Propozycja na FUNową armie.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Kierin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Propozycja na FUNową armie.

Post autor: Kierin »

Co wy na to by wystawić trzy oddziały minersów po 15 z blasting charges i drillami w jednym z nich szef z RoBrotherhood i paroma innymi, oddział longbeard scoutów z drugim szefem, dwa lub jeden oddział thunderersów dla potrzeb core oddział warriorów z bsb, kowadełko i albo dwa gyrosy (dla większej mobilności) albo dwa flame canony.

Skauci mieli by na celu spowolnić zdeczka wroga wroga wraz z kowadłem aż dopóki na tyłachu nie zjawią się minersi (albo z boków), gdy (jakims cudem) minersi wypadną w drugiej naszej turze przystępujemy do ataku od przodu i tyłów (wrazie czego staramy sie popchać ich kowadełkiem do przodu), koptery lub flame canony zieją ogniem starając się spowodować panike i zmusić przeciwnika do odwrotu w stronę naszych minersów. I tu sie mój genialny pomysł kończy xD. Zakładam że z nikim nic bym nie ugrał ta armią (zwłaszcza przeciw jednostką które mają duże rzuty na ld lub w ogóle ich nie mają) i jest dużo gdybań [gdyby wleźli w drugiej turze, gdyby udało się rzucić rune na trzy jednostki, gdyby przeciwnicy spanikowali, gdyby minersi przeżyli itp itd] ale uważam że armia by była całkiem wesoła, co wy na to ? xP

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Przy niezłym farcie mógłbyś coś zawalczyć, ale generalnie to przeciwnicy z wesołą miną na paszczach, szybko by to rozklepali. :(

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

mi się podoba... miałem kiedyś pomysł:

Warriors, Longbeards, Rangers, Thunderers, 2x20 miners, 2x10 miners, gyros, gyros... ale jeszcze nie przetestowałem ;)
Obrazek

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Mi sie zdarzyło grać taką armią(graliśmy także na specjale) był Bugman w longberdo strażnikach, wariorso strażnicy, Tan w górnikach (których były ze 3 solidne oddziały)... reszta to z tego co pamiętam thundersi i kuszmeni... nawet remis udało mi sie tym ugrać 8) Ba nawet materiały wybuchowe jedni minerzy mieli(które sie nawet spłaciły :o )

Awatar użytkownika
Casp
Mudżahedin
Posty: 308

Post autor: Casp »

Pomyślałem sobie ostatnio o armi 4 fun opartej na ilości-
Klocki po 25 woriorsów i longów, lub sami worriorsi, z tarczami tylko, bez bannerów i innych bonusów, z jednym tanem - bsb, 1+sv, przerzut i tanem generałem gołym z dwurakiem :)
Na 2000 punktów wychodzi... 6 do 8 klocków :)

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Kiedyś próbowałem dla funu krasnale z buta. Dziękuję postoję. W każdym razie wniosek mi się nasunął taki, że dwarfy bez maszyn są mało co warte. :| A czysto piechotna brodata armia bez popychaczki na kowadle również nie spełnia wymagań. Poza tym nasi dzielni wojacy mogą czasem zwiać od terroru lub dostać autobreaka z f&o. :(

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

a ja tam głównie się opieram na klockach piechoty...z machin co najwyżej 2 bolce i Malakai/organy/gyros na małe punkty. Daje rade, można nawet elegancko pocisnąć.

Raz grałem nawet bez ani jednej machiny czy strzelców. Same piechotne oddziały + ogry... super bitwa była :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gruby
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Gruby »

armia krasi jest o tyle fajna ze dla 4fun moze 1/2 jak niewiecej jezeli chodzi o ilosc modeli wychodzi za tylami wroga albo jak gyrosy w 2 turze mluca hehe a niby takie wolne ;]

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

gram na piechotnej armii..maszyn (strzelajacych) mam 2 do 3..reszta to piechota z żyrkiem..

na dodatek biorę Zabójcę Demonów albo Lorda na tarczy..

wyniki mam lepsze od armii typowo strzeleckich

Awatar użytkownika
Phelot
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Phelot »

O to kurcze chodzi ze armia krasiów nie ma zbytnio mozliwosci stworzenia jakies duzej ilosci funowych armii (nie to co inne frakcje), a juz chyba nie ma takich funowych rozpisek u krasiów, ktorymi mozna by bylo wygrac. Tak mi sie zdaje...
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, o 00:21 przez Phelot, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

to Ci się zdaje... :D

rąbałem moją funową rozpiską krasie defensywne, walczyłem z imperium, z vcetami,

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

Ja zrobiłem rozpę na 40 kuszach, 40 thundach, 3 klopach, , 2 organkach, szmicie z 3 scrollami i thanie z sv na 1+ z rerollem i dwurakiem + magistrem w dziale.... szczury, orki ogry pękły przy tej rozpie

Kosma
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Kosma »

Ja mam zamiar pokombinować z armią mniej strzelającą z maszyn ale za to ze sporym udziałem slayerów, thund i kuszników.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Vanirh pisze:szczury, orki ogry pękły przy tej rozpie
szczury nie pękają przed niczym :D szczury a dokładniej eshin na zasadach nocy i z banerem 4+ przeciwko misajlom =<4
p.s. 6666ego posta na waszym brodatym forum pacnąłem :>

Awatar użytkownika
Darkmoor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darkmoor »

Gralem kiedys przeciwko krasnalom na piechocie po 2 turach byly otoczone z kazdej strony :P az mi bylo ich żal :P

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

darkmoor a czym Ty grasz?
Obrazek

Awatar użytkownika
Darkmoor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darkmoor »

ta bitwe gralem O&G(juz mi sie odechcialo nimi grac) ale gram jeszcze WE i DE.

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

Rakso_The_Slayer pisze:darkmoor a czym Ty grasz?
a ja bym wolał się dowiedzieć z kim?

z mamą to i ogrami się wygra... :twisted:

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

hehe... byłem ciekaw bo akurat O&G i DE kosiłem ofensami funowymi aż miło :p :) tak więc chyba pytanie Supła staje się odpowiednie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Darkmoor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darkmoor »

Rakso_The_Slayer napisał:
darkmoor a czym Ty grasz?

a ja bym wolał się dowiedzieć z kim?

z mamą to i ogrami się wygra...
a z kim mam grac jak nie z Mamą :P

wiadomo ze z kumplem, wtedy testowal armie na samej piechocie... ale cos mu nie wyszlo :P

ODPOWIEDZ