Dyskusja o balancing patchu

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

patrz loty u reszty
znaczy na kim jeszcze? w tk? a na co bylby bestiom lot bez mozliwosci szarzy lotem? imo lot jest dobrze wyceniony punktowo
Ale armia jak była rozstrzeliwywania, panikowana tak nadal jest.
dajmy bestiom warda 3+ na strzelanie?

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Shino nie chodziło mi o to. Ja twierdzę coś innego właśnie. Wielu graczy patrzy an pzrzciwnika - na nowe armie pod kątem takim, iż oni nic nie zmieniają w swych armiach. Wydaje im się, że jak dorzucą scrolla, albo fasta, czy cos w tym stylu to wszystko będzie dobrze. Moze być tak, ale czasem się trzeba przygotować na jakieś radykalne posunięcia.
Przykładem może być zastosowanie trolli czy ogrów u bestii, a w orkach większy nacisk na frenzy, a mniejszy na fanole. Wydaje mi się, iż czasem należy odrzucić zasadniczy czynnik - czyli figurki które mam, i podejść do tematu tak jakbyś zaczął zbierać nową armię.

Co do lotu: masz wampiry, herald tzzentcha, skinek, obecnie niektóre koniki jak sam dobrze wiesz kosztują 20 punktów i dają lot...ba nawet pancerz.
Niektóre armie maja oprócz tego bieganko 9 calowe.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

runepriest pisze:ja sie zastanawiam ilu graczy na tym forum umie grac swoimi armiami a ilu poprostu chce miec lepsza armie zeby latwiej wygrywac a ilu sie nigdy nie wysilalo nad jakimis wariantami rozpisek
Odpowiem tak: podejrzewam że nie chciałbyś walczyc z Kołatą, Barbarą czy Blessem prowadzącymi swoje orasy przeciw dowolnej wybranej przez Cię armii (może z wyjątkiem demonów) ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

zagrac to bym chcial ale pewnie bym nie wygral ale oni nie maja tekstow podpakujcie mi armie bo nie moge zmasakrowac tk czy czegos innego

zauwaz ze niektorzy mowia o

podpakowaniu armii tylko dlatego ze jest troche gorsza od innych

a inni mowia ze chca miec podpakowana armie tak zeby wygrywac z vc czy demonami

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

a inni mowia ze chca miec podpakowana armie tak zeby wygrywac z vc czy demonami
Nie trzeba wygrywać , poprostu żeby szanse były wyrównane. Demony mogą być troszkę lepsze , ale niech będą do pokonania , bynajmniej nie mówię w tym momencie o swojej armii ale o innych które z Demonami nie mają praktycznie żadnych szans.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Tomash pisze:
runepriest pisze:ja sie zastanawiam ilu graczy na tym forum umie grac swoimi armiami a ilu poprostu chce miec lepsza armie zeby latwiej wygrywac a ilu sie nigdy nie wysilalo nad jakimis wariantami rozpisek
Odpowiem tak: podejrzewam że nie chciałbyś walczyc z Kołatą, Barbarą czy Blessem prowadzącymi swoje orasy przeciw dowolnej wybranej przez Cię armii (może z wyjątkiem demonów) ;)
Uważaj co mówisz, Tomek ostatnio wygrał mastera. ;)

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Uważaj co mówisz, Tomek ostatnio wygrał mastera. Wink
Tyle że Tomek nie wygrał mastera swoją armią Kielonie :) Co nie zmienia faktu , że bardzo dobry jest z niego gracz.

PS. Grał VC :P
Obrazek

Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

runepriest pisze:zagrac to bym chcial ale pewnie bym nie wygral ale oni nie maja tekstow podpakujcie mi armie bo nie moge zmasakrowac tk czy czegos innego

zauwaz ze niektorzy mowia o

podpakowaniu armii tylko dlatego ze jest troche gorsza od innych

a inni mowia ze chca miec podpakowana armie tak zeby wygrywac z vc czy demonami
Challanege :D

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

Odpowiem tak: podejrzewam że nie chciałbyś walczyc z Kołatą, Barbarą czy Blessem prowadzącymi swoje orasy przeciw dowolnej wybranej przez Cię armii (może z wyjątkiem demonów)
Przecież Orki są słabe.

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

BOGINS pisze:Guru orkowym nie jestem (...)
i w sumie niech tak zostanie :|

BOGINS pisze:A jak wy - czytaj generałowie np. orków, kupiliście już sobie 100 orków, 200 goblinów, 5 boarów, 4 bolce itd itp, i teraz wam ktoś mówi, przerób te 100 orków na włóczników dzikich, dokup jeszcze 15 boarów to wiadomo krew zalewa ile to kasy i malowania. Nie oszukujmy się więc, chodzi głównie o kasę. Tak samo mi - jak mówiłem na początku tego tematu że BP jest złe, gdyż powoduje że armie trzeba dokupywać i jest to spisek sklepów :) :).
sądzisz, że nikt z graczy orkowych nie kombinuje tak? gramy utartymi schematami i jestesmy do tego lamami...

kit, że blady grał na 2 gigantach, 2xhoppersach, 4 chukkach i 3-4 magach
kołata na savage
ja na całkowitym defensie

ale nie no. przecież wszyscy gramy na wytartych schematach :|

co do wykluczania animozji. rozumiem, że mamy grać na masie BO, które są na maksa plewne a na hero BO to jednak szkoda slota, bo jak nie mamy kopa w walce i chukki trafić w stodołe nie potrafią czasami to jednak potrzebna jest ta magia. a co do tłumienia animozji to każdy wie. k6 hitów z siłą 5 i czasem ranki idą się yebać, a do paniki nie daleko.
naprawdę genialne rady, żeby grac na savage, snotach i ograniczać animozje. ja podziękuję, bo nie idzie. i mówię to cholera z całym przekonaniem.
Ostatnio zmieniony 24 gru 2008, o 01:33 przez Leszczu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

BOGINS pisze:...Przykładem może być zastosowanie trolli czy ogrów u bestii, a w orkach większy nacisk na frenzy, a mniejszy na fanole. Wydaje mi się, iż czasem należy odrzucić zasadniczy czynnik - czyli figurki które mam, i podejść do tematu tak jakbyś zaczął zbierać nową armię...
Nie wiem czy wiesz, ale Kołata testował savage'ów w przeróżnej konfiguracji i wcale mu nie wyszło, że to jakiś wunderwaffe jest. Ja w pewnym momencie sprawdzałem cztery szóstki sfrenzowanej kawy, a na dwóch szóstkach grałem na co dzień. Frenzy to straszne uwalenie, które można kontrolować jeśli się ma dobre i pewne wsparcie, animozja na prawie wszystkim w armii praktycznie uniemożliwia jakieś sensowne screenowanie, a do tego 6 na animozji przy oddziałach frenzy to już jest kompletna loteria. Można próbować blokować klocki piechoty snotlingami, ale wtedy się okazuje, że ten klocek + screen to jakieś kosmiczne punkty kosztuje, a do tego do jakiejkolwiek szarży musisz dopychać snotlingi z T2 S2 i WS2, a blokowanie czymkolwiek innym mija się z celem bo szansa na przyblokowanie ruchu przez animozję rośnie lawinowo.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

BSk, Leszczu, oczywistą oczywistością jest że nie siedzę nad tobą, Kołatą czy kimkolwiek innym i nie patrzę nad tym czy zmieniłeś właśnie rozpę.
Wiadomo każdy testuje by wycisnąć maks siły. Jednak trzeba zauważyć tą tendencję do narzekania wyłącznie. Przecież nie orki pierwsze mówiły że mają uwaloną armię. Co mają powiedzieć ci gracze którzy kupili bestie tych paru nieszczęsnych od chaos dwarfów, dogsów czy ogrów? Jak jakaś jedna armia się przewinie to jest szał pał. No ale dość.
Zróbmy ranking armii:
1. DoCh
2. VC
3. De/Woch/Imperium? Chociaż mnie WoCh niszczy DE i radzi sobie z imperium.
4. Lizaki/HE Nowe lizie wskoczą pewnie na 3.
5. Skaveni i TK, w przypadku paru graczy również bretka.
6.Orki/Chaos dwarfy?
7. Bestie/ogry po zmianach
8. Pieski?

Ulepszy wiec armie by były wszystkie na poziom armii nr 4. te z górnej półki uwalmy, a te z dolnej podpakujmy :P

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Precz z ograniczeniami! Niech żyje demokracja - wolność wyboru!
Pamiętaj nowy graczu, Oni zabiorą Ci radość z gry !
BP-R spisek sklepów!
Bogins, z Twoich postów odnoszę wrażenie, że dla Ciebie granie 2000 demonów przeciwko 1000 to ogromne wyzwanie.
Chociaż mnie WoCh niszczy DE
Zapomnij.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Chodziło ci Jankielu o liczbę graczy jak mniemam? Nie to na pewno jest jest satysfakcjonujące walczyć wyłącznie przeciwko swojej armii, dlatego już tak bardzo nie narzekam na fakt iż podcieliście demony czy tych parę innych armii.
Teraz jednak masz sytuację z orkami, pewnie za jakiś czas bretka czy szczury się odezwą itd itp. Zauważ też że takie armia jak bestie, dogs czy ogry mniej narzekają - dlaczego? Bo nikt najwyraźniej dobry na tyle nimi nie gra by nie płakać na forum jaka to armia jest zła.



Tak naprawdę obawiam się tylko jednej sytuacji - chyba już ją ktoś tutaj poruszył. Dlaczego gracz armii powiedzmy skavenów ma się zgodzić na bitwę z armią np. podpakowanych by LS siódmoedycyjnych orków? Naturalnie jadąc na turniej zgadasz się na wszystko co jest dozwolone przez orgów... ale mam wrażenie że za parę lat będziemy mieć BP-R by Poznań, Warszawa, by Kowalski... itd itp. Za miast ujednolicać wprowadzono możliwość balansowania w zasadach i charakterze armii... ot tyle. A juz bitwy sparingowe...
Za chwilke jakiś Nowak się obudzi stworzy CS dla Bestii, a ja przed bitwą w klubie będę musiał się pytać na który CS walczy bo jest ich 10......
Dobra koniec tej demagogi ^_- Mam nadzieję że tym osobom które tworzyły LS_CS będzie się chciało go zmieniać, a przy okazji nie ulegać presji osób którzy z chęcią podpakowywali by swoje armie.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Mam nadzieję że tym osobom które tworzyły LS_CS będzie się chciało go zmieniać, a przy okazji nie ulegać presji osób którzy z chęcią podpakowywali by swoje armie
czego sobie i Wam życzę :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Dobra, to skoro drzwi otwarte do ugrywalnienia i rozwinięcia funu, co powiecie na odkręcenie co GW zepsuło chaosowi, czyli możliwość mieszania armii? ;)

To co, może jednak zrobimy podforum na BP i R?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

Tomashu a jak Ty widzisz to polacznie chaosu? cory do speciali, speciale do R a erek nie mozna brac?? do tego jak widzisz herosow, bo na to pomyslow juz nie mam a podwojne sloty hero to raczej slaby pomysl.

po za tym nie chcialbym widziec armii mortali ktora w polowie opiera sie na demonach

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Gajowy pisze:Tomashu a jak Ty widzisz to polacznie chaosu? cory do speciali, speciale do R a erek nie mozna brac?? do tego jak widzisz herosow, bo na to pomyslow juz nie mam a podwojne sloty hero to raczej slaby pomysl.
Po prostu zostawmy stare kodeksy. Ja byłbym more than happy :)

Myślę, że nikomu by to nie przeszkadzało...
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Święta są, mozecie sobie marzyć.

Musicie poczekać do następnych wyborów na LS i wybrać sobie tych, co obiecają najbardziej dopakować Waszą armię.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

a ja jestem przeciwny takim mega zmianom, niby fajnie by bylo miec chaos taki jak powinien byc, to jednak sa tak dalece idace zmieany ze nie wiem czy dobrym pomyslem jest w ogole ruszanie tego tematu

ODPOWIEDZ