Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

albo flankerzy po 10-12 w oddziale wtedy mogą być z handbowami albo 18 z frenzy(6 w szergu) i obowiązkowo Kociołek ;)

castavet_666
Plankton
Posty: 3

Post autor: castavet_666 »

myślałem nad rozwiązaniem dwa odziały Dark riders po pięciu, cold one jeden odział 5 i korsarze 20-stu tylko nie wiedziałem jak będzie lepiej. kolekcjonuje od niedawna i napoczątek kupiłem battalion a teraz dokupuje tylko cały czas problem miałem z tymi korsarzami. jak jeszcze jakieś pomysły to słucham czegoś nowego się dowiem. dzięki wielkie.pozdro

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1670
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

a ja bardzo lubię korsarzy i często ich wystawiam.
ostatnio na turnieju dałem 15 zwarbannerem i pistolecikami. i nieźle kosili. utłukili hydrę(tj. odbiła się o została zagoniona), z WE ustrzelili waywatcherów, zagonili oddział driad, coś tam jeszcze ustrzelili.
wg mnie nie są źli. do pilnowania bolców(bo do tego właśnie ich używam) są świetni.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Ja lubię korsarzy, dobry save przeciwko ostrzałowi, spora ilość ataków, można się pobawić z bannerem z frenzy
Nie są jakoś strasznie drodzy. Gracz ze mnie kiepski ale korsarze mi się spisują świetnie.

a i raczej preferuję niewielkie jednostki (tzn. tak 12-14 z 7 w pierwszym szeregu dla maksymalizacji ataków)

castavet_666
Plankton
Posty: 3

Post autor: castavet_666 »

dzięki już trochę wiem więcej. czyli lepiej jak mam ich 20 rozbić na dwie dziesiatki , 10-ciu zrobić z kuszami a resztę z podwójna bronią,a i pytanko robić 2 sztandarowych muzyków i reaverów czy jak? pytanie może głupie ale dopiero zaczynam a cięzko jest kombinować jak sie jeszcze nie grało

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

ajpinus pisze:Nie ma sensu im dawac pistoletow, tlyko dwie bronie i koniecznie asasin, bo inaczej za 10 pts sa po prostu kiepscy. Masz w corach DR, wariorow i kusznikow, mozna powiedziec ze kazda opcja jest lepsza od korsarzy. Tak jak wszystko w zasadzie zmienilo sie na lepsze, kusznicy dostali ap, wariorzy stanieli, dr stanieli i zawsze byli najlepsza opcja w corach, to korsarze nadal kosztuja tyle samo i dostali tylko beznadziejna zasade slavers i w dodatku moga brac jedynie magiczny sztandar do 25 punktow, a mogli do 50 w poprzednim booku, tak wiec mozna powiedziec ze nawet sa gorsi niz byli. Nie oplaca sie ich brac pomimo znakomitych moim zdaniem figurek. Zaopatrz sie lepiej w DR i kusznikow i bedzie gitarka. Pozdro

Bede bardzo miły i powiem tylko ze nie z czaiłeś wątku.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Garg: jezeli ktos sie pyta czy lepsi sa korsarze z pistoletami czy z dodatkowa bronia, zawsze odpowiem ze dark ridersi i tyle na ten temat.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

To ja bym Cię prosił bys sie poprostu nie wypowiadał na ten temat wtedy. Bo robisz początkującym wode z mózgu.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

To ze DR sa lepszym wyborem od korsarzy powie Ci kazdy i nic w tym zlego ze informuje o tym poczatkujacych. Masz takie same prawa jak ja na tym forum i poki cie nie obrazam lepiej mnie o nic nie pros.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2008, o 20:54 przez ajpinus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Nie zgodzę się z tym, że DR są lepsze od Korsarzy, są to zupełnie inne jednostki i służące do czego innego. Nie ma co porównywać fastów z rankową piechotą bo to mija się z celem.

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Porownuje je nie jako kawaleria do piechoty tylko jako core do core.
Nie oplaca sie kupowac korsarzy, sa co najwyzej przecietni i moim zdaniem za drodzy. Wole za te same punkty kusznikow jak juz mam przyrownac korsarzy do innej piechoty corowej bedacej w tej samej cenie. Jest zbyt duzo ciekawszych wyborow w tej armii w nowym booku by stawiac na korsarzy. Mozliwe ze sprawdzaja sie dobrze jako ochorna bolcow ( z pistoletami) ale po co je chornic, jak maja spasc to spadna i tyle.
Pozdro

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Tak jak wyzej. Pobadto pozwolił bys by niektórzy sami dochodzili do pewnych wniosków albo poprostu jak Tobie (nie wiem jak z tym jest) nie wychodzi gra nimi to moze im bedzie lepiej szło? Zachowaj jakis dystans do tego bo kazdy ma inny styl gry.

A prosić moge. Bo ani Ci niczego nie nakazuje ani zakazuje.

Edit.

W tym momencie mówisz kategoriami: "Po co wystawiac smoka skoro są paki maszynowe które mogą go łatwo ubic"

Chce grac na korsarzach? niech gra!
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Z obsługą maszyny jest heros, chce do niego strzelić z zębów hydry. Czy mogę deklarować 2 zęby w niego i 3 w załogę czy w jednej turze decyduję się na załogę lub herosa?
Obrazek

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

Nie deklarujesz ile zębów poszło w bohatera tylko ile ataków. Czyli max 2 ataki w bohatera resztę w obsługę

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Czy hydra jest liczona jako oddział na Border Patrolu ?

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Tak.
Obrazek

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

A jeżeli mam ograniczenie na Patrolu , że jeden model nie może przekracza 165 pts , to moge ją wystawic?

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

nie, pkty sa liczone tylko za nia wiec jest warta 175pkt

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Mam problem.Zamówiłem sobie z Barda batalion DE i Army book . Prosiłem o polski . Patrzę a tu angielski . I co teraz zrobic ? Zostawic go? Nie znam na tyle angielskiego , żeby dobrze przeczytac historie DE , lecz z zasadami problemu nie mam . Czy to się opłaca ? Może jednak lepiej uczyc się tej wersji angielskiej ? Co WY mi poradzicie ?

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

zwracając uwagę na to że polskie army booki mają błędy to dobrze że ci wysłali angielski

Zablokowany