Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Heh wiem o tym ale chciał bym wiedzieć jak to działa wcześniej znajdzie się taka osoba która mi to wytłumaczy,

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

MAĆKO pisze:Aha i jeszcze herdy pierwsze idą z "panami" a potem są spuszczane na 2d6 tak?
Jak się do nich strzela to losuje się w co?
Jak się wystrzela całą obsługe to lecą na 2d6 i wybuchają?
Jak przegrywają w CR to wybuchają tylko wtedy?
Jak wygląda wagh na goblinach?
Sorry za taką dawkę pytań:)
po1)niewiem o co ci z tymi herdami chodzi...poprostu jest to odzial squigów z poganiaczami i ruszaja sie na 8 cali jak normalna piechota...

po2)tak przy strzelaniu i przy CK sie losuje w co trafiasz czy w zwierzaka czy w załoganta

po3)tak

po4)no nie tylko wtedy....ale tak wybuchaja po przegranej walce zasieg 2D6 siła 5

po5)maja bonus +1 do zutu na animozje przy ŁAAAAAAAAA...

Po6)jest nawet polskie wydanie AB polecam....naprawde kup sobie bo są to głupie pytania na które mozesz znalesc odp. w AB...KUP GO SOBIE

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Masz racje będę musiał to uczynić:)

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

jeśli mam oddzial nocników z fanolami za terenem np las, lub murek, i za tym lasem stanie latacz, a odleglość od niego będzie wynosila 8 cali lub mniej to wypuszczam fanoli. Pytanie:
Czy latacz nie powinien być przestawiony tak by fanole mialy szansę do niego dojść, bo jak wiadomo rozbijają się na elelentach terenu?
Kidyś byla taka kwestia już poruszana, ale nie pamiętam co z tego wyszlo, a że lubię fanoli chcialbym wiedzieć...
Tworzone przez Polaków uściślenia oraz wszelkie inne zasady i FAQi dla Polaków - powinno opracować się po polsku - cholerne anglickie lizusy :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Czy od wybuchu squig herdów jest panika?

Awatar użytkownika
Bojo
Mudżahedin
Posty: 255
Lokalizacja: Łęczna->Przeklęta Kompania

Post autor: Bojo »

mam pytanie odnośnie wagh bo jeśli krzyczym to idzie oddział z automatu oddział w którym jest generał i oddział BO a czy oddział w którym siedzi hero BO który nie jest generałem też idzie z automatu do przodu o D6" :wink: ?

onewunda
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: onewunda »

Karbowy-moim zdaniem nie, i w ten sposób można właśnie powyciągać nam fanoli z oddziałów...

Emilianek-jeśli zejdzie więcej niż 1/4 oddziału od wybuchu herdów to tak, chyba że o czymś nie wiem

Bojo- chyba ten oddział ma tylko dodatkowy plus 1 do rzutu na animozję za big bossa

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Karbowy po za tym ostatnio wprowadzno jakieś uściślenia które mówią że górka nie zabija nam fanola.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Karbowy pisze:jeśli mam oddzial nocników z fanolami za terenem np las, lub murek, i za tym lasem stanie latacz, a odleglość od niego będzie wynosila 8 cali lub mniej to wypuszczam fanoli. Pytanie:
Czy latacz nie powinien być przestawiony tak by fanole mialy szansę do niego dojść, bo jak wiadomo rozbijają się na elelentach terenu?
Kidyś byla taka kwestia już poruszana, ale nie pamiętam co z tego wyszlo, a że lubię fanoli chcialbym wiedzieć...
1) ma byc ustawiony 8" od NG,po czym dokonczy swoj pierwotny ruch
jezeli fanatyk sie zabije o teren,coz,taky life i twoj blad w ustawieniu nocniczkow.
tak samo jak glupie wypuszczanie fanatyka z powodu duchow czy innych wrightow

2)wg BP fanatyk nie rozwala sie o gorke

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Emilianek pisze:Czy od wybuchu squig herdów jest panika?
u nas-zalezy co wywolalo ten wybuch
u przeciwnika-oczywiscie pod warunkiem ze sam wybuch wywola odpowiednio wielkie szkody
mam pytanie odnośnie wagh bo jeśli krzyczym to idzie oddział z automatu oddział w którym jest generał i oddział BO a czy oddział w którym siedzi hero BO który nie jest generałem też idzie z automatu do przodu o D6"
dostaje +1 do rzutu

Awatar użytkownika
Bojo
Mudżahedin
Posty: 255
Lokalizacja: Łęczna->Przeklęta Kompania

Post autor: Bojo »

dzięki :wink:

ciastek
Plewa
Posty: 9

Post autor: ciastek »

Jak to jest - BSB może mieć dwuraka, ale nie może mieć tarczy? Czy jednak może?

ciastek
Plewa
Posty: 9

Post autor: ciastek »

Jak to jest - BSB może mieć dwuraka, ale nie może mieć tarczy? Czy jednak może?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

BOBB ma zasade uzbrojony po zeby,daje mu to gw i druga choppe w komplecie.
ten ekwipunek ma pomimo ze zostaje bsb(traci go dopiero po wykupieniu mag majchra)

tarczy miec nie moze gdyz jako bsb u zielonych nie ma opcji jej dokupienia.

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

a może używać "blachy Gorka"?
Tworzone przez Polaków uściślenia oraz wszelkie inne zasady i FAQi dla Polaków - powinno opracować się po polsku - cholerne anglickie lizusy :!: :!: :!:

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

moze

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Niby wszystko jest napisane ale jak wiadomo polski AB nie jest doskonały, więc mam pytanie:
czy rzucając czar nr.6 z małej łaaa!! można obrać za cel potwora na którym siedzi bohater/lord? Na przykład takiego smoka.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

moze,i skorzysta z swojej wlasnej I

onewunda
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: onewunda »

możesz ;) Tak samo rzucając na działo, możesz wybrać machinę a nie obsługę, i zadając choć jednego wounda ściągamy wytwór myśli inżynieryjnej :lol2:

edit: sorki, wygląda jak powtarzane, nie odświeżyłem strony ;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

quas pisze:moze,i skorzysta z swojej wlasnej I
nie moze ;)

ODPOWIEDZ