Vampiry a Balancing Patch & Restricted

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Co do ograniczeń:

Draken - jak dla mnie można zbanować - płakać nie będę - lub tylko dla Króla,
Hełm - bardziej odpowiadałaby mi opcja ze zjedzeniem RARA,
Pomysł z zakazem dublowania VP jest chory... IMO za duża ingerencja w zasady armii,
Baty - Lord może dożywiać ponad stan o d3,
Popychaczka - jeden raz można recastować oraz możliwość rzucenia drugiego efektu,
Wraithy - nie mam zdania - dla mnie może zostać jak jest lub zwiększyć ich limit o 2 modele 7+banshee
Obrazek

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

może po prostu napisz, że nie chcesz ograniczać?

drakenhofa większość i tak brała na kingu (ze względu na ethereal movement)
hełm - jak pisano rar nic nie zmienia
baty - +d3 to już sporo
nie widziałem na stole więcej niż 8 wraithów, a to miazga jest
popychaczka x2? litości

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Nehan pisze:może po prostu napisz, że nie chcesz ograniczać?

drakenhofa większość i tak brała na kingu (ze względu na ethereal movement)
hełm - jak pisano rar nic nie zmienia
baty - +d3 to już sporo
nie widziałem na stole więcej niż 8 wraithów, a to miazga jest
popychaczka x2? litości
Stary Ty masz jakiś problem ?? masz uraz do VC ?? dostajesz same maski ??
może po prostu nie umiesz w tą grę grać i przesuwasz bezmyślnie figurki po stole. Może wypłacz się gdzieś indziej...
Będę grał tak jak zostanie ustalone -- czy turniej będzie na BP+REST czy będzie to zwykły turniej bez BP+REST dostosuje się...
PS jaką Ty grasz armią ??

@EDIT już wiem czym grasz :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Stary Ty masz jakiś problem ?? masz uraz do VC ?? dostajesz same maski ??
może po prostu nie umiesz w tą grę grać i przesuwasz bezmyślnie figurki po stole. Może wypłacz się gdzieś indziej...
Wyluzuj. Piszesz takiego posta i jeszcze masz pretensje, że ktoś z tym polemizuje.
Draken - jak dla mnie można zbanować - płakać nie będę - lub tylko dla Króla,
Hełm - bardziej odpowiadałaby mi opcja ze zjedzeniem RARA,
Pomysł z zakazem dublowania VP jest chory... IMO za duża ingerencja w zasady armii,
Baty - Lord może dożywiać ponad stan o d3,
Popychaczka - jeden raz można recastować oraz możliwość rzucenia drugiego efektu,
Wraithy - nie mam zdania - dla mnie może zostać jak jest lub zwiększyć ich limit o 2 modele 7+banshee
Sorry, ale albo tniemy, albo robimy z siebie durniów.

Bo te "ograniczenia" to po prostu kpina.

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Jankiel jak dla Ciebie zbanowanie Drakena to kpina to no comment - hełm odpowiada mi opcja, która podałem, a która była przez innych też podana dla Ciebie też źle wcześniej tak nie napisałeś... Widze, że za zakazem dublowania VP jesteś ;)
Baty straszne d3 Robson tak samo to widzi ale mu nie napisałeś, że to kpina. Popychaczka - no straszne nawet nie chcecie pozwolić na rzucenie 2 efektu. Wraithy rożnica 2 modeli a Ty kpiną to nazywasz.
Jankiel zrobiłeś dobre a nawet bardzo dobre studia a gadasz jak Jankiel z Avatara ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

No cóż... A jakieś powody, dla których te propozycje cięcia cięć miałyby być brane pod uwagę?

VC dają radę na BP-R, co ostatnio dowiódł Kielon.

Przepraszam, ale to, co tutaj uprawiacie, to jest czcze pitolenie. Publikują jeden z drugim listę mniej lub bardziej iluzorycznych cięć i w zasadzie na co liczycie, jeśli te propozycje mają 0 oparcia w faktach? I tak cud, że to jeszcze czytamy z Jankielem.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jankiel zrobiłeś dobre a nawet bardzo dobre studia a gadasz jak Jankiel z Avatara
chodziło mi raczej o propozycje:
regenka tylko na kingu
ograniczenie wraithów do 0-8
hełm zjadający rare

Po co dodawać zapisy, które nic nie zmieniają?

Awatar użytkownika
Shyym
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 175
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shyym »

Wszak zamiast opieprzać bezsensowne pomysły możnaby dostrzec ten jeden pozytywny, czyli możliwość recastowania Vanhela tylko dla drugiego efektu, a resztę olać. IMO.

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1448
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Ja uważam, że niektórzy nie wiedzą o czym piszą. Argumenty typu: "bp jest po to żebyś bezsensownie nie wygrywał" czy też "Oj biedne wampirki nie mogą sobie poradzić bez drakenhoffa" są chybione.

Główny bowiem problem tkwi w tym, że wampiry za bardzo zostały dotknięte bp. Armia głównie opierająca się na magii straciła sens, w szczególności przez ograniczenie PD przez to wskrzeszanie ghuli ponad stan. Mając tę moc na 2 wampirach tracę już 2 kości. To jest dla mnie najbardziej bolesne ograniczenie.

Popychaczki równiez powinno się jakoś poprawić. Np żeby móc chociaż recastować ten 2 efekt.

I to nie jest tylko mój wymysł tylko większość graczy VC tak uważa.

W pełni popieram, że w 6 edycji VC były ciekawsze :wink: @ furion

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Drwalu, na ilu turniejach BP byłeś? Daj wyniki? Daj wyniki z przed BP?
To nie jest żadne oszczerstwo itp, tylko fajnie jakby pracowalo sie na konkretnych danych...
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1448
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

na BP byłem na 2 turniejach lokal (4 miejsce i 13) + kilka takich gier towarzyskich.

Przed bp byłem na sporo turniejach w tym też na masterze no i miałem tuz po wyjściu VC nawet 2 miejsce w lokalu

Co prawda nie byłem jeszcze po bp na żadnym masterze wiec nie ma co tak porownywać, ale po tych kilku grach rozegranych na bp widze ze potencjal mojej armii slabnie. W sumie to też nie można patrzeć tylko na wyniki bo nie odzwierciedlają one w pełni potencjału armii. :wink:

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

U nas demony i VC dalej dzieki mnie, Koszowskiemu i Malalowi na pierwszych stołach mimo BP ;)

Awatar użytkownika
Handełek
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Handełek »

Zgadzam się z jednym z przedmówców.
Największy ból to utrata kości do casta sa summon'y.
Normalnie przedmiot który daje +1 cast zabiera kość, ale ta zdolność daje +1 tylko do jednego czaru. Tak, tak z jednej strony mocnego. Jednak z drugiej, podstawowego. Jest to armia wybitnie magiczna. To Cięcie jak dla mnie jest najbardziej bolesne ze wszystkich, oraz nie do końca uzasadnione. Może jeszcze po kosteczce za to, że Necro sobie czary wybierają?

Drugie z pupy jest zakazanie Bloodline'ów jak bierzemy draka. Powoduje, że przedmiot jest zupełnie nie grywalny.

Reszta jakoś przejdzie.

Podsumowując.
Jak niedawno powróciłem do WFB zobaczyłem narastającą panikę z powodu nowych armii. Rozumiem, że czasem korekty są potrzebne. Ale VC nie zostaly przycięte. Poprostu równo wycieliście wszystko co dobre, to trochę za dużo.
Jeszcze tylko zróbcie niech się obowiązkowo sypią w każdej turze i zakaz marszu to będziemy w domu.

Rozumiem, że to jeszcze "testy" więc nie tracę nadziei.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Handełek pisze:Ale VC nie zostaly przycięte. Poprostu równo wycieliście wszystko co dobre, to trochę za dużo.
Szkoda że pole na sygnaturkę nie pozwala zamieścić wszystkich perełek Twojego autorstwa na raz.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Handełek
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Handełek »

Tomash, mam jedno podstawowe pytanie...
Czy ja Cię znam? Bo z wawy jesteś i jakoś nie mogę sobie Ciebie z nikim skojarzyć... A chciałbym, lubię wiedzieć z kim rozmawiam.

A dawaj sobie do sygnaturki, będę sławny. Nie rusza mnie to.

A teraz, zastanów się, zrób sobie "SWOT" VC i zobacz co ze strony plusów zostało wycięte...

Popsrostu IMHO cięcia poszły za bardzo na ślepo.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Handełek pisze:Zgadzam się z jednym z przedmówców.
Największy ból to utrata kości do casta sa summon'y.
Normalnie przedmiot który daje +1 cast zabiera kość, ale ta zdolność daje +1 tylko do jednego czaru. Tak, tak z jednej strony mocnego. Jednak z drugiej, podstawowego. Jest to armia wybitnie magiczna. To Cięcie jak dla mnie jest najbardziej bolesne ze wszystkich, oraz nie do końca uzasadnione. Może jeszcze po kosteczce za to, że Necro sobie czary wybierają?

Drugie z pupy jest zakazanie Bloodline'ów jak bierzemy draka. Powoduje, że przedmiot jest zupełnie nie grywalny.

Reszta jakoś przejdzie.

Podsumowując.
Jak niedawno powróciłem do WFB zobaczyłem narastającą panikę z powodu nowych armii. Rozumiem, że czasem korekty są potrzebne. Ale VC nie zostaly przycięte. Poprostu równo wycieliście wszystko co dobre, to trochę za dużo.
Jeszcze tylko zróbcie niech się obowiązkowo sypią w każdej turze i zakaz marszu to będziemy w domu.

Rozumiem, że to jeszcze "testy" więc nie tracę nadziei.
Holan, Kielon i wielu innych graczy VC na Euro i na BP sobie radzi.
Armia wciąż jest mocna, wciąż jak sie uprzesz, to przeczarujesz przeciwnika.
Teraz musisz myśleć po prostu i sumiennie wykorzystywać kostki, a nie, że pierwsze 12 robisz to co musisz, a pozostale 4 to a to tu oddział zombie, a to tu...
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Hmm czytam to czytam i generalnie nie wiem czy śmiać się, czy płakać na głupotę ludzką. Więc po prostu się wypowiem.
Ograniczenia BP i Restricted uważam za bardzo sensowne. Co do Vucetów, którymi gram btw - bardzo sensowne. Największy ból osobiście mam z ograniczeniem leczenia, do 2 udanych na regon. No i może zabieranie kostki za summony też, ale to tylko może (za Forbidden Lora imho by wystarczyło). Generalnie najbardziej mózgojebne komba są wycięte i byle debil doświadczonemu graczowi maski nie założy. Jest trudniej, ale taki lajf. Co do innych armie nie będę gadał po próżnicy bo za mało, z nimi albo nimi gram. To i tyle.
P

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Handełek pisze:Tomash, mam jedno podstawowe pytanie...
Czy ja Cię znam? Bo z wawy jesteś i jakoś nie mogę sobie Ciebie z nikim skojarzyć... A chciałbym, lubię wiedzieć z kim rozmawiam.
Nie, nie znamy się osobiście. Ale może kiedyś będziemy mieli okazję.
Handełek pisze:A dawaj sobie do sygnaturki, będę sławny. Nie rusza mnie to.

A teraz, zastanów się, zrób sobie "SWOT" VC i zobacz co ze strony plusów zostało wycięte...
No ale prośba... tamtym tekstem zdradziłeś, że albo totalnie nie skumałeś idei BP+R, albo (co bardziej prawdopodobne) skumałeś, ale nie chcesz jej przyjąć do wiadomości.

Ideą BP+R nie jest "obcięcie 20% przegięć" ani też "obcięcie 100% przegięć". Ideą jest sprowadzenie armii do poziomu przynajmniej pozwalającemu innym armiom na nawiązanie może nie tyle równej walki, co walki z widokami na zwycięstwo. A że w przypadku VC i Demonów - których wykręcenie w kosmos zresztą spowodowało renesans idei CS i powstanie BP+R - przyciąć trzeba prawie wszystko, to już taki urok ich kodeksów.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Handełek
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Handełek »

Rozumiem o co cho w BP. Masz rację, ciężko mi to przyjąc do wiadomości. Powiedzmy, że po M:tg jestem przyzwyczajony do przegięć, które po czasie mijają :)

Czy gdzieś się użalam i płaczę... nie :)
Ideą wątku jest wygłoszenie swoich opinii na temat BP.

Mi chodzi o sumony. uważam, że to za bardzo boli.
Reszta jest mi gance gal.

Co do draka, to komentuje tylko dlatego, że uważam, że taki ruling jest bez sensu, ale nie boli mnie on.


"przyciąć trzeba prawie wszystko, to już taki urok ich kodeksów."

OKi, ale z głową.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Trochę się wampirom oberwało za bardzo i mam nadzieję, że zostanie to zmienione. Co do drakenhoffa - przeżywalność takiego chłopa jest porównywalna z przeżywalnością innych bsb z mocnymi magicznymi szmatami. Ty masz regenkę, inni 2+ save. Drakenhoff na wight kingu to już mega przegięcie, mozna dyskutować, czy wampir z drakenhoffem powinien miec dostęp do bloodlinów, czy nie (w innych armiach generalnie bsb z magiczną szmatą jest odcięty od wszelkich bonusów).
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ODPOWIEDZ