kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

menghil's manflayers pisze:Repeater crossbow-pistol
Mengil himself carries a repeater crossbow-pistol instead of a repeater crossbow.
Mengil’s specially designed crossbow-pistol is a light and flexible weapon, and extremely deadly at close range.
Rules: 3 x Multiple Shots. Ignores To Hit penalties for shooting at long range and for moving and shooting.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2008, o 12:16 przez grahnar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

No przeczytałem i nie widzę żeby coś im nie pozwalało strzelić te 3 razy

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

tylko mengil ma 3x multiple shot...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

michau5300 pisze:No przeczytałem i nie widzę żeby coś im nie pozwalało strzelić te 3 razy
nie ma tez niczego nie powalajacego im strzelac 12 razy...

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

Teraz OK 8) mój angielski nie wymiata więc się pytałem

dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Pewnie pytanie padło, ale nie mogę tego znaleźć na forum.

Jak się mają zasady nowego dark venoma do mengili? Traktujemy go wg. starych czy nowych zasad? Jeśli wg. starych, to czy ktoś może przytoczyć, jak one brzmiały?
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

wg starych


poison

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Czy w fazie wystawiania skautów, mogę dołączyć bohatera z zasadą skaut lub waywatcher do oddziału w mojej strefie rozstawienia (np wardancerów czy glade guardów)? Czy jeżeli decyduję się na wystawienie takich bohaterów w swojej strefie rozstawienia, to nie mogę ich dołączyć do oddziałów bez podobnych zasad?
(Proszę o odpowiedź pełnym zdaniem, czasem odpowiedzi "tak" "nie" mogą być dezorientujące :wink:)

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Czy dostaje się punkty zwycięstwa za jednostki aktualnie niezreorganizowane??

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

chodzi ci o jednostki nie zebrane?? jesli tak to tak :)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

mdłości pisze:Czy w fazie wystawiania skautów, mogę dołączyć bohatera z zasadą skaut lub waywatcher do oddziału w mojej strefie rozstawienia (np wardancerów czy glade guardów)? Czy jeżeli decyduję się na wystawienie takich bohaterów w swojej strefie rozstawienia, to nie mogę ich dołączyć do oddziałów bez podobnych zasad?
(Proszę o odpowiedź pełnym zdaniem, czasem odpowiedzi "tak" "nie" mogą być dezorientujące :wink:)

1. mozesz wystawic kolesia ze scautem do swojego normalnego oddzialu (lub innych skautow) zakladajac ze ow moze sie normalnie do nich dolaczac i nie ma jakis innych obwarowan (np do wildow trrza miec specjalna zdolnosc itp)

2. do scoutow mozesz dolaczac tylko ziomali ze scoutem chyba ze wczesniej wystawisz ich jako zwykla jednostke(olewasz zdolnosc specjalna)

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Dzięki Gajowy, o to mi chodziło.

Awatar użytkownika
Witch_slave
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Rawa M.

Post autor: Witch_slave »

Dwa formalne i na potwierdzenie tego jak myślę pytania:

1. Czy jakikolwiek oddział strzelający po zmobilizowaniu się może oddać strzał?

2. 20 łuczników (2 szeregi po 10) stoi na wzgórzu. Pierwszy szereg w całości, a w drugim tylko 5 modeli stoi częściowo na wzgórzu pozostali nie. Czy w tej sytuacji drugi szereg może strzelać?

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

1 - tak szybka kawaleria o ile robila ucieczke od szarzy

2 - ci ktorzy stoja na gorce w 2 szeregu moga strelac, reszta nie.

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

1- tzn że co łucznicy już nie mogą, to tak jak strzelanie po ruchu z -1 chyba

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

Wolfgar pisze:1- tzn że co łucznicy już nie mogą, to tak jak strzelanie po ruchu z -1 chyba
tzn. że tak, łucznicy już nie mogą

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

gdyż ponieważ zebranie po ucieczce obejmuje reform, po reformie nie można strzelać.
Uerph.

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Mam dwa pytania

Mam pytanie. Czy KB działa na maszyny wojenne jak pozostaję przy życiu dwóch załogantów ??
Na to pytanie uzyskałem odpowiedź że zawsze w WW ataki idą w obsługantów maszyny , a co jeżeli są to ataki strzeleckie ?? Strzelam z łuku który ma KB i trafiam w maszynę , przy życiu jest 2 obsługantów czyli KB działa ??


Pościg , gonie właśnie oddział warriorów , oni mają na linii swojej ucieczki oddział ciężkiej kawalerii , ja wyrzucam dwie 3 oni wyrzucają dwie 4 , kawaleria natomiast znajduję się odemnie 4 cale , nie doganiam warriorów ale automatycznie szarżuje na Heavy Cavalery tak ?? zalicza się do tej szarży bonus z frenzy ?? Nie mam RB przy sobie dlatego pytam

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Pościg , gonie właśnie oddział warriorów , oni mają na linii swojej ucieczki oddział ciężkiej kawalerii , ja wyrzucam dwie 3 oni wyrzucają dwie 4 , kawaleria natomiast znajduję się odemnie 4 cale , nie doganiam warriorów ale automatycznie szarżuje na Heavy Cavalery tak ?? zalicza się do tej szarży bonus z frenzy ?? Nie mam RB przy sobie dlatego pytam
Nie ma to nic wspólnego z frenzy. Jeśli coś stoi ci na drodze pościgu to po prostu się w to wbijasz (jeśli twój wynik na 2k6 będzie wystarczająco duży, żebyś do nich doszedł).

Ja natomiast mam inne pytanie. Czy jeśli mój oddział musi uciekać w kierunku lasu, to ginie automatycznie wtedy kiedy wejdzie w las tak? Jeśli nie, to czy rydwan mnie goniący musi wjechać za mną w ten las?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Las nie jest terenem impassable, więc nic się o niego nie "rozbija" podczas ucieczki. Jeśli rydwan zadeklarował pościg, to musi go wykonać: wjechać w las jeśli jedzie wystarczająco daleko i zgarnąć baty za wjazd w taki teren.

Zablokowany