Bless męczy Leśne Elfy (update: 15.05.2007 - Treeman - WIP)

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Bless męczy Leśne Elfy (update: 15.05.2007 - Treeman - WIP)

Post autor: bless »

Drodzy koledzy,
Ostatnio moda na blogi, więc i ja pomyślałem, że sobie jakiś założę. :)
Ale spokojnie - nie będę Was katował żadnymi swoimi pożal sie boże życiowymi przemyśleniami, lecz dam Wam jedynie okazję obserwowania, jak powstaje moja armia Leśnych Elfów.

Po co ten blog?

Głównie po to, bym miał motywację do malowania. :)
Ot, taki bodziec do regularnej pracy. Będę Wam prezentował zdjęcia figurek świeżo skonwertowanych, jak i tych juz pomalowanych.
Nie potrzebuję miażdżącej krytyki. Preferuję raczej kulturalne i życzliwe sugestie. Mogą być nawet pochwały. 8)
Miło mi też będzie, jeśli moja praca zainspiruje Was do malowania własnych armii.
Mam nadzieję, że wszyscy na tym blogu skorzystamy.

Moja rozpiska

Nad rozpiską dumam już od pół roku. (Tu zapis ostatnich 2 miesięcy dumania: http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.ph ... 34&start=0 )
Zagrałem chyba z 40 bitew testowych (dziękuję przy tej okazji wszystkim kolegom, którzy nie brzydzili się grania z proxami ! ) i w końcu wydumałem coś takiego:

Noble z tarczą, dwurakiem i łukiem
Noble BSB
2x Spellsinger
3x 9 Driad (choć grał będę pewnie 8-kami)
3x 10 łuczników (muzyk)
2x 9 Wardancerów (muzyk, champion)
6 Wild Riders (muzyk, sztandar)
4 Warhawks
Treeman
5 Waywatchers (stosowani wymiennie z orłem)
Great Eagle

Celuję od razu w rozpiske na ok. 2300pkt. bo nie przepadam za mniejszymi formatami. :)

Moja armia

Armia ma być utrzymana w klimacie wczesnej jesieni, co oznacza ciepłe kolory, łysiejące drzewa i opadłe liście. Konwencja lekko bajkowa, brak ciśnienia na ultrarealizm. Ma być po prostu ładnie. :)
Ponieważ zakupiłem swego czasu kilogramy podstawek od Micro Art Studio, głupio byłoby ich teraz nie wykorzystać. Wiem, że zaraz Pasiak zażartuje, że las mi wycieli, lecz to nie do końca tak. Sa lasy, gdzie jest od cholery pniaków i powalonych drzew. Oto kilka przykładów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jeżeli ktoś chce zobaczyć więcej przykładów, polecam ten link:

http://s12.photobucket.com/albums/a235/ ... spiration/

Po prostu wyobraźcie sobie, że między figurkami są drzewa i będzie git. No, niestety drzew się raczej na podstawki nie zmieści... (choc Pasiak dzielnie próbuje... :D )

No dobra, to do roboty...
Ostatnio zmieniony 15 maja 2007, o 12:14 przez bless, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Na zachętę wrzucam Drychę, którą w ramach relaksu pomalowałem sobie już jakiś czas temu. Ten model da Wam pojęcie, do czego mniej więcej dążę. :)

Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Fajny pomysl z tym blogiem ;) Drycha wyglada spoko , czemu tylko tyle ? Skora i wlosy sa fajne , ale te badyle wystarajace z plecow nieciekawie imho wygladaja - tzn wygladaja jak pomalowane 2 kolorami ( w dodatku ten koles mi jakos nie pasi) Pomysl na kolorystyke armii bardzo fajny!!!

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

A teraz rzeczy, za które będę się brał w najbliższej przyszłości.
Przede wszystkim czarodziejka. Ponieważ potrzebowałem dwóch a z tych wypuszczonych przez GW podoba mi sie tylko jedna (ta lewitująca ze staffem w prawej ręce), pojawił się problem. Zacząłem poszukiwać figurek u konkurencji i udało mi sie znaleźć bardzo przyjemny model u Rackhama. Lekko go ogreenstuffowałem, przypiąłem do większej podstawki i voila ! Moim zdaniem świetnie pasuje do tej drugiej magiczki by GW.

Obrazek

Obrazek

W drugiej kolejności biorę się za driady. Modele są juz poskładane. Żadne fajerwerki, choć starałem sie je możliwie urozmaicić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 gru 2006, o 07:38 przez bless, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Drycha ladna choc nie powala ;)
Najbardziej nie podoba mi sie ta pomaranczowa grzywa ale pasuje do koncepsji :D
P.s-fajna ta magiczka ,bedzie na pewno pasowac :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nareszcie driada w żywych kolorach!

Ale z podstawkami od MASu... ktoś tu ma za dużo kasy ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Bless swietna ta Twoja Drycha. Temat kolorystyczny dla mnie bomba. Jak cala armie utrzymasz w tej tonacji to bedzie super. Konwersja jak najbardziej udana, pasuje jak ulal, calkiem niezly tyleczek trza przyznac ma ten elfik :wink:
PARTY IN THE MOONLIGHT AND DANCE TO THE SUNRISE...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Bardzo podoba mi się ta pastelowa zieleń. Czupryna Drychy też jest bardzo fajna. Trochę mniej podobają mi się gałęzie. Strasznie klimatyczne są te podstawki. Szkoda tylko, że takie drogie...

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Moge Wam podać przepis na tanie zdobycie tych podstawek. Przepis wygląda tak:
- przyjaźnicie sie z Miloszem (zwanym tez tu i ówdzie Lancelotem)
- naśmiewacie się z niego przez kilka lat, że nigdy nie pomaluje sobie armii, jeśli wszystko, co zrobi, bedzie wystawial na Ebay.
- na GT2005 zakladacie sie z Miloszem, ktory twierdzi, ze pomaluje swoja Bretonnie w najblizszym czasie, że tego nie zrobi.
- ustalacie, ze terminem pomalowania armii bretońskiej na 2500 pkt jest jesien 2006.
- Jesli Milosz pomaluje - wygrywa, jesli nie pomaluje - przegrywa
- stawką jest 200zł, za które przegrany kupuje zwycięzcy podstawek MAS.
- czekacie cierpliwie, aż Milosz zakład przegra.... :lol:

Proste, co? :)

No dobra, ze 150zł wydalem tez z wlasnej kieszeni, ale to wczesniej, bo nie wiedzialem, że Milus bedzie dla mnie taki kochany... hehehe

Troche nowych rzeczy dzis wieczorem.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Tomash pisze: Ale z podstawkami od MASu... ktoś tu ma za dużo kasy ;)
wcale nie sa takei drogie... a zazwyczaj ma sie uklady jak sie tyle ich kupuje :)

ja jakbym startowal z armia od zera to tez bym ejchal wszystko na MASowych



armia bardzo fajnie sie zapowiada :)

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

bless pisze:Moge Wam podać przepis na tanie zdobycie tych podstawek. Przepis wygląda tak:
- przyjaźnicie sie z Miloszem (zwanym tez tu i ówdzie Lancelotem)
- naśmiewacie się z niego przez kilka lat, że nigdy nie pomaluje sobie armii, jeśli wszystko, co zrobi, bedzie wystawial na Ebay.
- na GT2005 zakladacie sie z Miloszem, ktory twierdzi, ze pomaluje swoja Bretonnie w najblizszym czasie, że tego nie zrobi.
- ustalacie, ze terminem pomalowania armii bretońskiej na 2500 pkt jest jesien 2006.
- Jesli Milosz pomaluje - wygrywa, jesli nie pomaluje - przegrywa
- stawką jest 200zł, za które przegrany kupuje zwycięzcy podstawek MAS.
- czekacie cierpliwie, aż Milosz zakład przegra.... :lol:

Proste, co? :)

No dobra, ze 150zł wydalem tez z wlasnej kieszeni, ale to wczesniej, bo nie wiedzialem, że Milus bedzie dla mnie taki kochany... hehehe

Troche nowych rzeczy dzis wieczorem.
Niby proste, ale pewnie już drugi raz się nie założy. ;)

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

fajne podstawki
na temat GW produktu sie nie bede wypowiadal
b. fajna drycha - b.b. fajna :) w sumie najbardziej podoba mi sie w niej podstawka
mag mi sie podoba - ocenie jak pomalujesz ;)

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Bardzo mi się podobają te płynne przejścia, a jednocześnie udało Ci się zachowac miłe dla oka kontrasty :). Tylko coś ta... ee... twarz taka płaska jakby. Za to ma śliczne oczka ;)

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

Fajnie sie zaczyna. Ta alternatywna Rachamowska migini an prawde fajan jest :D

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Roman, czy czytasz czasem swoje posty przed kliknięciem "wyślij"? Tak myślałem. Ja też nie mogę ich czytać. :P

Lancelot, załóż się ze mną! :D

Albo nie... to pewnie taka pułapka - Miłosz już ma pomalowane 90% armii, pozakłada się z pięcioma napaleńcami i tysiączek w kieszeni jest ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
High Elf
Mudżahedin
Posty: 233
Lokalizacja: Klub Kult Wwa

Post autor: High Elf »

Spoko. Sam pomysł jest spoko, wykonanie nie jest takie super-mega-pro ale też na wysokim poziomie. Czekamy na więcej.
Działam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MuK
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: MuK »

Ha ! Bardzo fajny pomysł na motywacje, a z tym u mnie najgorzej. Muszę wyprobować. Może zadziała, skoro nic innego łącznie z pieniędzmi nie odnosi większego skutku :)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Ok, Jeden regiment driad miałem juz pomalowany. Dziś zrobiłem im podstawki. Troche sie wkurzyłem, bo trawka statyczna wyszla na 3 pierwszych modelach niezbyt specjalnie, więc w końcu olałem ją zupełnie i zacząłem dawać na podstawki tylko wyschnięte liście. Nawet mi się to teraz podoba. Jak sądzicie?


Obrazek



Obrazek

Awatar użytkownika
Mućka
Chuck Norris
Posty: 368
Lokalizacja: Rzeszów [KGB "RZEZNICY Z KRESÓW"]

Post autor: Mućka »

Podobaja mi sie tylko: Czy one nie sa za jednolite? Chodzi mi o to ze wszystkie sa trzymane w jednnej barwię, i imo przydalby sie jakis kontrast.
Podstawki wypasne.

Awatar użytkownika
młoda
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Gdynia :)
Kontakt:

Post autor: młoda »

Dryady wyglądają b. dobrze :D. Jedne z lepszych jakie widziałam. Jeżeli cała armia będzie na tym poziomie, to będę Cię podziwiać :wink: . Mam pytanie: jak zrobiłeś paprotki? :lol: Strasznie mi się podobają :D . Powodzenia w dalszej pracy :wink: .

Pozdrawiam,
Kasia :wink:

ODPOWIEDZ