Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Pytanka dwa.
Numero uno.
Ratling musi rzucać na 4+ żeby strzelać przy aktywnym Storm Banner?
Raczej tak z tego co rozumiem ale jeśli tak to czy deklarując stand and shoot przy szarży też musi cisnąć na 4+?

Pytanko numer dwa.
Latara może strzelić ponad jednostkami stojącymi na ziemi żeby sieknąć kogoś na górce.
W świetle naszych rodzimych uściśleń sędziowskich Large Target wystają ponad górki. Czy w związku z tym latarka może walnąć w Large Target nad głowami stojących na ziemi chłopaków?

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

1. Tak i tak
2. Nie do końca rozumiem co masz na myśli, ale o ile się nie mylę, możesz walnąć i w chłopaków i w large targeta za nimi :wink:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

2) tak. mozesz walnc gornym tylko po large targetach

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

O to mi chodziło. Dzięki chłopaki.

rada
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: rada »

kilka sporów wynikło po mojej wczorajszej grze przeciwko VC z vampirem na smoku:
*jak działa dokładnie drugi strzał z latarki (ten strzelający np. na wzgórze, czy z góry)? Celuje w jeden model w 1 szeregu i tylko on dostaje hita? Czy normalnie (nawet gdy latarka stoi na "dole" a unit do którego strzela na górce) przelatuje przez szeregi?
*strzelając do vampira na smoku, losować w kogo trafi promień czy ja/przeciwnik deklaruje w co trafiło?
po uzyskaniu odpowiedzi na te pytanka zapytam jeszcze o coś (w zależności od odpowiedzi na to 1sze)

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Jeżeli latarka stoi na dole a unit w który walisz na górce i strzelasz "do góry" to grzeje po szeregach.

Losujesz w kogo trafiło.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

a ja mam pytanie odnośnie jezzaili:

W turze wroga w promieniu 6 cali (pomiedzy oddzialem jezzaili a krawedzia stolu) laduje terrorysta. Jezzaile uciekaja w turze wroga w kierunku centrum stolu. W turze skavenow opanowuja sie.

Czy po opanowaniu mogą wystrzelic?

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

To nie jest pytanie o jezzaile tylko o zasady ogólne. Po zebraniu się nie można strzelać.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Poza tym, terrory w 6'' zdaje się w swojej turze, a nie wroga.

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Poprawcie mnie jesli sie myle.
Stormbanner moge aktywowac w dowolnej turze. Swojej lub przeciwnika. 1-2 rzucam w kazdej kolejnej. Zarowno mojej jak i przeciwnika. Tak?

Dwa. Stormbanner blokuje atak korzeniami treemana? A krzyk banshee?

Warpstone charm pozwala przerzucic jedna dowolna kostke?

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

1. tak
2. nie
3. dotyczącej tylko i wylącznie posiadacza

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Single dice roll.

Pojedynczy rzut kostką? Czy pojedyńczy rzut kostkami?

Oraz. Large Target, np. Seer na dzwonku, mają LoS dla magicznych pocisków jeśli są w combacie z innym large target a także ze zwykłymi sierściuchami?

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1002
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Możesz przerzucić pojedynczą koste,ale tylko posiadacza przedmiotu. Chyba nie można rzucać magic missaili jak jesteś w combacie....

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Morrok, na jakiej podstawie twierdzisz ze sztormowa nie blokuje strzelania drzewa i banszy?
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

MarsnTwix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Post autor: MarsnTwix »

Mam pytanie o zasadę Life Is Cheap.

W kodeksie Tomb Sfinksów jest opisana chyba jakaś tam katapulta, która może w pewnych rzadkich okolicznościach strzelić w jednostki w walce wręcz i jest tam podane, że jeśli przeciwnik straci podczas tego ostrzału 25% modeli to robi test paniki i w tych okolicznościach działa on tak samo jak break test. Więc dlaczego przy jednej z najczęściej wykorzystywanych zasad Skavenów nie pisze o testach paniki NIC? Jak to się interpretuje na turniejach? Ze strzałów do walki wręcz są testy paniki? Może uściślenia mówią coś na ten temat?

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Zwykli goście nie mogą na bank rzucać magic missiles jak są w combacie, pytam o Seer`a na dzwonku bo on jest Large Targetem i widzi ponad głowami walczących z nim modeli. Może jest różnica a może nie ma :) Nie mam pojęcia.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

MarsnTwix pisze:Mam pytanie o zasadę Life Is Cheap.

W kodeksie Tomb Sfinksów jest opisana chyba jakaś tam katapulta, która może w pewnych rzadkich okolicznościach strzelić w jednostki w walce wręcz i jest tam podane, że jeśli przeciwnik straci podczas tego ostrzału 25% modeli to robi test paniki i w tych okolicznościach działa on tak samo jak break test. Więc dlaczego przy jednej z najczęściej wykorzystywanych zasad Skavenów nie pisze o testach paniki NIC? Jak to się interpretuje na turniejach? Ze strzałów do walki wręcz są testy paniki? Może uściślenia mówią coś na ten temat?
Katapa TK nie może strzelac do combatu.
Jednostki będące w combacie nie testują paniki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Może im znieść pocisk do combatu. Zresztą jak każdej katapulcie chyba. Czy się mylę?

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

znieść pocisk jak najbardziej może, ale nie można celowac w combat. Tylko szczurki mają ten przywilej ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Gnatozuj pisze:Zwykli goście nie mogą na bank rzucać magic missiles jak są w combacie, pytam o Seer`a na dzwonku bo on jest Large Targetem i widzi ponad głowami walczących z nim modeli. Może jest różnica a może nie ma :) Nie mam pojęcia.
Jeżeli oddział maga jest w walce, on sam też jest w walce, nawet jeżeli nie styka się z wrogiem. Nie może rzucać missili.

ODPOWIEDZ