kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Jaszczurx
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: Warshau/Lustria

Post autor: Jaszczurx »

CZy jeśli niszczę jednostkę o US mniejszym niż 5 to mogę spanikować inne jednostki wroga czy wymagany jest US większy niż 5?

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Musi być 5 lub więcej.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Czy ktoś zna reguły dotyczące oblężeń. Może jakiś link?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Były w podręczniku głównym do 6 edycji.

Awatar użytkownika
Reiner
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Księstwo Warpie

Post autor: Reiner »

Kolejne pytanie. Walka wielostronna i ile razy można oddać modelom przeciwnika.

O- orki
R - Rycerstwo

OOOOO
RRRRRR
RRRRRR
W swojej szarży wbijam się w kloc piechoty. Jako szarżujący atakuje pierwszy wybijam pierwszy rząd nie ma kto oddawać.
W kolejnej turze dostaje szarże od flanki.

OOOOO
ORRRRRR
ORRRRRR
O
O

Czyli najpierw rozpatruje się trafienie orków z szarży i oddaje jednym modelem.
Potem wg inicjatywy wobec pierwszego regimentu. Czy atakuja wszyscy oprócz tego ,który oddawał z szarży bocznej? Jeśli orki miały by wyższą inicjatywę czy rycerz ,który już oddawał może to zrobić ponownie?

Awatar użytkownika
pakerson
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109
Lokalizacja: Twierdza Alkarin Leszno

Post autor: pakerson »

Pytanie:
czy jak dam bohaterowi krasnoludzkiemu muszkiet to moze strzelac z niego jak sie ruszy wewnatrz oddzialu? bo to jest darmowe. ale nie wiem przepraszam za tak proste pytania ale wole sie upewmic niz kogos walowac?
chetnie kupie katapulte dwarficką :) z 6 albo i jeszcze starszej edycji w rozsądnej cenie :)

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

A czy muszkiet nie ma zasady move or fire ? ;)

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

jak sie ruszyl to sie ruszyl, to ze za darmo nic nie zmienia.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

pytanko mam, jeśli chciałbym zagrać Cult of Ulryc na turnieju i zostałbym dopuszczony (zbanowana chyba nie jest), przedmioty pozostałe do użytku (te oprócz Army Lista z kodeksu imperialnego) biorę z kodeksu imperium do 6ed czy do 7ed??

Awatar użytkownika
pakerson
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109
Lokalizacja: Twierdza Alkarin Leszno

Post autor: pakerson »

szkoda mialem nadzieje:D dzieki za odpowiedz
chetnie kupie katapulte dwarficką :) z 6 albo i jeszcze starszej edycji w rozsądnej cenie :)

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

#helion# pisze:pytanko mam, jeśli chciałbym zagrać Cult of Ulryc na turnieju i zostałbym dopuszczony (zbanowana chyba nie jest), przedmioty pozostałe do użytku (te oprócz Army Lista z kodeksu imperialnego) biorę z kodeksu imperium do 6ed czy do 7ed??
to armia z SoC (jest jeszcze wersja z Kronik), co za tym idzie nie mozna jej uzywac bo imperium dostalo od tamtej pory nowa ksiazke

swoja droga jak ktos specjalnie dla ciebiedopusci ja na turniej to jego sprawa, prywatnie po za tym zawsze mozesz ja stosowac z przeciwnikiem za obopolna zgoda, korystasz z zasada 6ed podrecznika wtedy.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

no tak tylko jest jedna sprawa, to nie jest armia imperium jako taka, sytuacja podobna trochę do kislevitów

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

no wlasnie ze jest imperium i nic z tym nie zrobisz, kislevici nie bazuja na dexie imperium (sa aliantami dla sporej ilosci armii), ulrykowcy tak, wiec to armia przeszlosci, nie mozna jej legalnie stosowac od 2 lat.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

imo jesli korzystac z kultu to i z starych zasad empire bo do tych ten suplement byl pisany. niemniej lepiej zapytaj sie o to organizatora turnieju :) boskoro dopuscil ta armie to powienien wiedziec co tam powinno byc ;)

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Czy kapitan na pegazie to duży cel, to samo pytanie o irongutsów ( oczywiście nie na pegazie :D)

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 226

Post autor: galahar »

Nie, nie.

Awatar użytkownika
Vodh
Plankton
Posty: 3

Post autor: Vodh »

Czas na pretendenta do nagrody w kategorii: najbardziej podstawowe pytanie z WFB:

Co to są zasady limited i gdzie je mogę znaleźć? Przejrzałem wszystkie FAQi, każdą stronę w tym temacie, użyłem opcji "szukaj" (:P) i próbowałem szczęścia w guglach...

Gdybym miał zgadywać, to bym powiedział, że to te zasady tworzenia rozpisek które mamy w każdym army booku (w każdym razie w 6 ed były, nie wiem jak teraz i nie mam żadnego pod ręką) czyli na 2k punktów max 4 hero, z czego max 1 może być lordem, min 3 cory itd itp, ale jednak wolę się upewnić, bo aż dziwne, żeby odpowiedź na to pytanie aż tak prosta była...

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Zasady Limited możesz znaleźć tutaj:
http://strony.aster.pl/barbaros/uscpl.pdf

Awatar użytkownika
Vodh
Plankton
Posty: 3

Post autor: Vodh »

Dzięki wielkie!

Z tego, co wyczytałem, to w zasadzie limited = lista kodeksów, brak special characters, brak armii alternatywnych i zasady wystawiania DoW i RoR? Bo z tego, co widzę to dalej już są tylko uściślenia...

PS. To jak już przy US jesteśmy - czy uściślenia dotyczące armii "Chaos" obowiązują Beastmenów, wszystkie 3 armie, czy w ogóle nikogo? Bo dalej mamy szczegółowo uściślenia do Chaos Daemons i Warriors of Daemons ("literówka" jak mniemam ;) )

Jaszczurx
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: Warshau/Lustria

Post autor: Jaszczurx »

czy wsadzając slanna do kroxów, może być w drugim szeregu i dawać bonusy jak normalny BSB?

Zablokowany