Pytania odnosnie BP

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

a ja popieram Scimiego.
tez wolalbym miec wszystko wliczone przed graniem.
problem pojawia sie niestety przy takich itemach jak BoS czy dagger...
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

mi tez sie wydaje ze lepiej by bylo miec odrazu wyliczone kostki wtedy faza magii sprawniej idzie a takie itemy jak dagger czy BoS mozna ustalic odgornie ile PDkow zjadaja
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

ej, naprawdę policzenie do 12 kości (razem z bonusami) może komuś sprawiać problem!?

chłopaki, ogarnijcie się

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Jak ktoś pisał nową maturę z matmy to może mieć problem :)

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

No to dlaczego w takim razie przyjęto odgórnie ile scroll zjada PDków ?? 1 lub 2 ?? dlaczego tyle ?? jest jednorazowy a wpływa na całą bitwę.
A problem itemów takich jak Dagger załatwiłbyś w ten sposób, że:
- BoS : 2 PD
- Dagger: 1 na magu zwykłym i 2 na lordzie (a jak to mało to też 2 i 4 odpowiednio )

Prawda jest taka, że BoS daje 1,2 lub 3 kości, więc "siła" 2 jest w pełni uzasadniona (po prostu średnia wygenerowanych kostek).
A z daggera nie zawsze dorzucasz (jak wypadnie ci 1ka, to chyba rzadko sie ryzykuje ?? ja nigdy praktycznie nie dorzucam wtedy), natomiast "bateryjka" ma tę wadę, że się szybko wyczerpuje jak będzie się dorzucać do byle czaru.
Ja kłopotu w tym nie widzę, za to widzę dużo złej woli u niektórych. Ponadto w moim odczuciu ten sposób liczenia PDków daje większe możliwości w doszacowaniu mocy poszczególnych przedmiotów. Ja np. uważam, że Dagger daje duuużo więcej niż tylko te "fizyczne" kostki. Pozwala sprawić, by czar który nie wyszedł, nagle wyszedł, może dodać IF - jego moc wykracza znacznie poza te wykalkulowane kostki (stąd nawet 2/4 PD które moim zdaniem powinien brać). No, ale wolicie tak liczyć, to cóż - tylko się cieszyć mi zostaje bo to w końcu niezły boost armii, którą gram.

Tak więc na spokojnie sobie przemyślcie to moi oponenci, ale spodziewam się, że raczej betonu nie skruszę :) Ale może komuś z LS i osób tworzących BP pomysł się spodoba.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

nie, to żaden beton

Po prostu przy dispell dice'ach nie masz losowości, a rzadko która armia w ogole wykorzystuje 10 dd ze scrolami

A w Power dice'ach raczej bym nie przyzwolił nato by dagger zjadał 2 PD- na dużej czarce przy duzym oddziale wygenerujesz nawet +4 DP.

Zaburzasz balans swoimi pomysłami. (z mojej perspektywy dlaczego miałbym przed bitwą liczyć wartpston'ey za 1 pd za cały turniej PD skoro jest używany tylko raz? Bezsens)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

A w Power dice'ach raczej bym nie przyzwolił nato by dagger zjadał 2 PD- na dużej czarce przy duzym oddziale wygenerujesz nawet +4 DP.
nawet 5 ;0 ale problem jest taki, ze sie tego nie da wyliczyc ile taki przedmiot powinien kosztowac pd :) dodaje dorzut po rzucie na czar ( czyli rzucasz z efektywnie jednej kostki mniej niz bys rzucal normalnie) ale istnieje mozliwsc jego nie uzywania (poza tym zabija wlasnych wojakow przy tym) i bardzo ciezko byloby to jakos uzasadnic punktowo...

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

Morrok pisze:z mojej perspektywy dlaczego miałbym przed bitwą liczyć wartpston'ey za 1 pd za cały turniej PD skoro jest używany tylko raz? Bezsens
heh i tu lezy pies pogrzebany ;P
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

SexRocket pisze:
Morrok pisze:z mojej perspektywy dlaczego miałbym przed bitwą liczyć wartpston'ey za 1 pd za cały turniej PD skoro jest używany tylko raz? Bezsens
heh i tu lezy pies pogrzebany ;P
a to czemu mam liczyć scrolle, skoro są używane tylko raz ?? :lol2: Taki sam sens wypowiedzi.
Shino pisze:
A w Power dice'ach raczej bym nie przyzwolił nato by dagger zjadał 2 PD- na dużej czarce przy duzym oddziale wygenerujesz nawet +4 DP.
nawet 5 ;0 ale problem jest taki, ze sie tego nie da wyliczyc ile taki przedmiot powinien kosztowac pd Smile dodaje dorzut po rzucie na czar ( czyli rzucasz z efektywnie jednej kostki mniej niz bys rzucal normalnie) ale istnieje mozliwsc jego nie uzywania (poza tym zabija wlasnych wojakow przy tym) i bardzo ciezko byloby to jakos uzasadnic punktowo...
a 2/4 PD byście pozwolili ?? bo taka była moja radykalniejsza propozycja :D ??
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Scimi szczerze Ci odpowiem, ze nie wiem czemu scrolle liczą się przed grą ;) Naprawdę nie wiem, ale to mi nie przeszkadza ani nikomu innemu.

To generowanie PD jest problemem ;p dlatego zostalo to tak obciete.
Wg mnie najsensowniej jak sie dalo

Awatar użytkownika
Voihiern
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Voihiern »

Ale nawet jakby ustalic ile kazdy przedmiot zjada PD/DD, to i tak troche liczenia zostanie. W koncu mag, ktory ucieka nie generuje PD/DD, mag, ktory nam padl rowniez, prawda?

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Morrok pisze:(z mojej perspektywy dlaczego miałbym przed bitwą liczyć wartpston'ey za 1 pd za cały turniej PD skoro jest używany tylko raz? Bezsens)
z twojej perspektywy powinienes nas popierac i krzyczec, ze warpstony nie wlizaja sie do limitu (jakby nie patrzec liczenie kosci z tokenow jest rownie sensowne co liczenie wszystkich kostek na PoD - czyli totalna bzdura) :wink:
i warpstone charm tez nie zabieralby kostek :D
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Voihiern pisze:Ale nawet jakby ustalic ile kazdy przedmiot zjada PD/DD, to i tak troche liczenia zostanie. W koncu mag, ktory ucieka nie generuje PD/DD, mag, ktory nam padl rowniez, prawda?
W tym co proponuję nie ma znaczenia co się dzieje w bitwie. Nie ma znaczenia ile w danej turze zostanie użytych kostek (czy mag ucieka, czy nie itp.) - po prostu obcięcie magii następuje w fazie tworzenia rozpiski i pewnych rzeczy się nie weźmie w ramach limitu (lub na zasadzie coś za coś). Więc moim zdaniem z perspektywy gracza jest prościej, gdyż skupia się na grze a nie zaprząta sobie glowy liczeniem kości i zastanawianiem nad tym, czy jak rzuci ten czar z 3ech to czy tamtem będzie mógł z 2 czy z 1 - po prostu ma kostki w swojej puli, to rzuca.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

Hmmm a może zmniejszyć by limit używanych PD przez magów do 10 ale chodzi o realne kostki. Natomiast Boundy + wybierania czarów + dodatki do castów nie wliczać w to.

W takim wypadku każdy mógłby mieć te 10 kości, a armie magiczne otrzymywałyby bonusy które z pewnej racji im się należą.

PS. nie mówcie że potnie to tak wiele armii bo i tak min 2-3 kostki leci na same dodatki, nie mówiąc już o magach teenzcha.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Gobos pisze:
Morrok pisze:(z mojej perspektywy dlaczego miałbym przed bitwą liczyć wartpston'ey za 1 pd za cały turniej PD skoro jest używany tylko raz? Bezsens)
z twojej perspektywy powinienes nas popierac i krzyczec, ze warpstony nie wlizaja sie do limitu (jakby nie patrzec liczenie kosci z tokenow jest rownie sensowne co liczenie wszystkich kostek na PoD - czyli totalna bzdura) :wink:
i warpstone charm tez nie zabieralby kostek :D
naucz się grać szczurami bez magii ;p (Warlord masakruje VC i DL ;))

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Morrok pisze: naucz się grać szczurami bez magii ;p (Warlord masakruje VC i DL ;))
dzieciaku, cisnalem na warlordzie jak ty jeszcze w pieluchy sikales :wink: :D
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Gobos pisze:
Morrok pisze: naucz się grać szczurami bez magii ;p (Warlord masakruje VC i DL ;))
dzieciaku, cisnalem na warlordzie jak ty jeszcze w pieluchy sikales :wink: :D
Ty myślisz, że kiedy zacząłem grać w WFB? ;)

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

a bo ja wiem? na turniejach cie widze od jakichs 1,5 roku :D
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Pytanko odnoście BP-R i DoW.
Jest zapis, że jeśli nie posiadamy jednostki rare, możemy potroić slot special. Czy zapis jaki jest przy mówcy prawdy, iz zjada slot rare+hero, pomija tą kwestię i daje możliwość potrojenia?

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Gobos pisze:a bo ja wiem? na turniejach cie widze od jakichs 1,5 roku :D
Bo jezdzisz co 1,5 roku :D
podpis nieregulaminowy - administracja

ODPOWIEDZ