Dyskusja o balancing patchu

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Mengili miały ze 4 osoby z tego co widziałem. Robson DE, Malal O&G, Fisch i Gobos SKAV. Ktoś jeszcze?

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Jankiel napisał:
Turniej na BP+R więc ani magii nie muszę się bać, ani nadmiaru maszyn
Osobiście takie coś mnie rusza, zwłaszcza wypowiedziane przez osobę, która bp+r tworzyła.
Ktoś powie, ze się czepiam ale te zasady miały ograniczyć lub zbalansowac troszkę DoCh i VC.

Teraz okazuje się, że część osób zacznie grać nie przegiętymi DE - ktore IMO są przegięte a jedyny co zrobiono to zagrano im jedną hydranta.
No i Mangile - zaczną się teraz pojawiać w gigantycznych ilościach w sporej części armii.
Naprawdę wolałbym pozostać przy BP ale na normalnych zasadach magii...
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Sam BP nie obcina magii w żaden sposób. Mm ci cytować, ile osób uznało, że restricted w żaden sposób nie obcina magii i jest zbyt lightowy (bo i tak wchodzi 4 magów)? Wiesz, że Euro CS przewiduje 10 PD z takimi samymi ścięciami za bonusy do casta? A CS Furiona może mniej ścinał magię?
Osobiście takie coś mnie rusza, zwłaszcza wypowiedziane przez osobę, która bp+r tworzyła.
A nie ruszałoby Cię, gdybym napisał "gramy na Euro CS/Furion CS, więc magii się bac nie muszę"? Proste stwierdzenie faktu. System ograniczający magię i obcinający powtarzanie slotów premiuje rozpiski ofensywne. I absolutnie nie ma nic do rzeczy, kto to stworzył i jak nazwał. Na marginesie, wkurwiają mnie takie insynuacje.
Teraz okazuje się, że część osób zacznie grać nie przegiętymi DE - ktore IMO są przegięte a jedyny co zrobiono to zagrano im jedną hydranta.
No i co dalej obetniesz? I tak złożę sobie rozpiskę, która będzie wygrywać. Jak mi ścięto czarodziejkę na smoku i dwie hydry, to złożyłem sobie czysty ofens. Zetniesz pendanta, żeby maksymalnie dawał 4+ warda? Nic mnie to nie boli. Zbanujesz hoteka? Tak samo niewiele to zmieni.
No i Mangile - zaczną się teraz pojawiać w gigantycznych ilościach w sporej części armii.
A dlaczego?

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Nie zaczną się pojawiać w gigantycznych ilościach, jeśli organizatorzy nie dadzą ich sproksować.

DE przegięte !!! - lament i żal. Wcześniej demony, vc, jeszcze wcześniej imperium. Weźcie se na wstrzymanie jakieś piguły czy coś. Się jakaś moda zrobiła na udziwnienia. Między innymi w ostatnim półroczu z tego powodu trochę mniej mnie na turniejach. Wolę sobie po prostu odpuścić, niż dawać do malowania nowe figurki, bo nagle to co wystawiłem na poprzednim turnieju, to nie mogę, bo ktoś sobie wymyślił, że teraz obetniemy kolejny slot czy coś. Niedługo każdy będzie grał w coś na podobieństwo szachów, ale i tak się znajdą tacy, co zaczną krzyczeć, że białe są przegięte, bo zawsze zaczynają. Po prostu miętkie faje jesteście i tyle.

Sorry, za tyle żółci, ale już nie mogę czytać kolejnych ton lamentów i żali na to, że przegiete jest to i tamto. Idę pracować, a potem sobie pogram w Warhammera Online.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

zbanujmy wszytskie armie oprocz jednej, bedzie sprawiedliwie. ;)
Ostatnio zmieniony 5 sty 2009, o 12:50 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Kołata:
zauwarz gdzie było impreium na tym turnieju... to jeszcze nowszy kodex a też tą armią już nie da się grać, głownie na <2000.
I obawiam się, że tak samo jak ty musze 3 lata poczekać na nową armię, a do tego czasu znjadziemy sobie jakieś zastepstwo :/
Ostatnio zmieniony 5 sty 2009, o 12:52 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Robson pisze:zbanujmy wszytskie armie oprocz jednej, bedzie sprawiedliwie.
nie będzie bo ktoś stwierdzi, że skoro wszyscy biorą klocek czegoś to jest to przegięte, więc też trzeba zabronić
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Imperium sporo potraciło na wszelkiej maści cięciu slotów i liczby czołgów
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

to nakazmy grać jedną armią i tą samą rospiską:P dodatkowo wszyscy beda mieli te same czary.

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

Robson pisze:to nakazmy grać jedną armią i tą samą rospiską:P dodatkowo wszyscy beda mieli te same czary.
jakie czary krasnale na gorce strzeleckiej takie w starym stylu bez kowalda mainersow itd.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Jakoś poprzednio nikt się do mengili nie czepiał teraz nagle stały się utrapieniem buhahahaha xD BAN dla nich !!! Zawsze będą przegięcia i zawsze ktoś będzie pokrzywdzony, a ten temat powinni nazwać Drogie Bravo.... albo Drogi Pamiętniczku...
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Kołata pisze:Morrok, wtf?

W sumie sam się zastanawiam, po co na taki głupi tekst odpowiadam..? Następnym razem spróbuję się powstrzymać.
Najlepiej gdyby mod wycinał spam taki jak post Morroka.
Kołata, to twoje marudzenie jest spamem. Piszesz to samo od kilku stron jak katarynka i buczysz przy tym jak ruski wentylator ,,nam sie nalezy, nam sie nalezy!"

Gó&*( wam się należy

oczywiscie nie chcę flejma, ale tak odbieram to, ze nonstop piszecie o tym samym, przytaczając te same argumenty... no ale jak to do większości nie trafia... to chyba lepiej dać sobie spokój, nie?

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Nie będzie grania jedną armią, lecz pewnie 6-7 (oczywiście mam na myśli tych, którzy chcą wygrywać), a więc DoCh, VC, Skaveni, DE, WoCh, TK (o ile ktoś ma skilla), HE...to i tak dużo, a nawet bardzo dużo, w porównaniu do sytuacji z Areny. I to jest zasługa BP+R, niektórzy chcieliby iść dalej (ja w sumie też), ale już woli do zmian nie ma. Czy to dobrze, czy to źle - nie wiem. W każdym razie Imperium, Orki, Krasnale czy WE lądują w gorszej połówce. Da się grać, ale ciężko już wygrywać. Taki life, ja płakać nie będę :-)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Morrok,
Ja nie spamuję, tylko zgodnie z życzeniem członków LS przytaczam FAKTY Z MASTERÓW. Nie pierdzielę farmazonów, tylko piszę jak jest. To chyba powinno być podstawą do przemyśleń nad zmianami, right?

Piszę non stop o tym samym? Prawda. Ale co z tego, skoro moim zdaniem mam rację, co potwierdza każdy kolejny Master.

A spokój dam sobie, jak pojawi się oficjalne stanowisko LS. Czy wola do zmian jest, a jeśli jest to do jakich, niedługo pewnie się okaże.

Pozdr!

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Hmm, to dopakujmy Imperium, bo też coś niedomaga jak orki :D
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1289
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

No i nowe lizaki im bardziej nad nimi mysle tym ladniej beda sie miescic w wszelkich ograniczeniach :)
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

@Jankiel, zmienilo sie to ze wszedl BP+R.. na duze zamiast dublowac rara wezme sobie mengili, sa zajebiscie uniwersalni, boli ich tylko magia i to tez w ilosci wiekszej niz k6 S4... tak jak ktos wczesniej napisal, to ze polowa graczy z pierwszych stolow miala mengili (no moze nie polowa ale co 2 stol byly mengile) to jednak cos znaczy ;)

dodatkowo są idealnym uzupelnieniem wiele armii, ja juz mam w miare tanio namierzonych mengili na Wloskim Ebayu po rok temu tanio zakupionych eurosach i sie pierdolil nie bede... jak wszyscy graja partyzantki to zrobie mega fajna chaosowa partyzantke ;)


pzdr

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Wszystko fajnie, z tym, że to był turniej na 1300, gdzie choćbyś się zesrał, to i tak bys nie podwoił rare. Więc ciężko uznać, żeby wprowadzenie CS coś tu zmieniło.
Mengili wystawiano zawsze, a teraz akurat wzięło ich więcej, niż dwóch graczy.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

imo jest dokladnie tak jak mowi thurion...

bp sprawilo, ze zamiast zestawu 2x rare bedzie rare + mengile. W bardzo duzej ilosci armii (mowie tu o 2k a nie o turnieju 1313 gdzie 1/3 armii to mengile) zacznie ich brac.

imo ograniczenie tylko dzialek dow to jakis idiotyzm niewiadomo przez kogo wymyslony... nawet na tym turnieju pokazano, ze mengile sa znacznie skuiteczniejsi niz ewentualne dzialko...

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Tak Slaneshu będą się mieścić a przy okazji są mega gięte! Ale wiesz przynajmniej serce nie będzie bolało - że przegiansz czy coś...
Kołata zająłeś 8 miejsce bretką? Przeginasz!

ODPOWIEDZ