Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Jajan1
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Jajan1 »

Mam takie pytanie...

Ostatnio sztkowałem podręcznik i zobaczyłem:
koń ma W1 czy to znaczy że jak zabije mi jeźdźca to koń zostaje?
Jeśli nie to czemi koń ma w1 a pegaz w- ?

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Jak zabijesz jeźdźca, spada koń - tak jest też z innymi jednowoundowymi wierzchowcami, np. juggernautem. Co do W-, zapewne chodzi Ci o pegasus knightów. Są oni w mechanice taką dziwną rycerzowo-pegazową chimerą, mającą wspólne życie. Dlatego też, jeśli zadasz "górze" dwie rany, to spada ona razem z dołem, przy jednej ranie rycerzo-pegaz jest ranny, ale nie ginie nic ze "składowych".

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Ale by było fajnie gdyby konik zostawał xD

Jajan1
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Jajan1 »

Gregor pisze:Ale by było fajnie gdyby konik zostawał xD
Albo rycerz bez konia w środku oddziału...

Dzięki za odpowiedź...

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Ale wtedy by mieli 4M więc liapa XDDD


Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

morgenstern, coś podobnego do cepa, daję 1+ do S w 1 turze combatu, fajne
na lordzie gdy ktoś ciebie zaszarżował.

Awatar użytkownika
sharkoon
Mudżahedin
Posty: 226
Lokalizacja: Biała Podlaska->Moria

Post autor: sharkoon »

Chcę zacząć grać nową armią i waham się pomiędzy TK i Bretką. Czy ktoś mógłby zareklamować tą armię, napisać na jakie punkty jest mocna a na jakie słaba, czy jest mocna na armie defensywne czy na ofensywne? Nie mam zielonego pojęcia którą armie wybrać TK czy Bretkę. I czy opłaca się kupować battalion?

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

Tk sa armią bardzo wymagającą, tak więc jeżli jesteś początkującym graczem radziłbym ci wybrać Bretkę. Jeżeli chodzi o batalion, to w sumie nienajgorsza opcja, bo masz trzy rózne jednostki - rycerzy corowych 9 realmów lub errantów, w zależności od tego jak ich złozysz, łuczników i chłopów i dodatkowo pegaza. Z drugiej strony za te same pieniadze masz trzy boxy rycerzy. Wybór nalezy do ciebie.

Awatar użytkownika
f4n
Wałkarz
Posty: 77
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: f4n »

Ogolnie dopiero zaczynam z wfb, pare bitew mam za soba. Jutro mam grac z Dark Elfami ofensywnie zlozone na smoku. Wiec moje pytanie jest takie co moze zjesc w Bretonii smoka? Albo chociaz sprobowac? Ogolnie chce wystawic lorda na gryfie.

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Jak na Gryfa to dajesz Lordowi sword of leady s chempion\sword of heroes ,gromril great helm i do tego virtue of heroism lub drugie rozwiązanie (moim zdanie duuużo lepsze i najlepiej na pegaza) virtue of heroism ,grail shield ,tress of Isoulde.Te 2 konfiguracje są ogólenie na wszystkie LT i powinny spokojnie wsysnąć smoka.A żeby jeszcze lepiej działały to daj an jakiegoś palladyna Falcon-horn of fredemund.Na smoczka też fajnie działają Trebuszki lub Grale tyle ,że wtedy jest koneczny palladyn z Falconem.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

F4n

polecam zajrzeć pod ten temat
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?t=776
szukanie nie boli ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
socjopata
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: socjopata »

ja mam pytanie dotyczące questów. Czy oni są nadal grywalni, chodzi mi o gw, pamiętam jak w 6 ed. gw na koniu dodawało +2s a teraz już tylko 1.. czy to się nadal opłaca? czy może lepiej w zamian za questów wystawić gralowców?

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Choć na nich nie gram to questingowie są dalej grywalni.Ich dużą zaletą jest przerzut panik.Wymiana questów na grali to razczej głupi pomysł bo pomiędzy nimi jest 10 pkt różnicy xDDD.A napewno się ugrywalnią po wprowadzeniu BP+R XD

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

ja na 2 turniejach ich testowalem-jestem zadowolony z tej jednostki-> 5S caly czas nadal jest cenne
a w erze demonow czy elfow to czy maja 3-4I czy strike last nie ma znaczenia. 3+AS i 5/6+warda tez styka.

grale to zupelnie inna klasa-sa pod kazdym wzgledem lepsi; ale jednak inny slot (co ma znaczenie) i koszt oddzialu wychodzi duzo wiecej.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

5 questingów FCG + damselka w środku dla mnie bomba !! przerzuty psychologii , MR (1) , 5 siły zawsze ... a 1 questing kosztuje 4 punkty więcej niż jeden KOTR .

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

Dibo pisze:5 questingów FCG + damselka w środku dla mnie bomba !! przerzuty psychologii , MR (1) , 5 siły zawsze ... a 1 questing kosztuje 4 punkty więcej niż jeden KOTR .
no i brak LookOuta.

Najpierw myślimy, potem piszemy... ok ?

Awatar użytkownika
socjopata
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: socjopata »

Mam jeszcze jedno głupie pytanie a to z powodu chwilowego braku księgi armii. Co daje jeśli przeciwnika uderza z większą siłą niż 5? Pytam bo obiło mi się o uszy że w takich sytuacjach ward albo zwykły sejw się zwiększa.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Błażej pisze: no i brak LookOuta.
No cóż ... Życie !! :roll: .... tak więc jedynym plusem questingów jest to że raczej nie uciekną za stół :wink:

W takim razie gdzie trzymać damselki ??

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 700
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

jaką podstawkę ma pegaz spod lorda? 40x40 czy 50x50?
putoa alasti avantoon! :wink:

ODPOWIEDZ