29 XI - imperium gier

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

ksch pisze:
Thurion poparł CS'a a nie doradzał co zmienić w demonach.
Masz więc cytat:
Thurion pisze:powód rzucenia sie na demony jest prosty:
SĄ BARDZO MOCNĄ ARMIĄ, gra sie nimi DUŻO latwiej niz calą reszta, mozna wkoncu leczyc kompleksy i wygrywac z osobami z ktorymi poprzednia armia nie mialoby sie szans (ci ktorzy i tak wygrywali ze wszystkimi niech sie nie poczuja urazenie Razz), owszem demony sa do pokonania jak w co drugim poscie twierdzi Jankiel, ba mozna im nawet strzelic masakre... ale dla mnie troche leczaca staje sie sytuacja gdy idac na turniej mysle sobie nie z jaka armia bede gra... tylko czy mój demoniczny przeciwnik bedzie mial Blodka, LoC czy Keepera...
Dla mnie ta wypowiedz stwierdza mój fakt.
To że ktoś gra demonami i nie używa blodzia i bierze dwa razy mniej psów niż 4x6 to według Ciebie znaczy że nie pojęcia o jak bardzo silna jest ta armia?
Nie, ktoś kto nie rozumie dlaczego BSB musi kosztować tak dużo, ten nie wie, jak "chodzą" demony. Rozumiesz, że demony są mocne na papierze, że psy mają 2W i 4T, ale nie widzisz znacznie ważniejszych aspektów ich "przegiętości". Stąd Twoje ciągłe i wciąż na nowo odkrywane zdumienie :lol2:
Ja nie rozmawiam z Tobą o psach tylko o bsb. Bsb w demonach jest taki sam jak w każdej innej armii.
Czepiacie się go dlatego że demony nie mogą uciekać. Po przegranym pojedynku mam szanse ustać nie dostając rany ale przecież mam też szansę oberwać więcej ran. Nawet mając bsb. specjal i rare za bsb w demonach to jest przegięcie.


Arbaal pisze:Furion zrobił sobie dobrą reklamę i wykorzystał dobry moment dlatego miał pewne poparcie, niestety cs'a zrobił takiego jak wszystkie.
Jak, które wszystkie? Możesz przyrównać?
Nie będę przytaczał linków ale był takie temat o tym że demony i wampiry zalewają polska ligę wfb. Były też dwa podobne tematy, niestety nie pamiętam już gdzie. W dziale dyskusje ogólne można się doszukać różnych projektów CS'a. Po wynikach areny było pewne że któryś CS musi przejść. I w tym czasie takie Furion dawał linki gdzie się da żeby zwrócić największą uwagę na swój CS. Jak widać udało mu się.
Nie zmieia to faktu że FCS nadaje się jedynie na lokal :wink:

Btw. Może skorzystamy kiedyś z BP?

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Arbaal pisze:Ja nie rozmawiam z Tobą o psach tylko o bsb. Bsb w demonach jest taki sam jak w każdej innej armii.
Czepiacie się go dlatego że demony nie mogą uciekać. Po przegranym pojedynku mam szanse ustać nie dostając rany ale przecież mam też szansę oberwać więcej ran. Nawet mając bsb. specjal i rare za bsb w demonach to jest przegięcie.
Jezusie, Tobie trzeba tłumaczyć, jak analfabecie literki. Normalny bsb daje przerzut, bo zamysł jest taki, że normalna armia stoi albo ucieka - mój, albo chuj. Drugą opcją, znaną od dawien, dawna było undeadowskie "sypanie" - za tyle, za ileś przegrał za tyle jesteś w plecy. Więc mniej gwałtownie niż w wypadku normalnych armii, ale jednak niemało. Tymczasem no brain 7ed łączy te dwie rzeczy dając niebrejkowalność i słabsze sypanie. Słabsze właśnie o test ld. I dopóki nie jest on przerzucany to rzeczywiście może wyjść kakao, ale już mniejsze niż zazwyczaj. Przy BSB szansa jest naprawdę niewielka, efektem jest kolejna (poza castem, dispellem, odpornością na magię i ostrzał i świetnymi wskaźnikami w cc) mega mocna strona demonów. Więc zablokowanie bsb jest właśnie tym osłabieniem, które tej grze jest potrzebne jak powietrze. Zrozumże to wreszcie, albo daj komuś kumatemu figsy, weź se dwarfy, albo wood elfy i spróbuj zagrać. Po pierwszej masce, spróbuj drugi raz, jak będziesz miał dosyć krzyknij.


Arbaal pisze: Nie będę przytaczał linków ale był takie temat o tym że demony i wampiry zalewają polska ligę wfb. Były też dwa podobne tematy, niestety nie pamiętam już gdzie. W dziale dyskusje ogólne można się doszukać różnych projektów CS'a. Po wynikach areny było pewne że któryś CS musi przejść. I w tym czasie takie Furion dawał linki gdzie się da żeby zwrócić największą uwagę na swój CS. Jak widać udało mu się.
Nie podasz linków bo ich nie ma. Były sensowne pomysły Shina, ale tylko cząstkowe, niezwykle ciekawe Blessa, ale jeszcze bardziej cząstkowe i jeden pomysł balansu, nie mający z CSem w tym rozumienie wiele wspólnego. Moment przyszedł taki, że każdy, kto chociaż odrobinę ogarnia co się dzieje i mu się chce, zaczął kombinować nad CSem. Furion go zrobił. Ja wiem, że Ty tego pomysłu nie cierpisz, ale nie dobijaj sam siebie głupimi argumentami :roll:
Arbaal pisze:Nie zmieia to faktu że FCS nadaje się jedynie na lokal :wink:
No jak Ty tak mówisz to na pewno tak jest... :lol2:

Arbaal pisze:Btw. Może skorzystamy kiedyś z BP?
Kiedy system restricted będzie bardziej restricted to na pewno.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

I dopóki nie jest on przerzucany to rzeczywiście może wyjść kakao, ale już mniejsze niż zazwyczaj. Przy BSB szansa jest naprawdę niewielka, efektem jest kolejna (poza castem, dispellem, odpornością na magię i ostrzał i świetnymi wskaźnikami w cc) mega mocna strona demonów.
Zgodzę się, jest to mocna strona demonów ale zawsze jest jakieś "ale". To że mam przerzut nie oznacza że musi wypaść mniej. Zawsze będę uważał że specjal + rare to za dużo. Czemu nie tylko specjal albo tylko rare?
Nie podasz linków bo ich nie ma.
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 09&t=12318
Arbaal pisze:Nie zmieia to faktu że FCS nadaje się jedynie na lokal
No jak Ty tak mówisz to na pewno tak jest...
Widziałeś kiedyś fCS na jakimś masterze? Nie i nie zobaczysz.
Arbaal pisze:Btw. Może skorzystamy kiedyś z BP?
Kiedy system restricted będzie bardziej restricted to na pewno
Niech zgadne kiedy bardziej ograniczą demony 8)

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Arbaal pisze: Według fcs syrenka zajmuje rare a jak rare są zajęte to dwa specjale.
Według fcs zwykły BSB w demonach kosztuje 25pkt + specjal + rare.
Po przeczytaniu tego nasunęło mi się jedno słowo "Pojebany".
Zawszę będę uważał że takie pomysły na ograniczenia dla DL są z dupy wzięte.
Mi tam się nasuwa inny komentarz - że po prostu jesteś plewa i się nie znasz ;)
Tak to bywa jak się ma okrojony mózg to się wszystko w życiu kroi
:wink:
Idę zapaść się ze wstydu pod ziemię.

A Tobie polecam nieśmiertelne starcraftowo-warcraftowe: "Peace & Practice" aka "Pozdro Poćwicz"

Pozdro Poćwicz :)
Furion

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Skoro już tu zawitałeś to spodziewałem się że napiszesz coś bardziej ambitnego. Najwidoczniej masz gdzieś kiedy ktoś piszę coś na temat Twojego projektu.
Btw.
Pozdro Poćwicz :)
Furion
Jaki sens ma podpisywanie się pod własnym postem? :D

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Furion pisze:

A Tobie polecam nieśmiertelne starcraftowo-warcraftowe: "Peace & Practice" aka "Pozdro Poćwicz"
Chyba raczej:

noob - lama, aka klimaciarz

gg/wp- good game/well played

df - die fast

gl hf - good luck & have fun

omfg rus - oh my f...ather God russian noob

Poza tym skończcie sie kłócić o pietruszke, obecny BP jest w takiej formie jakiej jest, bedzie występował na takich a nei innych turniejach. Może za kilka miesięcy się cos zmieni.

Ponadto Arbaal nie masz o co płakać i tak grasz nobrain army, a Furion ma taka nature że lubi ciąc, niekoniecznie zawsze słusznie, ale przycinanie i wycinanie to jego hobby. Chociaż jak by nie było ja tez wole zasady BP. Niemniej jednak lubie grac w imperium bo jest tam swoisty klimat a FCS nie jest tragiczny ; )
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Sam, więcej spamu, Cris i Arbaal o demonach :D
Tak wygląda wg mnie stopniowanie. Nie spamujcie

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Pisałeś to chyba nawalony :-)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Ja nie pije.

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

I jestes honorowym prezes krakowskiego koła abstynentów ? :lol2:

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

No to piszesz takie bzdury po trzeźwiemu :lol2: "Tak wygląda wg mnie stopniowanie" - ale bełkot :lol2:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Arbaal pisze:Skoro już tu zawitałeś to spodziewałem się że napiszesz coś bardziej ambitnego.
Masz na myśli coś bardziej ambitnego niż to:
Arbaal pisze:Tak to bywa jak się ma okrojony mózg to się wszystko w życiu kroi
:?:

Najwidoczniej masz gdzieś kiedy ktoś piszę coś na temat Twojego projektu.
Idź na drzewo. Nie mam czasu na nic nie wnoszące gatki z osobami, które nic konstruktywnego nie wniosą, a na dodatek piszą mało ambitne teksty.

P&P
Furion

PS. Jeżeli potrafisz dyskutować w nieco bardziej sensownej formie, jest do tego odpowiedni temat.

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Ludzie, zrobiliście 6 stron smiecia, ogłoszenie o turnieju powinno mieć 1 stronę na której jest regulamin i lista osób zgłoszonych. Ogarnąć się plewy.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Sam tą rozmowę wywołałeś, ogarnij się proszę Krzysiek.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Ksch mozecie mnie wykreślic bo niestety na 90% mnie nie bedzie ;/
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Nie będzie mnie na 100% bo rano będę niedysponowany.

Awatar użytkownika
Miszczu
Chuck Norris
Posty: 429

Post autor: Miszczu »

Za to ja sie wstępnie wybieram :)

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

nie mam siły czytać tych bredni więc może powtórzę pytanie, które było wcześniej- o której jest planowany koniec imprezy i ile bitew będzie?:)

co do uwag to ograniczenie magii jest za słabe, ono działa jak jest możliwość wystawienia lorda maga, a na max 3x2poz magów powinno być mocniejsze ograniczenie.

w sumie 'upgrade na chosenów' przy 'jednostki core uznawane za różne' jest nieaktualny:)

a no i czy kontyngent skaveński ma zasadę mainstay unit?:P (czyli przymus wystawienia conajmniej 1 regonu clanratów w tym wypadku)
i czy trzeba mieć slot core zapełniony w kontyngencie czy sam special można zabrać?

a no i czy kontyngent może korzystać z ld generała/bsb?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Vocal:
Bitwy trzy, planuję zakończenie do 16.
1) co do bredni to wypraszam sobie.
2) Magów nie wystawisz x3 (tylko oig) bo nie można mieć trzech takich samych bohaterów.
3) Kontyngent szczurzy nie ma mainstay
4) Nie musi mieć core
5) Można
-edit-
Upgrade zasad. Zastanawiam się nad pójściem trochę w stronę BP i nie zebrać trochę szczegółowych ograniczeń. Ale to chyba od kolejnego turnieju.

Zgłoszeni:

1. Cinek
2. Ksch
3. R2D2
4. Sławek
5. Dibo
6.
7. Ząbek
8. Gremlin
9. Hypnotic
10. Charki
11. Skaven
12. Gruby
13. Undead
14. Kamil
15. Kosa
16. Raptor

Czy wszyscy ww. będą?

Zasady terenów:
1) Las - teren trudny, 1/2 ruchu, zakaz marszu, -1 to hit. Skirmish rusza się bez przeszkód.
2) Aquatic - teren trudny, 1/2 ruchu, zakaz marszu, -1 to hit. Dotyczy również skirmishu.
3) Obelisk - teren niedostępny
4) Ruiny - teren trudny, teren trudny, 1/2 ruchu, zakaz marszu, -1 to hit. Skirmish rusza się bez przeszkód.
5) Zaorane pole - wszyscy, którzy mają podstawkę większą niż ludzka, a więc kawaleria, monstery etc. 1/2 ruchu i zakaz marszu.
6) Wzgórza - wszystkie są jednopoziomowe, a więc widzą ponad oddziałami, poza large targetami i poza innymi oddziałami na wzgórzu. Widoczni są na tych samych zasadach.
7) Domek - do domku nie można wmarszować. Aby do niego wejść trzeba go dotknąć przynajmniej połową modeli (czyli przynajmniej połowie modeli musi starczyć tyle ruchu). Kiedy tyle modeli wchodzi, chowamy automatycznie cały oddział. Mieści US10, przy czym nie może wejść tam nic co ma podstawkę większą od ludzkiej. Mamy dwa domki w sklepie: większy - ma jedno piętro i parter, pięć modeli może strzelać jak ze wzgórza, pięć z parteru a więc normalnie. mniejszy - nie ma drugiego poziomu, wszyscy mogą strzelać normalnie.
Domek można zaatakować poprzez dotknięcie go z dowolnej strony. Walczy pierwszy szereg z pięcioma modelami przeciwnika. Traci się bonusy za szeregi i przewagę liczebną. Nie można wyszarżować z domku ani z niego wymaszerować.
Strzelanie do domku -2 to hit. Armaty zadają, jeśli trafią automatyczne d6 s10 (chyba, Cinek doprecyzuje), katapy nieco inaczej.
Magujemy do, i z domku tradycyjnie.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2008, o 12:21 przez ksch, łącznie zmieniany 1 raz.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

nie obrażaj się ale ja jednak uważam za brednie dyskusję o demonach w temacie o turnieju. nie mam siły już tego czytać i szukać czy nie zostały przypadkiem poruszone ważne tematy przez 6 stron...;)
2) Magów nie wystawisz x3 (tylko oig) bo nie można mieć trzech takich samych bohaterów
tymbardziej ograniczenie do 9PD i 10DD nie ma sensu, samo obcięcie herosów obcina magię;)
są jeszcze miejsca bo myślimy z Fluffim czy nie wpaść:)

ODPOWIEDZ