Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Dlatego najlepiej tak wypuścić fanola, żeby była szansa iż dostawiając się w szarży atakujący zatrzyma się na nim (2d6). Łatwiejsze zadanie przy "długich" klockach.

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Jak gralismy na DMP to zawsze mnie wystawiali na Bretonie....w sumie z breta gralem 2 bitwy i zalozylem 2 maski własnie dzieki fanolomi i ich dlugimi lancal=mi....przy wypuszczaniu modlilem sie zeby mi fanatym wylecial na 3 - 4 cali....i wtedy bretka sie pieknie skladala....;p

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

jak sie mialo same lance to fajnie
gorzej jak przeciwnik ma pegazy,fasty...a lucznikow skupia na naszych fastach

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

No jeszcze łucznicy to nie taki problem....ale jak ma pegazy no to faktycznie robi sie bardziej pod górke...no ja mialem takie szczescie ze pegazów albo nie bylo albo byl jeden oddział...;]

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

tak naprawde wystarcza 1 oddzial-ja bym go zuzyl do wyciagniecia fanatykow. tak samo jak mozna poswiecic fasty(najpierw chowajac je na 1 ture przez wroga magia),do tego lucznicy ostrzeliwujacy fasty (coby nie przeszkadzaly) i zaczyna sie robic pod gorke.
zreszta zwykle monotonna armia bretki "only lance style" nie jest jej najgrozniejsza wersja.

onewunda
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: onewunda »

piszczałek nie idzie wziąć na pegazy? ;) Zawsze jakiś ma szansę zwiać
RESPECT dla graczy O&G z pierwszej 30 =D>

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Zależy jaką masz rozpe. A do tego trochę to drogie i tylko na NG można brać.
Niepraktyczne.

onewunda
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: onewunda »

zgadza się, ale jakbym grał z bretonią to na pewno bym wziął
RESPECT dla graczy O&G z pierwszej 30 =D>

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Jak ustawiasz rozpę pod bretkę to piszczałki obowiązkowe.
Generalnie bretka jest moim zdaniem łatwym przeciwnikiem dla zielonych. Park maszynowy + magia + NG z fanolami i powinno być dobrze.
Chukki pięknie przebijają się przez lance, stopy ładnie zmniejszają liczebność wroga, DD pięknie działa na pegazy. Grunt to nie dać sobie za szybko wyciągnąć fanoli, a jeśli już wyjdą to rozsiać ich żeby lance nie miały jak przejechać. A my w tym czasie magujemy i strzelamy z maszyn :)

Pytanie z innej beczki:
Dodatkowy załogant nie daje rydwanowi orczemu US5, racja? Ale boss na rydwanie to już US5, tak?

Jeśli mam rację - jak używacie standardowych rydwanów? US4 nawet z flanki nie daje bonusu ani nie ściąga CR'a, a z samych impactów nie ma bata przebić się przez static...

Awatar użytkownika
Unicorn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Unicorn »

dodatkowy obsługant nie dodaje US+1, ale boss owszem ;)

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Jeśli mam rację - jak używacie standardowych rydwanów? US4 nawet z flanki nie daje bonusu ani nie ściąga CR'a, a z samych impactów nie ma bata przebić się przez static...
Po prostu nie szarżuj na takie klocki (chyba że jako dodatek). Rydwan jest dobry na coś, co może zgnieść i potem overrun'ować albo przynajmniej zagonić i się w coś wbić.

onewunda
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: onewunda »

fajnie wbić się razem z innym oddziałem w coś co ma ASF :)
RESPECT dla graczy O&G z pierwszej 30 =D>

Awatar użytkownika
Barney
Mudżahedin
Posty: 256

Post autor: Barney »

mam dylemat ;]

mianowicie przeglądałem orki na allegro i znalazłem coś takiego : gleba-łaaa-gleba ... czy to jest doom diver ? ze zdjęć wynika , że tylko doom diver tak sie moze nazywac ale ja tej nazwy nie ogarniam i musialem sie spytac ;]

pzdr

Awatar użytkownika
Szalonooki
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Szalonooki »

Tak Doom Diver.

Ta nazwa to po prostu swobodne tłumaczenie jakie jest w podręczniku do armii

Awatar użytkownika
Szalonooki
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Szalonooki »

Mam pytanie odnośnie squigów herdów.

Jak to jest z ich wystawianiem. Wystawia się 5 w tym 3 sqigi w tym 2 goblinów z obsługi? Można na jeden slot wystawić więcej jeśli tak to jak ma się proporcja pomidory-obsługa?
Jeśli można więcej to dobieramy kolejną piątkę czy możemy np. dwa pomidory więcej dołożyć?

P.S: Nie edytowałem wcześniejszego posta aby temat podbiło. Jak ktoś chce może je teraz połączyć ;)

Awatar użytkownika
Gashlug
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Trzeszczące Lasy
Kontakt:

Post autor: Gashlug »

Niestety jedna drużyna to 3 squigi i 2 poganiaczy. I tylko o takie składy możesz regimencik powiększać. Nie dołaczysz 2 czy 20 squigów do 2 gobasów. Możesz za to tych drużyn mieć ile się podoba.

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Herdzik rozbudowujesz o kolejne 5ki (3squigi 2 NG). Każda 5ka to 30pts. W ramach 1 unitu używasz 1 slot special.
Najczęściej wystawiane są herdy za 90 pts (9 squigów i 6 NG) lub 120 pts (12 squigów i 9NG).

Awatar użytkownika
Szalonooki
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Szalonooki »

Dobra pierwsze pytanie rozwiane teraz kolejne. Ponieważ mam informacje sprzeczne od Was i od AB (Army builder...nie army book ;) ) więc wolę się upewnić.

1 oddział 1 slot special
2 oddziały 2 sloty special
3 oddziały 3 sloty?

Czy podobnie jak z chariotami że nieważne ile oddziałów (ewentualnie jakieś ograniczenie) zajmują zawsze jeden slot?

Wybaczcie że tak pytam ale w AB dodawałem kilku, punktowo podliczał ale resztę już nie chciał myśleć i np. mogłem wystawić do bitwy 7 jednostek według niego ;)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

My mamy pojedyncze rydwany, więc każdy zajmuje slota. Przykładowo TK mają tak, że możesz wsadzić np. 3 rydwany i połączyć je w jedną jednostkę i wtedy zajmują tylko 1 slota.

Awatar użytkownika
Gashlug
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Trzeszczące Lasy
Kontakt:

Post autor: Gashlug »

Szalonooki pisze:Dobra pierwsze pytanie rozwiane teraz kolejne. Ponieważ mam informacje sprzeczne od Was i od AB (Army builder...nie army book ;) ) więc wolę się upewnić.

1 oddział 1 slot special
2 oddziały 2 sloty special
3 oddziały 3 sloty?

Czy podobnie jak z chariotami że nieważne ile oddziałów (ewentualnie jakieś ograniczenie) zajmują zawsze jeden slot?

Wybaczcie że tak pytam ale w AB dodawałem kilku, punktowo podliczał ale resztę już nie chciał myśleć i np. mogłem wystawić do bitwy 7 jednostek według niego ;)

Pozdrawiam.
Dokładnie tak. Wystawiając jeden rydwan orkowy zajmujesz nim jeden slot specjal. Jeśli np. weźmiesz 10 squig herdów w jeden oddzial to zajmuje on 1 slot specjal. Jeśli zaś podzielisz go na 2 oddziały - zajmują one 2 sloty specjal.

ODPOWIEDZ