Sędziowski Rynsztok

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jest to brudny wał i pole do kombinatorstwa i trzeba to ukrócić, bo ta maksymalizacja jest tylko i wyłącznie wykorzystywana w tym przypadku do wciągania n innych oddziałów a nie w tym celu w którym ma służyć
Zakaz maksymalizacji też, bo za pomocą taniego skirmisha przyklejonego do celu szarży, wypycham z walki dwa modele przeciwnika.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

To też racja - można i tak na to patrzeć. Zróbcie aby każdy był zadowolony - stawianie heralda z syrenką przyklejonego do pieska nie jest chyba milutkim zagraniem ??

Ja bym może nawet zrezygnował z wciągania do tego stopnia, że dopuszczałbym to tylko w przypadku jeśli szarża nie może być bez tego wykonana. W innych przypadkach maksymalizujemy normalnie, ale wciągania nie ma nawet jak coś stoi przyklejone - po prostu odsuwamy na 1", albo nawet zostawiamy jak jest. Innego systemowego rozwiązania nie widzę.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Lukaszxx
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: szybki szpil

Post autor: Lukaszxx »

no to jakieś brednie są
czy jeżeli skleje ze sobą dwa drzewce wystawiając na szarże to niby jest to niesportowe, brudne zagranie??

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

właśnie o tym samym pomyślałem- clanraty z ratlingiem przyklejonym przed jednostką z szerszym frontem. Nagle zaczęło to przeszkadzać?

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Wg mnie to całkiem normalne zagranie. Tak naprawdę nie ma innego sposobu, żeby zaszarżować 2 jednostki na raz. To nie to samo co latające Tomb Guardy.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jak to nie... dokladnie takie samo wykorzystanie zasad... tylko zapisanych w innym miejscu rb

i uwazam, ze zarowno jedno jak i drugie jest legalnym zagraniem...

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Shino jedna rzecz to zgodność z zasadami, a inna zgodność z duchem fair play. Gdyby jakiś gracz TK takie coś mi zrobił na turnieju, to długo nad Worst Playem bym się nie zastanawiał. Tak samo ze strzelaniem maszynami "z kanta" i innymi takimi bugami.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Oskar
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Kraków / Żabiniec Imperium Zła

Post autor: Oskar »

A latające fasty i łucznicy takie rzeczy to normalka przecież , co sie tak tej ikony Blessie uczepiłeś ?
Beka na maxa

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Hobbit pisze:Shino jedna rzecz to zgodność z zasadami, a inna zgodność z duchem fair play. Gdyby jakiś gracz TK takie coś mi zrobił na turnieju, to długo nad Worst Playem bym się nie zastanawiał. Tak samo ze strzelaniem maszynami "z kanta" i innymi takimi bugami.
jasne.... tylko zeby dac przeciwnikowi worsta musisz miec powod...

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Morrok pisze:właśnie o tym samym pomyślałem- clanraty z ratlingiem przyklejonym przed jednostką z szerszym frontem. Nagle zaczęło to przeszkadzać?
zaczelo przeszkadzac jak syrenka wciaga w psy ;) nie ma co pomyslec nad pozaslanianem sie i poblokowaniem, latwiej jest zrobic raban na forum i nowe uscislenie :twisted:

pzdr :wink:

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Wykorzystywanie bugów w zasadach jest wystarczającym powodem dla mnie. Piechota nie jest stworzona do poruszania się po 16'' na turę, po prostu GW tworząc zasady do zmiany formacji nie pomyślało ze WFB gra się w Polsce - kraju wałów.

A wracając do dyskusji to zgadzam się thurionem, nie było demonów, nie było problemu :)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

thurion pisze:
Morrok pisze:właśnie o tym samym pomyślałem- clanraty z ratlingiem przyklejonym przed jednostką z szerszym frontem. Nagle zaczęło to przeszkadzać?
zaczelo przeszkadzac jak syrenka wciaga w psy ;) nie ma co pomyslec nad pozaslanianem sie i poblokowaniem, latwiej jest zrobic raban na forum i nowe uscislenie :twisted:

pzdr :wink:

hehehe... tekst mistrz :D Widać kto ma problemy z syrenką, poprzyklejanymi unitami, normalnym reformem TG z ikonką... jakoś z tym nigdy nie miałem problemów- odpowiednio zagrać i tyle...

jedyne do czego się czepiałem to do overguessa. A tak to wszystko z wymienionych tutaj rzeczy + to co napisał Oskar to normalne rzeczy...

pzdr ;)


EDIT

zbanujmy Shino i Malala (jeden i drugi wymyślają wałki):D:D:D:D:D :)

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

A dla mnie to nie są rzeczy normalne z tego powodu, że czytając rulebooka dochodziłem do wniosku, że są z nim niezgodne. :wink:
A licky boom boom down!!!

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Morrok Ciii bo sie wyda ;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Piechota nie jest stworzona do poruszania się po 16'' na turę, po prostu GW tworząc zasady do zmiany formacji nie pomyślało ze WFB gra się w Polsce - kraju wałów.
tak z ciekawosci czemu od razu o polsce wyjezdzasz? myslisz, ze w innych krajach sie tego nie uzywa? ze nikt na to nie wpadl?

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

Shino pisze:
Piechota nie jest stworzona do poruszania się po 16'' na turę, po prostu GW tworząc zasady do zmiany formacji nie pomyślało ze WFB gra się w Polsce - kraju wałów.
tak z ciekawosci czemu od razu o polsce wyjezdzasz? myslisz, ze w innych krajach sie tego nie uzywa? ze nikt na to nie wpadl?
bo ty w Polsce glowie grasz :lol2:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

zaczelo przeszkadzac jak syrenka wciaga w psy nie ma co pomyslec nad pozaslanianem sie i poblokowaniem, latwiej jest zrobic raban na forum i nowe uscislenie
Standardowa procedura. Jak ktoś nie umie grać, to obwinia o to uściślenia albo BP ;)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

To jak w koncu jest z wciaganiem dwoch unitow do combatu ? Maksymalizujemy i wciagamy wtedy drugi oddzial przyklejony, czy jesli to mozliwe to broń boże nie wciagac drugiego oddzialu, i nie maksymalizowac.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Dopiero będziemy głosować
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Lukaszxx
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: szybki szpil

Post autor: Lukaszxx »

to jeszcze dorzucę pytanie,
czy może być tak że jednostka która jest zaszarżowana dodatkowo, nie jako cel szarży, ma normalną reakcję na tę szarże?

Zablokowany