Czas bitwy na turniejach

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krecik_77
Mudżahedin
Posty: 234

Post autor: krecik_77 »

Rakso_The_Slayer pisze:pomysł niby dobry ale już widze jak przeciwnik, który celowo przedłuża, zgadza się na takie rozwiązanie...
A co mu do tego, że se stoper przyniosłeś, który zlicza czas trwania Twoich i jego tur? Nie musisz mu kazać go obsługiwać
kurka_z_podworka pisze:A co to?
Orientacyjny czas trwania tury, który ( jak zauważył Supeł ) na początku jest dłuższy a pod koniec krótszy. Taki stoperek może unaocznić stealerowi, iż suma czasów tur jego przeciwnika po np. piątej turze wynosi 40 minut, podczas gdy on się ruszał minut 80. Nadchodzi koniec czasu przeznaczonego na bitwę i normalnie obaj by dostali karniaki za dogranie 6 tury. Ze stoperem się można w sędzią kłócić ( a raczej lobbować na rzecz braku karniaków dla siebie, a dojebaniu karniaków stealerowi).
PANIMAJESZ?

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

ale właściwie dlaczego ten limit czasowy na ture nie przeszedł?

pamiętam że dyskusja była jeszcze na starym BP, ale argumentów dlaczego tak a nie inaczej już nie pomne...

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Bo można przedłużac w fazie przeciwnika ...

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

Inferno pisze:Nie zawsze można, sprawiedliwie ocenić czy przeciwnik przedłuża.
Zdarzyło mi się raz tak ,że przeciwnik przedłużał ewidentnie a potem gdy zaczą wygrywać poganiał mnie i sedziowie dodali czasu do bitwy co było Mega przegieciem
Darek? :)

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

nie wiem dlaczego ale też o nim pomyślałem...

Tadeusz
Wałkarz
Posty: 61
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tadeusz »

Jest taki system Warmachina / Hordy. W tym systemie jest ogólnie przyjęty czas pomiaru czasu podczas rozgrywki, także turniejowej. W tym systemie jest to około 10 minut na turę gracza (od początku do końca w tym rzuty kostkami). Jak nie skończyłeś, to kolej przeciwnika itd.
Oczywiście limit czsasu jest dostosowany do tamtego systemu. Ale sam pomiar wymusza takie rozpiski, by zdążyć w wyznaczonym czasie i nie przedłużać.

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Tadeusz pisze:Ale sam pomiar wymusza takie rozpiski, by zdążyć w wyznaczonym czasie i nie przedłużać.
W sumie cos w tym jest, jak juz robimy sport z tego battla to moze i to tez jest jakas mysl :)

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

i może co jeszcze ?
wymóg posiadania przez battlowców jednolitych fryzur i ubrań ?

nie podoba mi się pomysł z ograniczoną ilością czasu na turę...akurat jestem z tych ludzi co nie grają za szybko (chociaż zawsze wyrobię się w czasie :D )

co więcej, miejcie na uwadze, że nie wszyscy znają zasady/są super mega-turbo-inteligentni i potrafią robić wszystko w 5 min..


ja na przykład wolę długo........ :D

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Nie mam wyrozumialosci dla długomyślicieli. Ich, nie wiem, jak to okreslic, zeby nie urazic, ale powiedzmy "powolnosc umysłowa" sprawia, ze bitwa moze byc krotsza o kilka tur a jej wynik, ze tego wlasnie wzgledu, wypaczony. Gra jest zaprojektowana na 6 tur. Ja planuje bitwe na 6 tur. Jesli ktos swoim dlugomyslaniem sprawia, ze nie moge tych 6 tur zagrac, to zazwyczaj jest to ze szkoda dla mnie. Z jego winy.

Dlatego z utesknieniem czekam na system/rozwiazanie, ktore takie sytuacje wyeliminuje z zycia turniejowego.

Bo skoro mamy 3 godziny na gre, to wychodzi po 1,5h na gracza (bez wzgledu na rozpiskę - szanse musza byc z zalozenia rowne). Ja zazwyczaj gram znacznie szybciej, wiec nawet oddaje swoj czas przeciwnikowi. Jesli mimo to on sie nie wyrabia, to cos jest nie halo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

Kolejny głupi temat(coraz więcej pojawia sie ich na forum), jak ktoś przedłuża to można go popędzić jak się nadal nie wyrabia, to worst play od sędziego może zachęcić gracza do szybszego myślenia :wink:
Coraz to głupsze problemy mają battlowcy, zaraz na forum będą tematy jak mam przesuwac figurki albo coś w tym stylu :lol2:

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

Kołek...mistrzu batla....

Zagraj sobie z Darkiem. Jakoś sędziowie zawsze gówno robią w jego wypadku :/ , a on od X lat robi to samo psując zabawe innym, którzy tak jak ja czy Bless, starają się rozegrać 6 tur zawsze. Są osoby, które poprostu są ,,niefajne'' i jedynym rozwiazaniem jakie ja widze to piętnowanie tych zachowań publicznie. Jeżeli będe kiedykolwiek sędzią na turnieju, gdzie grają ludzie którzy zachowują się ,,nie fair'' nie będe nawet miał zadnych oporów ze wstawieniem 5 karniaków od tak: za chamstwo.
Później zaczną się kłótnie i wywody (czemuż to dostałem aż tyle karniaków)...odpowiedz bedzie nadwyraz prosta: za całokształt...

Batl nie jest sportem takim jak piłka nożna...tutaj nie spotykamy się zeby grac o jakiekolwiek pieniądze, a jedynie działamy na zasadzie: hobbysci dla hobby. Jezeli ktos psuje to wszystko swoją osobą to cos nie ten teges...

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Grazbird pisze:i może co jeszcze ?
wymóg posiadania przez battlowców jednolitych fryzur i ubrań ?
a po grzyba grac wg tych samych reguł? niech każdy gra jak chce... :roll:

tu nie chodzi o wymuszanie czegoś a o zmniejszenie sytuacji "naciągania" wyniku bitwy poprzez celowe przedłużanie...

co więcej, miejcie na uwadze, że nie wszyscy znają zasady/są super mega-turbo-inteligentni i potrafią robić wszystko w 5 min..
po 1 - nie 5 min a ok12-15
po 2 - fakt, nie wszyscy są inteligentni, nie wszyscy radzą sobie z normalną grą, wielu z nich zmieniło armie na VC i Demony :P :twisted: ale to właśnie jest tak, że ta gra ma polegac na tym, że mniej inteligentny/ograny/sprytny gracz przegra z lepszym a nie, że wygra bo gra bezmyślnie Demonami czy VC lub bo przedłuża żeby tamten nie zdążył mu spuścic wpier...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

@ Shakin: co wypowiedź o chamstwie ma wspólnego z moją wypowiedzią tyczącą się przedłużania gry przez jedną ze stron :?:
Jakoś sędziowie zawsze gówno robią w jego wypadku :/
bo może brak im jaj do tego
którzy tak jak ja czy Bless, starają się rozegrać 6 tur zawsze
chyba większosć graczy stara się zagrać 6 tur :wink:
Jeżeli będe kiedykolwiek sędzią na turnieju, gdzie grają ludzie którzy zachowują się ,,nie fair'' nie będe nawet miał zadnych oporów ze wstawieniem 5 karniaków od tak: za chamstwo.
szkoda że wszyscy sędziowie nie mają takiego podejścia :cry:

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Kołek pisze:Kolejny głupi temat(coraz więcej pojawia sie ich na forum), jak ktoś przedłuża to można go popędzić jak się nadal nie wyrabia, to worst play od sędziego może zachęcić gracza do szybszego myślenia :wink:
Coraz to głupsze problemy mają battlowcy, zaraz na forum będą tematy jak mam przesuwac figurki albo coś w tym stylu :lol2:
Kołek imo to dobry temat - bo coś z tym trzeba zrobić.
Ja osobiście przyznam się, że w PL dawno nie grałem na turnieju ale swoje widziałem.
Najlepsze jest to, że zdażyło mi się grać z graczami, których tura trwała 25-30 min a moja jak coś ~ 10 min to słyszałem (możesz troszkę szybciej...)
Najgorsze jest to, że często jest tak, iż po rozpoczęciu rundy czekamy na przeciwnika 10-15 min póżniej 35 min wystawiania, w między czasie przeciwnik idzie do kolegów pożyczyć miarkę lub kostki i człowieka krew zalewa.

Kołek kumasz o co komon ?? ;)
Obrazek

twardochleb
Chuck Norris
Posty: 356

Post autor: twardochleb »

Wiem ze to offtop i glupio tak kogos jechac na forum ale Darek jest swojego rodzaju wyjatkiem. Nie bedziecie chyba przez jedna osobe wprowadzac jakichs zbednych zasad dotyczacych przedluzania. Niektorzy maja nie z wlasnej winy woniejsze tempo gry i obecne ucinanie gry w trakcie 4-5 tury jest imo spoko.
Oczywiscie zakladajac brak zlej woli u graczy.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

takich ludzi jak Darek jest kilka...a nawet sam Darek jest w stanie popsuć zabawe 5 osobom na masterze.
Dodajmy jeszcze takie 2-3 osoby i wychodzi na to, że kazdy miał przynajmniej jedną bitwe przez którą moze sie zrazic do masterów...

Kołek: napisałeś, ze tego typu tematy są głupie. Ja twierdze inaczej. Z tąd pojawiło się moje sarkastyczne podejście do twojej osoby ;)

Awatar użytkownika
shabovy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189
Lokalizacja: Y.M.F.B.

Post autor: shabovy »

Ej idea zegarow szachowych jest zajebiaszcza:


-Rzucam 2d6 z sila 4. Rzucilem 9, dispelujesz? KLIK
-A ile masz jeszcze kostek? KLIK
- 3. KLIK
-To dispeluje. Rzucilem 8. wchodzi. KLIK
-6 hitow. Ile masz tafa? KLIK
- 3. Rzucaj na 3+. KLIK
- 4 woundy. KLIK
- Mam save'a na 5, 3 schodzi. KLIK
- No to nastepny czar. KLIK !!!


To musi byc przyszlosc batla, nie ma innej opcji :D

A swoja droga, na PGA zdziwilem sie ale wiekszosc bitew konczyla sie sporo przed czasem, nie zauwazylem z tym zadnego problemu, oczywiscie poza kilkoma wyjatkami. Tam chyba byly z 3 godziny na bitwe? Na luzie wystarczalo.

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

shabovy pisze:Ej idea zegarow szachowych jest zajebiaszcza:


-Rzucam 2d6 z sila 4. Rzucilem 9, dispelujesz? KLIK
-A ile masz jeszcze kostek? KLIK
- 3. KLIK
-To dispeluje. Rzucilem 8. wchodzi. KLIK
-6 hitow. Ile masz tafa? KLIK
- 3. Rzucaj na 3+. KLIK
- 4 woundy. KLIK
- Mam save'a na 5, 3 schodzi. KLIK
- No to nastepny czar. KLIK !!!


To musi byc przyszlosc batla, nie ma innej opcji :D

A swoja droga, na PGA zdziwilem sie ale wiekszosc bitew konczyla sie sporo przed czasem, nie zauwazylem z tym zadnego problemu, oczywiscie poza kilkoma wyjatkami. Tam chyba byly z 3 godziny na bitwe? Na luzie wystarczalo.
wystarczało tobie, ale np. Darkowi z trudem, zawsze kończył w okolicach karniaków(znaczy pod koniec czasu nie wiem czy zdobył jakieś karniaki bo mi się nie chce tego sprawdzać...)-nie urażając żadnych Darków :wink:

a co do zegarów szachowych to myślę, że to troche inaczej by wyglądało 15-25 minut 1 tura, po czasie tura przeciwnika nie zależnie czy tkwisz w ruchach czy już break'a liczysz...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

a co do zegarów szachowych to myślę, że to troche inaczej by wyglądało 15-25 minut 1 tura, po czasie tura przeciwnika nie zależnie czy tkwisz w ruchach czy już break'a liczysz...
piekne :D

co wpadles mi helka w oddzial z liczkami? ok... to najpierw zrobimy ten drugi coombat ;] poczekaj chwile... musze sie zastanowic... uzyc dwurakow czy hw&shield... hmmm... o twoja tura ;] chyba ci sie nie udalo pozabijac tych magow ;] moze w twojej turze znajdziemy na to czas ;)



a tak serio. W tej grze ie mozna jazdej tury liczyc tak samo... sam staram sie grac szybko bitwy i je z reguly koncze przed czasem, lecz wiem, ze np. pierwsza tura moze trwac pol godziny a ostatnia z reguly to kilka ruchow i same rzuty wiec ciezko liczyc kazda tak samo

Awatar użytkownika
krecik_77
Mudżahedin
Posty: 234

Post autor: krecik_77 »

Przez takie postepowanie odechciało mi się grać na większych turniejach.
W rzyć rzezane zarzeżączkowane cwaniaczki...
Bitwa 3 h. Każdy ma po 1,5 h na rozegranie swoich 6 tur. Koniec 4 tury - jeden z graczy wykorzystał 90 minut, drugi 60. Ten co ma jeszcze 30 minut czasu dogrywa swoje ( i tylko swoje ) dwie tury, a ten co wykorzystał limit czasu tylko dispeluje/sejwuje/brejkuje się. Oczywiście to nie ukróci przeciągania w turze przeciwnika, ale WFB jest grą, w której inicjatywa gracza w turze przeciwnika jest zminimalizowana. Co innego w Infinity na przykład.

ODPOWIEDZ