Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie.... bo nie moze korzystac z ld assassina

Awatar użytkownika
Wotan
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: Wotan »

Chciałem się zapytać czy w polsce można gdzieś kupić/zamówić magazyn White Dwarf????

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

empik
Obrazek

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

No dobra ale czy to, że nie można korzystać z LD assassina od razu kasuje stubborna unitowi ? Są w tej kwestii jakies uscislenia ?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Karol J pisze:No dobra ale czy to, że nie można korzystać z LD assassina od razu kasuje stubborna unitowi ?
nie kasuje... unit nie ma stubborna
Są w tej kwestii jakies uscislenia ?
po co?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

po co?
A po to, że w sumie nic nie wiadomo. To, że assassin nie daje stubborna, to nasza dość naciągana interpretacja, nigdzie nie zapisana.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Jak dla mnie to nie jest taka oczywista sprawa, ponieważ gdy assasin jest w oddziale to spieprza razem z nim, gdy ów zostanie złamany, więc dlaczego miałbym rzucać 2 razy gdy assasin jest w środku oddziału? a ten zostanie złamany(kocioł jest w 12 calach)? Maksymalnym sucharem byłaby strata zasady assasina i nie uzasadniona w RB/AB. Jest on upgradem do oddziału, więc jest według mnie traktowany jako jego część, sztandary regimentu działają na niego i odwrotnie. Jego zasady działają na oddział.

Jest to analogiczna sytuacja do działania kociołka na hydrę albo, że ring of hotek niszczy ifki przeciwnika lub gwiazdek z s7 na asie. Czyli nie sprecyzowanie zasad lub założenie twórców o dozwoleniu takiej sytuacji.

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

killer not a leader.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jankiel pisze:
po co?
A po to, że w sumie nic nie wiadomo. To, że assassin nie daje stubborna, to nasza dość naciągana interpretacja, nigdzie nie zapisana.
niegdzie nie jest napisane tez, ze daje stubborna.... wiec czemu mialby dawac? :>
Jak dla mnie to nie jest taka oczywista sprawa, ponieważ gdy assasin jest w oddziale to spieprza razem z nim, gdy ów zostanie złamany, więc dlaczego miałbym rzucać 2 razy gdy assasin jest w środku oddziału?
rzucasz raz... na ld oddzialu
Jego zasady działają na oddział.
killing blow tez Oo asf tez Oo

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Jeśli hero ma stubborna to oddział, w którym jest też ma stubborna na LD bohatera. Natomiast zasada Killer not a Leader mówi o ile dobrze kojaże, że żaden oddział nie może korzystać z LD assassina - nie mowi nic o tym, że oddział nie może korzystac z jego stubborna.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

killing blow tez Oo asf tez Oo
To był skrót myślowy :D chodziło mi o zasadę z LD. I fajnie byłoby gdybyś odpowiadał na całość posta, a nie na fragmenty na które ci się podoba, bo to jest czepianie się słówek :P
rzucasz raz... na ld oddzialu
Wytłumacz mi dlaczego mam rzucać raz ? i dlaczego assasin ma stracić stubborna Oo ?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Wytłumacz mi dlaczego mam rzucać raz ? i dlaczego assasin ma stracić stubborna Oo ?
bo ma taka zasde, ze nie daje ld oddzialowi? jak nie jest w zasiegu 12" od kociolka to 21 razy rzucasz na break? raz za assassina a raz za oddzial? tu jest tak samo
Jeśli hero ma stubborna to oddział, w którym jest też ma stubborna na LD bohatera
nie. przeczytaj rulebooka... oddzial nie ma stubborna. oddzial moze zdawac breaka na niemodyfikowalynm ld charactera w oddziale. w wypadku assassina nie moze brac jego ld do swoich testow...

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

niegdzie nie jest napisane tez, ze daje stubborna.... wiec czemu mialby dawac? :>
Jest w rulebooku.
oddzial moze zdawac breaka na niemodyfikowalynm ld charactera w oddziale. w wypadku assassina nie moze brac jego ld do swoich testow...
ale nie napisano, że traci stubborna. Równie dobrze moznaby twierdzić, że oddział zdaje stubborn na swoim ld. Sam mnie o to pytałeś z pół roku temu, więc sytuacja nie jest aż tak oczywista. Ja nie mam nic przeciwko, by to wpisać.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

no to mały oddech Panowie: przyjrzyjmy się sprzeczce sędziowskiej ;P
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jankiel pisze: Sam mnie o to pytałeś z pół roku temu, więc sytuacja nie jest aż tak oczywista. Ja nie mam nic przeciwko, by to wpisać.
pytalem jako taki ciekawy spor teoretyczny :) dla mnie bylo oczywiste, ze sie nikt z ls nie zgodzilby tu na stubborn dla oddzialu ;)

jak chcesz mozesz pomeczyc barba zeby wpisal do uscislen ;] imo nie trzeba bo wiadomo jak a jest odpowiedz :) (zreszta nawet w pytaniach to bylo)

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Zamiast wymyślać nowe zasady ruszcie dupencje i nauczcie się grac. DE to naprawdę dobra armia.

pozdro

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

SauruS PoweR pisze:Zamiast wymyślać nowe zasady ruszcie dupencje i nauczcie się grac. DE to naprawdę dobra armia.

pozdro
:lol2: =D>
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Mam pytanie i potrzebuje odpowiedz jak najszybciej. Mam zamiar zopatrzyc sie w Dark Rider'ów, lecz moje fundusze sa troszke ograniczone, i dlatego planuje zakupic oddzial Glade riderów i przekonewrtowac na DR. Czy ktos moze w ten sposob robil, czy jest problem zeby w ten sposob ich przerobic?

Wesołych Świąt i samych zwycięstw w nowym roku :twisted:

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

ja nie widze problemow fajnie jak by jednak mieli jakies elementy charakterystyczne dla de (na dac korpusy od warriorow swietnie pasuja) i liscie na plaszczach gladow moga nie pasowac :P wypilowac albo wogole nie doklejac plaszczy
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Magnus pisze:Mam pytanie i potrzebuje odpowiedz jak najszybciej. Mam zamiar zopatrzyc sie w Dark Rider'ów, lecz moje fundusze sa troszke ograniczone, i dlatego planuje zakupic oddzial Glade riderów i przekonewrtowac na DR. Czy ktos moze w ten sposob robil, czy jest problem zeby w ten sposob ich przerobic?

Wesołych Świąt i samych zwycięstw w nowym roku :twisted:
jak poczekasz do jutra wieczora to ci wkleje zdjecia jak ja swoich zrobiłem z glade ridersow.

Zablokowany