Czym grać, przeciw komu?

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Fakt ze nie grywam ostatnio prawie wogole, ale jak do tej pory mam wszystkie ab wydane przez GW do 7 edycji. Czy ja wiem czy wampiry sa przegiete, napewno nie bardziej niz DE. Demony swoja przegietoscia stawiam na rowni z DE. Dla mnie jednostki takie jak BG ze sztandarem ASF, hydra i asasini to beznadziejny samograj idziesz na pale i czy ty zaszarzujesz czy wybierzsz szarze to nie zmienia faktu ze i tak jstes do przodu w wiekszosci przypadkow. Harpie w corach to moze nie przegiecie ale mocna zmiana. O przedmiotach nie bede sie rozpisywal bo nie widze w zadnym innym booku tak duzego wyboru zaje...stych przedmiotow. Czekam teraz na lizaki, zobaczymy co bedzie.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Czy ja wiem czy wampiry sa przegiete, napewno nie bardziej niz DE
Wszystko rozbija się o grę. Bo na papierze armie wyglądają zupełnie inaczej. W HE wszystko ma ASF, a jakoś przegięta armią nie są.
Harpie w corach to moze nie przegiecie ale mocna zmiana.
Dla mnie jednostki takie jak BG ze sztandarem ASF, hydra i asasini to beznadziejny samograj
Akurat ani BG ani assassin to nie jest beznadziejny samograj. Największe przegięcia to harpie i hydra. Do tego może jeszcze smok. Reszta jest mocna, ale bez przesady. Rzeczywistość turniejowa bardzo się rózni od tej forumowej.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

BG można wystrzelać, są rzeczy gorsze od hydry, np varghulf (no ok onaj jest jednak przegięta), a assasyn no cóż jest mocny, ale też nie załatwi wszystkiego. DE to cały czas armia z niskim sv i T pozatym dość drogo punktowa i zadużo jednostek sie nie wystawi.
Jankiel pisze:Akurat ani BG ani assassin to nie jest beznadziejny samograj. Największe przegięcia to harpie i hydra. Do tego może jeszcze smok. Reszta jest mocna, ale bez przesady.
Też się z tym zgadzam, ale każda armia powinna mieć coś przegiętego. Bo niechcemy chyba aby wróciły czasy 6 ed. gdzie najbardziej przegięte były bolce.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Bg z ASF to nie jest samograj ?? I jeszcze z asasinem w srodku??
PO pierwsze takiemu regimentowi to zwisa czy on szarzuje czy szarzuja jego, raczej nie spierdzieli bo ma stubborn, nie musi sie bac o fear i outnumber. W odpowiedniej liczbie i chroniony przed mocnym ostrzalem ten regiment to typowy samograj. Przedewszystkim nei musisz nimi kombinowac, sami stanowia swoje plecy nie potrzebuja wsparcia, sa samowystarczalni, a cena ?? Skad ich cena, skoro SM, PG czy WL kosztuja 15 pts.
WIem ze to brzmi dziwnie ale nie podoba mi sie ten kodeks. Najpierw narzekalem ze w 6 edycji byl splewiony teraz jest przegiety. Tak jakby panowie z GW stracili umiejetnosc wywarzania kodeksow.
Czemu uwazam ze ten kodeks jest mocniejszy od demonow i wampirow bo potencjal ma ten sam a mozliwosci zlozenia armii o wiele wiecej. DE sa mobilniejsze od poprzednich armii, magie maja na tym samym poziomie, strzelaniem bija poprzednikow na glowe a w h-t-h goruja demony chodz hate moim zdniem nadrabia. Acha i przedmioty DE maja moim zdaniem najlepsze ze wszystkich armii.
Mozna stworzayc z De niesamowicie uniwersalna rozpe, a jak wiesz ze nie jedziesz na turniej tylko idziesz sie bic towarzysko z kolezkami co graja demonami lub wampirami to mozesz sobei elegancko stworzyc armie pod te armie, ktora w najgorszym wypadku zremisujesz.

PS. Jeszcze jedno- mozna stworzyc z tego kodeksu niezniszalna armie zlozona z jednego specjala jakim sa shadesi- 40 shadesow z 4 bohaterami w srodku z bsb- sztandarem asf, hotekiem, null stonami, przedmiotem dajacym ITP i siekaczami oraz assasinem dopelniajac cory DR. Regiment niszczy z kusz, odpowiada na szarze kolejna slawa a jak cos wejdzie to 4 bohaterow i assasin, wszystko z asf i bardzo mi przykro.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Ta, i ci wspaniali BG zostali pokonani przez Bretońskich chłopów, hi hi :D :wink:.
Poza tym BK z DB wciągają BG nosem, przy tak niskim sv i T każdy mocny atak boli.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

ajpinus pisze:Bg z ASF to nie jest samograj ?? I jeszcze z asasinem w srodku??
PO pierwsze takiemu regimentowi to zwisa czy on szarzuje czy szarzuja jego, raczej nie spierdzieli bo ma stubborn, nie musi sie bac o fear i outnumber. W odpowiedniej liczbie i chroniony przed mocnym ostrzalem ten regiment to typowy samograj.
To czym zatem jest armia HE? czy szarżuje czy nie bije pierwsze i głównie z S6 a to już boli i mało kto ma oddać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

A jaka jest najlepsza jednosstka na SM, oczywiście DP, i tu ASF i tu ASF, tyle że DP będą szarżować pierwsi co przy dwóch atakach o silę 5 nie wróży dobrze SM. Podobnie będzie z BG.
Tak więc Czarna Straż miłosiernie nam panującego Wiedźmiego Króla nie jest nie zwyciężona.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Porównywanie DE i Demonów mija się według mnie z celem. DE nie są aż tak przegięte.
Ajpinus, nie patrzysz na to, że CAŁA armia demonów nie ucieka, jest do bólu pewna a jakby tego było mało każdy oddział ma wykop.
Dorzućmy mocną magię i niezłe strzelanie + latacze w Core. Większość tych rzeczy tyczy się również VC, które także są "bardziej PG" od DE.
Jeśli dla Ciebie DE są mocniejsze, to dzięki :)
BG mają swoje wady i to spore. Przede wszystkim nie są wytrzymali. Ale równie dużym problemem jest fakt, że nie mogą się pochwalić wysoką siłą. Oddziały z wysokich Save'm lub T są dla nich często trudne do przejścia. Jasne, można wrzucić bohatera ale to już będzie oddział za minimum 400p., który łatwo ominąć i/lub wystrzelać.
Jednostki HE są nieco droższe bo:
1. Mają większą przeżywalność (PG).
2. Mają większego kopa (WL, SM).
3. Mają ASF sami z siebie, bez potrzeby noszenia szmaty.
Więc tego też nie można porównywać w sposób jaki to robisz.
A co do przedmiotów: Jasne, są mocne. I co z tego? Żaden z nich nie ma tak naprawdę globalnego wpływu na grę (jak to jest na przykład z BoD czy hełmem).
I na koniec: Shade Deathstar. Nie rozśmieszaj mnie. Kto przy zdrowych zmysłach kupi 40+ shade'sów żeby stworzyć rozpiskę na jedno kopyto, ultra nudną i wcale nie aż tak przegiętą.
Jak kiedykolwiek zobaczysz tą rozpiskę dominującą czy nawet wygrywającą czy nawet pojawiającą się na turniejach, to wtedy będziemy gadać o jej ewentualnej przegiętości.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Skad ich cena, skoro SM, PG czy WL kosztuja 15 pts.
Tu przyznaję, z ceną ich poniosło. Są warci co najmniej 15 pts, a 16 było by godziwą ceną. Podobnie 250-300 pts za hydrę to dobra cena. Te dwie jedsostki są wyjątkowo niedoszacowane. Reszta jest ok. Swoją drogą, polecam więcej grać, a mniej siedzieć na forum - spostrzezenia oparte na starannej lekturze portali internetowych są niewiele warte.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Jankiel: z tym graniem to oczywiscie masz racje. Ale siedze w UK a tu 90% ludzi cisnie w 40 i powoli sie przestawiam zeby miec z kim popykac. Co do srodowiska turniejowego to nei jest ono tutaj tak rozwiniete jak w Polsce. Nie ma lokali, przynajmniej ja nic nie moge znalezdz, a towarzysko to jak juz pisalem moge coinajwyzej w 40 pograc. Ale kupuje ab, czytam je, takie uzaleznienie :) Gram w WFB od 4 edycji, obserwuje zmiany. Czasem walne kilka symulacji tak dla zabawy i staram sie byc z tematem na bierzaco. Bede w Polsce w lecie w gorzowie i w gdansku i mam nadzieje zachaczyc o jakies mniejsze lub wieksze turnieje zeby toche popykac w swoja ulubiona gierke. Pozdro

Awatar użytkownika
Wood Elf
Wałkarz
Posty: 97

Post autor: Wood Elf »

Sory mam pytanko jak to jest u was z tytm ołtarzykiem bitewnym i z tymi błogosławieństwami rzucacie sobie na każdą jednostkę co ture albo 5 na 1 i to jest do końca gry??I czy 1 jednostka moze miec wiecej niz jedno błogosławienstwo?? Da sie to jakkos zniszczyc?

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Sory mam pytanko jak to jest u was z tytm ołtarzykiem bitewnym i z tymi błogosławieństwami rzucacie sobie na każdą jednostkę co ture albo 5 na 1 i to jest do końca gry??I czy 1 jednostka moze miec wiecej niz jedno błogosławienstwo?? Da sie to jakkos zniszczyc?
spójrz na topic nr jeden w tym podforum... bo nie wydaje mi sie by ten temat był specjalnie odpowieni.
xYz

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

wogóle założyłem to forum ,żeby dowiedzieć się czegoś o innych armiach , a niektórzy wykorzystali je jako wylwczenie się z kompleksów...;(

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Tularian pisze:wogóle założyłem to forum
eee... Przyczajony Admin? :shock:
a niektórzy wykorzystali je jako wylwczenie się z kompleksów...;(
a tak konkretnie to o co Ci chodzi?
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Nie demonizujmy Black Guardów- są świetni, ale kroją ich spokojnie Chaos Knights z Markiem Nurgla - sprawdzone

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Chaos Knights z Markiem Nurgla - sprawdzone
Bo to zajebisty oddział... nie wiem czym z nimi walczyć ale z tymi minusami to trafienia jest ciężko ;(. Co przeciwko Knajtom z Marką Nurgla ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

BG najlepiej nadają sie do wycinania wrogiej piechoty, z opancerzoną jazdą radzą sobie gorzej.
Knajci Nurgla to ciężki kawałek chleba do zgryzienia. Mi się wydaje, że najlepiej nie walczyć, spróbować wystrzelać, lub załatwić magią. A jak koniecznie trzeba walczyć to przywalić czymś z pawerem, np. oddział COK, z Hydra Banner, lub z błogosławieństwem +1A z kociołka (a jak się da to jedno i drugie).
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

egzeki wszarżujące z błogosławieństwem kotła +1a?
wiedzmy wszarżujące z kb z kotła?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

witchki albo krosarze swietnie sobie z nimi radza :) - sprawdzane :P oczywiscie jedno i drugie z asysta kotla :)
Smok tez niezle daje sobie z nimi rade raz nawet zrobilem oweruna po 5 nurglowcow
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

spróbować wystrzelać
Z czego chcesz ich wystrzelać? Chyba tylko z pojedynczego strzału z bolca licząc na fart. Killing blow to dobre rozwiązanie IMO

ODPOWIEDZ