strzałami (oczywiście tylko w przypadku jeśli strzela bohater z zasadą forest spirit)?
2 Czy strzał ze zwykłego łuku wild rider nobla jest strzałem magicznym?
3 Czy po dołączeniu do oddziału wild riders (lekka kawaleria) WR noble może strzelać (lub wystrzelić HoDę) po marszu?

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

4. Czy Bow of Loren po połączeniu z zasadą Forest Spirt daje nam ilość # A (strzałów) magicznych?

Bo o tą kombinację w sumie chodzi... ;)

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

na 3 nie odpowiadajcie, już wiem, że nie może,
ale na pozostałe niech ktoś odpowie, proszę...

Awatar użytkownika
Deadwit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172
Lokalizacja: Cloakwood Forest

Post autor: Deadwit »

1. Dzięki forest spirit, wszystkie ataki są magiczne, dystansowe też, nie musisz mieć magicznego łuku.
2. Wedle tego co napisałem wyżej, tak jest strzałem magicznym.

Wszystko jest w FAQu ;]
http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... dition.pdf

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Tak znam tą erratę, ale nie rozwiewa to wcale moich wątpliwości, pytałem się kiedyś o to samo na szybko Barbarossy i wcale nie był do tego przekonany, więc byłbym wdzięczny gdyby (bez urazy Deadwit) wypowiedział się ktoś z sędziów.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Czy champion Phoenix Guard nie posiadający normalnie tarczy ani nie mogacy jej dokupić moze uzywać Enchanted Shield? Oczywiście PG jest tu tylko przykładem, putanie dotyczy wszystkich tego typu sytuacji.
I drugie pytanie, chciałbym się upewnić: rozumiem, że nie ma przeszkód w dawaniu halabard modelom na wierzchowcach?
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

1) nie mozesz. jesli nie masz dostepu do zwyklej tarczy nie mozesz dac magicznej.

2) jasne. halabardy sie trudno trzyma jezdzie ale opanowali te sztuke ;)

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

A co z poprzednimi pytaniami? Niech ktoś z autorytetem się mądrze wypowie. :wink:

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Nie jestem autorytetem więc się nie wypowiadam :)
Ale sam zadam pytanie, ostatnio miałem z kolegą dyskusję na temat Rod of Power (ze zbrojowni Imperium), dla mnie sprawa wydaje się oczywista, ale nie potrafię mu przemówić do rozumu, może któryś z Was będzie miał jakiś mocny argument? Na początek opis przedmiotu:
At the end of each magic phase (yours and enemy's), you can save up to three unused power/dispel dice from the pool and store them in the rod. At the beginning of each successive magic phase (yours and enemy's), roll a dice. If the result is equal or higher to the number of the dice stored, add them to the power/dispel dice pool, if the result is lower than the number of dice stored, they are lost.
Kolega mój, doczepił się faktu, że w dwu miejscach (pogrubionych) pojawia się łamaniec i wg niego, zachowanie power dice, oznacza, że możesz ich użyć wyłącznie jako power dice, a zachowanie dispel dice odwrotnie. Dla mnie zawsze było oczywiste, że ten przedmiot służy właśnie do zwiększania obrony kosztem ataku i odwrotnie, ale szukam argumentów by go przekonać.

I przy okazji, czy kości tak przenoszone dodają się do ogólnej puli, czy są przypisane do posiadacza przedmiotu? Wydaje mi się, że do puli, ale wolę się upewnić.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Na temat Rod of Power była dyskusja na podforum Imperium, warto poszukać. W skrócie: tak, dobrze piszesz Byro o użyciu tego przedmiotu, wzmacnia jedno kosztem drugiego. Kości przenoszone są do wspólnego poola w fazie magii. Jest tylko jeden problem, w związku z tym, że nie ma już wspólnego poola wszystkich kości mocy, do dispela można niby przenieść tylko dwie kości (generowane przez armię). Ale to już zahacza o niekompetencję GW (kopiuj-wklej dla podręczników), a nie o tym temat.

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

czy jak strzele z działa na 2 poz górkę to mogę sciągnąć jedną machinę na pierwszym poziomie i drugą na drugim poziomie za jednym strzałem?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tak

Jaszczurx
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: Warshau/Lustria

Post autor: Jaszczurx »

CZy pioruny z lore of heaven można rzucać do CC(jako że nie są magicznymi pociskami)?

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Nie bo nie mozna rzucac czarow do CC chyba, ze w opisie czaru pisze inaczej.

Jaszczurx
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: Warshau/Lustria

Post autor: Jaszczurx »

ok dzięki

Awatar użytkownika
Paweles
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 104
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Paweles »

Czy premia do siły ze Sword of Power kumuluje się z premią da siły z great weapon?

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Eeee nie mozesz uzywac broni zwyklej jak masz magiczna ...

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Pytanie o Stone of Rebirth.
Gdy użytkownik zostanie sciągnięty do 1 wounda zyskuje Ward 2+.

Ostatnio kolega miał takie coś na BSB i ten, w pełni zdrów,dostał kulę z armaty.
Armata zadała wounda i na d6 padło 5 woundów.
Pytanie brzmi: czy ten item w ogole działa w takiej sytuacji?
Jeśli tak to jak?
Wg RB, o armacie : unsaved wounds cause d6 wounds.

W takim wypadku sądzę, że BSB dostaje wounda, nie ma go czym wysejwować (bo kamień jeszcze nie aktywny) i z tego się robi d6 woundów, na których już save'a nie ma. No i ginie. Czy to poprawna interpretacja?

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Jak ja sie znam na angielskim, to tak.

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

dokładnie działa jak napisałeś

Zablokowany