Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Raksa
Pseudoklimaciarz
Posty: 25
Lokalizacja: Z domu

Assasin

Post autor: Raksa »

Mili forumowicze,

prosiłbym, w miarę możliwości o wyjaśnienie pewnej kwestii, grając z kolegą co chwilę mamy problem z assasinem. Jak to jest, czy rzeczywiście replaceuje czy displacuje, banał bo niby displace jest napisane, ale jak to działa?(tzn. zastępuje zwyklaka, a zwyklak idzie na koniec oddziału czy wyrzuca go z gry)

Czy jeśli bolec widzi od boku regiment, który jest widoczny tylko od środka do końca czyli 3 zwyklaków w szeregu, to bolec strzela przez 5 czy tylko 3 widocznych?

Czy harpie wlatujące przed oddział z fanatykami, w momencie ich wypuszczenia, dostają hity za to że przelatują nad fanatykami (tzn sa w powietrzu) czy mają go w poważaniu będąc w locie, a więc mogąc mijać oddziały pod nimi?

Czy machina strzelająca trafiona wind of chill i zraniona (nie obsługa) może strzelać w następnej turze czy nie?

Czy blade wind rzucony na machinę z obsługantami, zadaje trafienia jak w walce wręcz (tzn w obsługę) czy jest dzielony jak przy strzelaniu?

Dzieki za odpowiedź

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

Raksa pisze:Czy machina strzelająca trafiona wind of chill i zraniona (nie obsługa) może strzelać w następnej turze czy nie?
Musi zabić jakiś model.

Raksa pisze:Czy blade wind rzucony na machinę z obsługantami, zadaje trafienia jak w walce wręcz (tzn w obsługę) czy jest dzielony jak przy strzelaniu?
Wali ataki jak w HtH. Czyli po załodze.
Raksa pisze:Czy harpie wlatujące przed oddział z fanatykami, w momencie ich wypuszczenia, dostają hity za to że przelatują nad fanatykami (tzn sa w powietrzu) czy mają go w poważaniu będąc w locie, a więc mogąc mijać oddziały pod nimi?
Jezeli dobrze pamietam zasady fanoli to w chwili gdy znajdziesz sie 8 cali od nich "ladujesz". Fanole wylatuja i robia swoje. POtem jak udalo ci sie przetrewać lecisz dalej.

Raksa
Pseudoklimaciarz
Posty: 25
Lokalizacja: Z domu

Post autor: Raksa »

Dzięki,

jeszcze wracając do harpii, innymi słowy według zasad jest tak, przypuśćmy harpie lecą po skosie do nocników, lądowanie programowe jest 5 cali za strefą, w której wyskakują fanatycy, wlatuje w strefę 8 cali wyskakują fanole harpie widzą oooo wyskoczyły fanole i lądują po to żeby dostać hity od kuli na łańcuchu, po czym jak już swoje zbiorą to spowrotem w powietrze i lecą tam gdzie chciałem (ostry sadomasochizm):))

Jeszcze pytanie o balistę i assasina,
dzięki

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

Co do 1 pytanie to szczerze mówiąc nie wiem... ja gram ze zwyklasa pcham do tylu. A jak ktoś mi sie kłóci to wtedy negocjuje :P

Co do balisty to nie za bardzo rozumiem pytanie. Jak strzelasz z boku w regiment to walisz przez tyle szeregów ile ma patrząc od boku. Czyli jak np: stoi 15 kolesi w 3 szeregach po 5 ludka to możesz ubić max 5.

Stad złota zasada nie stawać bokiem regimentem konnicy do balisty :)

Raksa
Pseudoklimaciarz
Posty: 25
Lokalizacja: Z domu

Post autor: Raksa »

Co do balisty to oczywistym jest, iż wali po tylu ile szeregów jest, ale wyobraź sobie że pomiedzy twoim oddziałem a bolcem stoji gorka oddział jest tak ustawiony, że jest bokiem do balisty pod kątem oraz jest pod kątem do gorki, w takiej sytuacji bolec widzi tylko 3 zwyklaków od środka do końca szeregu od środka, chociaż szereg ma pięciu, jest ustawiony bokiem do bolca, ale pierwsze 2 modele z szeregu nie są widoczne.

Z assasinem było dużo kłótni, szczególnie w sytuacjach, gdy dostaje się CR za rząd badź nie z tytułu śmierci zwyklaka (replace)

Awatar użytkownika
Katesh
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Katesh »

Assasin ( z tego co ja rozumię... ) przebiera się za zwyklaka... wiec sę go podmienia w momencie ujawnienia, jednak nie wiem jak jest z kwestią pktów... np. za oddział 19 czy 20 zwyklaków płacisz ??

Co do Balisty to balista widzi 1 kolesia.. i strzela a pozostałe hity to poprostu przebicie typa na wylot do momentu aż nie ma sił i nie leci dalej... jesli z boku widzi 3 szeregi to tylko 1 szereg jest atakowany... a nie 3.


A jesli chodzi o naszą z multi... to ponoć strzela jak łuk... i nie przebija flank.

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

Assassyna w worku trzymają jak gobliny fanoli ;) czyli według mnie zwyklak idzie na koniec oddziału

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Co myślicie o Mengilu z ekipą i Masterze z Ring of Darkness? :> oddział praktycznie nie do ustrzelenia :> Tak sobie myślę by zagrać w taki sposób. Jak wróce do domu i zrobię rozpiskę :>

Niby AP na Shadesach, ale wolę trucizny bo i tak w T4 na 5+ muszę rzucać. Mengile mają HA, ten sam BS, dwuraki no i ten sztandar na strzelanie :P do pary dam im BG :>
Obrazek

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

ALE TEN MASTER CHYBA NIE MOŻE BYĆ WRZUCONY DO mengili??

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

no chyba, że tak :D w sumie mało nimi grałem (czyt. ze 4) i nigdy nei zwracałem na to uwagi :P
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Tularian a moge ta zasade zobaczyc ze nie moze dolaczyc?
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Q. Can Regiments of Renown or Dogs of War units be joined by non-Dogs
of War Characters?

A. No.
S. Anthony Reynolds - Warhammer Design Team

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Szkoda w końcu to też DE :P i to special DElficki :>
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Dzięki shino :)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

a co wogóle myślicie o Manflayersach w nowym booku wiem że shady są dużo lepsze niż wcześniej ale przecież jednym z największych atutów Mengila jest zdzieranie skórek ;) a z kotłem to mogą nawet dobrze działaś :)

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Jak moj gust i tak są zadrodzy :P
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

i jeszcze takie pytanie, czy można w nich ukryć assassina? wiem że nie można do nich dołączać herosów, ale bądź co bądź jego się nie dołącza tylko ukrywa :-P

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Niestety nie moze.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Wotan
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: Wotan »

Jakego kolory płaszcze mają elfy z obsługi bolca zgodnie z wzorem GW?
bo na zdjęciach niewyraźnie widać, swoim zrobiłem czarne i rozjaśniłem scorched brown

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Wotan rózne .... zalezy jak są pomalowane i kto je maluje...
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Zablokowany