Krasnale w dzisiejszych czasach... 8 ed.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Aż mi się łezka w oku kręci - ileż ja to spędziłem na zamkami i rycerzami z klocków lego... Już wiem co bym chciał na gwiazdkę gdybym miał parę wiosen mniej... :D

Rasko - maszyka jest bardzo podobna do Deathrollera co nie :wink:? Tylko, że jeszcze dodatkowo ma katapultę...
Te - to mogłoby być w naszej armii - krasnoludzki odpowiednik steamtanka :D
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Jeśli skala była by odpowiednia, to można by skompletować taką armię i na turniej :). Choć wydaje mi się, ze dwarfy z klocków lego są za duże na 20x20, raczej 25x25...

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Kris - ja proponuje M6 S5 T6 W4 - maszynka, zadaje 2d6 impactów z S5 a w każdej turze walki może dodatkowo kosić 2k6 hitów z S5.

Poza tym strzela w fazie strzelania jak katapa lub działo (dwie możliwości złożenia ;) )

;)

już mi się podoba taka maszynka :D ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi
Pseudoklimaciarz
Posty: 34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Itachi »

Slyszeliscie cos co ma sie pojawic w nowej edycji. Mi sei cos obilo o uszy ze maja wprowadzic kawalerie na niedzwiadkach:D

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Jak dla mnie kawa w krasiach to bzdura totalna. Wystarczyłoby im dać te M4, zostawić ten marsz i dać 2d6-2 przy ucieczce i pogoni (ze względu na krótkie nóżki).
Obrazek

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

a ja bym chciał by krasiom dali bound spelle.
dużo bound spelli.
bo w chwili obecne są bardzo pod względem magicznym upośledzeni.
Obrazek

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Sorry, że tu pytam, ale czy ktoś jeszcze zauważył, że nowy AB jest gorszy?
Nie ma taktyk, porad przy malowaniu itp. Tylko ta galeria z longbearsami zrobionymi z warriorsów.



Nawiązując do tematu:
Do 8ed. na turniejach raczej się nie pogra,
jak będą wydawać 8ed. to popatrzą i pomyślą "Prawie nikt nie gra dwarfami to nie ma co inwestować" i albo w ogóle wywalą armię, albo nadal będzie słaba.

Błysk
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Błysk »

ANtY, czy ja wiem czy nikt, w mojej okolicy był turniej dla newbie, to wśród 11 startujących były 4 armie krasnoludzkie (w następnym moja dojdzie), poza tym wielu chaotów, naprawdę tak źle, z graczami krasnoludów? Co do 8 edycji, przecież zanim ona wyjdzie...
ABook, cóż, nie mam porównania z poprzednimi dla dwarfów, ale czytałem z tej edycji Wojowników Chaosu oraz HElfów, przede mną VC (przeglądnąłem dzisiaj). Stwierdzam, że krasnoludy zostały potraktowane po macoszemu... Mało jednostek, niewielu special charakterów, mało fluffu (mamy najmniej stron w AB, z tych które oglądałem).

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

ANtY pisze: Nawiązując do tematu:
Do 8ed. na turniejach raczej się nie pogra,
jak będą wydawać 8ed. to popatrzą i pomyślą "Prawie nikt nie gra dwarfami to nie ma co inwestować" i albo w ogóle wywalą armię, albo nadal będzie słaba.
nie wydaje Ci sie bardziej prawdopodobne, ze GW pomysli: "prawie nikt nie gra dwarfami - trzeba dopakowac armie, to wiecej figurek i army bookow zejdzie z półek"? :twisted:

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

imho GW myśli tak: krasnoludy dobrze się sprzedają i lepiej nic z nimi nie kombinować. dajmy tylko jak najwięcej nowych figurek by kolekcjonerzy mieli za co płacić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi
Pseudoklimaciarz
Posty: 34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Itachi »

a jaka armie uwazacie obecnie za najlepsza? ja chyba bym obstawial skavenow, ale i wyzej pkt armia tym sa slabsi.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

VC, Demony i DE
imho GW myśli tak: krasnoludy dobrze się sprzedają i lepiej nic z nimi nie kombinować. dajmy tylko jak najwięcej nowych figurek by kolekcjonerzy mieli za co płacić.
Raczej nie, bo już teraz mielibyśmy pełno różnych figsów.

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

VC i Demony owszem, ale darki? Akurat nie powinnismy miec z nimi problemow ;) T3, niski save, malo figurek na stole.

BTW ja w nowej edycji chcialbym pare usprawnien. To moja wishlista
lorda zostawic, bardzo dobry jest
kowadlo zostawic, ewentualnie dodac runemasterowi jakis przerzut missfire
demonowi dodac zasade, ze przenosi slayerow do core (przynajmniej jedna jednostke :D) i juz jest zajebisty
Than zostaje
runiarz zostaje
inzynier zmienia sie calkowicie, bo w chwili obecnej jest turbo niegrywalny
puncur zostaje
warriorsi zostaja, longi tez
strzelcy bs4 (to chore, ze krasnale maja takiego bsa jak gobliny czy skaveny...)
hammerersi zostaja
cannon drozeje, d6 woundow
bolty, katapki i slayerzy zostaja
minersi do corow jak w poprzedniej edycji
ironbreakerzy ychodza razem z minersami
organki i flame cannon mozliwosc brania run :D
gyros calkiem sie zmienia, ale nie wiem dokladniej jak
rune of luck na starych zasadach

Takie udoskonalenia chyba nie zrobilyby z krasi przegiete armii, a na pewno by nam pomoglo. Niestety, na nowego booka jeszcze sobie poczekamy.

Drachenfein
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Drachenfein »

Arqueek pisze:
warriorsi zostaja, longi tez
No tu może bym coś zmienił może nie same zasady ale wygląd figurek bo wątpię by ktokolwiek był za Longami przerobionymi z warriorsów :P
Podnosząc topór, przeklął przeciwnika i ruszył do ataku .....
Jeden cel .......
Może być ostatni ......
Pomścić Krzywdę Klanu z Karak Vlag .....
KU CHWALE KRASNOLUDZKIEJ POTĘDZE .......

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Arqueek pisze: strzelcy bs4 (to chore, ze krasnale maja takiego bsa jak gobliny czy skaveny...)
to by bylo chore jakbyśmy mieli BS elfów. BS 3 to normalny, przecietny BS. Krasnoludy nie mają jakiegoś turbo wyostrzonego wzroku a i tak mamy +1 do hita za ekstra bajeranckie muszkiety więc jest jaknajbardziej tak jak byc powinno.

Chociaz pewnie bym nie płakał jakby dostali BS 4 i koszt by się nie zmienił :^o ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

Jak dla mnie bs4 bylby klimatyczny. Przeciez taki krasnolud jest szkolony dziesiatki jesli nie setki lat, powinien nieco lepiej strzelac niz goblin czy skaven. Praktyka robi swoje, czyz nie? A tak to strzelamy jak przecietny imperialista. Z reszta mamy nawet na strzelcach, ba, nawet na obslugantach ws4! Niby z jakiej racji? :D No, ale to moje zdanie, nie chce sie klocic z dlugobrodym ;)

keen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107

Post autor: keen »

"Nie wszystkie nowe modele ssą bohaterowie moim zdaniem ładnie wyszli. Szczególniej than z hełmem pod pachą runesmithowie i inżynierowie."

Ojej czy mi widzimy te same modele? 1 z modeli runemistha wygląda jak jakiś szaman przybierający dziwną pozę.. W sumie drugie jest ładny ale ten szaman to z deka beka! ;D

A ktoś mi powie czemu GW wycofało hamerów i ironów co prawda udało mi sie dostać box metali ironów no ale nie wiem co się dzieje, pewnie chcą wycofać wszystkie unity metalowe co? -_-

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Arqueek pisze:Jak dla mnie bs4 bylby klimatyczny. Przeciez taki krasnolud jest szkolony dziesiatki jesli nie setki lat, powinien nieco lepiej strzelac niz goblin czy skaven. Praktyka robi swoje, czyz nie? A tak to strzelamy jak przecietny imperialista. Z reszta mamy nawet na strzelcach, ba, nawet na obslugantach ws4! Niby z jakiej racji? :D No, ale to moje zdanie, nie chce sie klocic z dlugobrodym ;)
powiem tak:
Infrawizja, czy też widzenie w ciemności jak ktoś woli, polegające na postrzeganiu szerszego zakresu barw czerwonych, sprawia, że pole widzenia, a dokładniej zasięg jest znacznie krótszy. co za tym idzie można by wytłumaczyć, że tylko dzięki temu wieloletniemu szkoleniu mają BS3 ;)
Krasnoludy są stworzone do zycia pod ziemią, we wnętrzach gór, a tam sokoli wzrok ci nie potrzebny. Natomiat jeśli idzie o WS4 na całej armii to wszystkie młode krasnoludy są szkolone w walce dlatego nawet zwykły obsługant czy strzelec lepiej macha toporem niż jakas tam człeczyna.
Mam nadzieję, że są to przemawiające do wyobraźni argumenty ;)
A ktoś mi powie czemu GW wycofało hamerów i ironów co prawda udało mi sie dostać box metali ironów no ale nie wiem co się dzieje, pewnie chcą wycofać wszystkie unity metalowe co? -_-
odpowiedź jest prosta. wszystkie metale w założeniu GW miały być wycofane do mail order żeby GW zasysało więcej kasy.
Obrazek

keen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107

Post autor: keen »

odpowiedź jest prosta. wszystkie metale w założeniu GW miały być wycofane do mail order żeby GW zasysało więcej kasy.
W sumie tak.. Czytałem, że firma notuje któryś rok z rzędu gorsze wyniki finansowe to jakoś muszą przysiąciąć.. Skoro mail order to ja dziękuję za koszt wysyłki z UK.. :D

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

to ja jeszcze powiem co mnie irytuje w dzisiejszych czasach nawiązując do tematy i 7ed:
krasie mają 3 ruchu a zombiaki (żywe trupy z połamanymi nogami) mają 4 :!:
Obrazek

ODPOWIEDZ