Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

są 3 możliwości:
raz ze całość to nie śnieg tylko ulepiony śnieg i już na wzgórza nałożony śnieg właściwy tworzy to efekt nazbieranego śniegu

2 ze po prostu naklejał wieloma warstwami gdzie nie gdzie grubiej i końcowa warstwę po wyschnięciu pokrył lakierem który trzyma śnieg w pozycji

3 aby uzyskać taki efekt po prostu śnieg na kartkę (polecam taki na choinkę bądź kupowany - soda nie daje efektu trójwymiarowości i żółknie z czasem od kontaktu z powietrzem ) czekasz aż podeschnie mieszasz go pędzelkiem czy czymś tam by go ubić jak pianę mieszasz go to co zaschło stworzy taki stelaż (grudki oblepione śnieżkiem - tak zapewne zrobił śnieg na modelu )

klej to oczywiście wikol (jest przezroczysty po wyschnięciu i nie namacza śniegu (nie wsiąka w śnieg)

Awatar użytkownika
Monstroys
Smyk
Posty: 496
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monstroys »

to użyję śniegu GW. ostatnia rzecz jakiej pragnę to żółty śnieg pod wampirem...
spróbuję też polakierować śnieg na figurce, żeby uzyskać na wpół zamrożony efekt, a nie sam puch.
dzięki za pomoc

pozdr

Awatar użytkownika
Jacuchna
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 193
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jacuchna »

Pomocy, mam problem :D ! Problem ten dotyczy samego pędzelka. Otóż ostatnio strasznie mi się zaczęły psuć zerówki(rozdwajają się itp) do tego stopnia, że już po niecałych 2 tygodniach ciężko jest w ogóle coś zdziałać. thank you for moutain za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
kenny
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: kenny »

1. Nie można trzymać pędzli w wodzie, bo drewno nasiąka wodą i włoski wypadają.
2. Trzeba uważać przy wycieraniu pędzla, żeby nie urwać albo wyrwać włosków - to powoduje rozdwajanie.
3. Trzeba usuwać pozostałą farbę z blaszki i z miejsca między blaszką a włosiem.

Ale najprawdopodobniej kupiłeś jakieś tanie pędzle :P, bo po 2 tygodniach to lekkie przegięcie, chyba, że malujesz po 20h na dobę :P
O takich sprawach jak trzymanie pędzla włosiem do góry nie muszę mówić chodź różnych magików co do pędzli widziałem :P Jeden wykańczał pędzel w kilka minut, bo tym samym włosiem nakładał podkład jak wariat i malował. Dziwił się dlaczego pędzel się tak rozdwaja :)

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Te nasionka brzozy to dostanę w jakiejś castoramie itp czy raczej do ogrodniczego iść ?

Awatar użytkownika
Marko
Mudżahedin
Posty: 305
Lokalizacja: ze Wroclawia

Post autor: Marko »

kenny pisze:3. Trzeba usuwać pozostałą farbę z blaszki i z miejsca między blaszką a włosiem.
To jest ważne, a z doświadczenia wiem, że nie zwraca się na to uwagę. Po malowaniu koniecznie jak najdokładniej usuń farbę z włosia, z tego miejsca tuż przy krawędzi blaszki. Zazwyczaj zwykłe moczenie wystarczy, ale jeśli zbierze się gruba warstwa można delikatnie pomóc sobie paznokciem.

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Nasiona brzozy można bodajże na Allegro dostać :wink:

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Wie ktoś gdzie mogę dostać trawkę w klimacie pustynnym ? W SŚ już nie ma takowej ... :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Przemas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158

Post autor: Przemas »

sprobuj w sklepach kolejkowych np na stacji metra swietokrzyska

Awatar użytkownika
Wotan
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: Wotan »

Ice-T pisze:Te nasionka brzozy to dostanę w jakiejś castoramie itp czy raczej do ogrodniczego iść ?
http://allegro.pl/item566275615_listowi ... orach.html

tomasso
Mudżahedin
Posty: 249

Post autor: tomasso »

Co do tych pędzli...
Po malowaniu dobrze jest nasmarować pędzel mydłem i odpowiednio ułożyć, wtedy zasycha i zachowuje kształt.
A tak z innej beczki: dzisiaj tak sobie pomyślałem przy malowaniu, że przecież dulux i te inne farby to przecież też akryle, więc dlaczego li nie spróbować? Ojciec znalażł mi Dulux'a, niebieskiego. Wypróbowałem go na pierwszej lepszej figurce z podgładem, padło na Night Goblina. Efekt, mimo, że po dość szybkiej pracy jest ciekawy, i moim zdaniem warto się nad tym zastanowić. Fakt, rozwadna się to tak srednio, ale przy dłuższej pracy - kto wie.

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

ahaha aż bym chciał zobaczyć jak ci to wyszło tym duluxem hahah

Cyciek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Cyciek »

VegaMStudio pisze:ahaha aż bym chciał zobaczyć jak ci to wyszło tym duluxem hahah
Vega,kocham twoje komentarze.

Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Post autor: monsterstar »

takie proste pytanie, jak malujecie regimenty typu 10-20 modeli to malujecie każdą figurke osobno czy taśmowo tzn. najpierw wszystkim jeden element itp. ?
Obrazek

VegaMStudio
Chuck Norris
Posty: 522

Post autor: VegaMStudio »

maluje się przeważnie po 5 modeli , akurat jak siękończy 5 model 1 juzjest wyschnięty i gotowy do malowania kolejnej części.
można wiecej jak np szczurki sięmaluje bo tam samo futro praktycznie

nachodzi kolejne pytanie ... czy jak malować to całe modele w podstawowe kolory i potem każdy model i każdy kolor rozjaśniać czy może pomalować np cały brąz i do końca go wycieniować, kolejny kolor i go do końca wycieniować ... itd

osobiście polecam 2 metodę

tomasso
Mudżahedin
Posty: 249

Post autor: tomasso »

Jeśłi wiem, że mam dużo czasu to taśmowo, aczkolwiek większośc moich figsów jest pomalowana pojedynczo. Imo taśmowo jest wygodnie do jakiegoś momentu. Jesteś znużony, nie zwracasz uwagi na detaale. Jeśli robisz pojedynczo, to może i będzie to tylko jedna figurka, ale za to lepiej pomalowana niż sposobem hurtowym.

GreatJester
Chuck Norris
Posty: 487

Post autor: GreatJester »

I jak taśmowo , to figurki powinny być podobne. Ja maluje po jednej , czasem lepiej , czasem gorzej , ale IMO tak fajniej :D

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1264
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

ja maluje po 5/10 modeli (zależy jakie) na podstawowe kolory natomiast detale tak po2/3, można wtedy pokombinować z różnorodnością w regonach aby to nie były jakieś klony
podstawki hurtem bo mniejsza różnorodność

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

ja też maluje moje DE seriami po 3-5 figurek, ale na bohaterów poświęcam więcej czasu i maluje ich pojedyńczo :D

Awatar użytkownika
młoda
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Gdynia :)
Kontakt:

Post autor: młoda »

Ja maluję po jednej figurce - od stópek w górę :wink: . Moim zdaniem tak jest dokładniej, ale też więcej czasu wtedy trzeba poświęcić. Ja niestety (albo na szczęście) nie potrafię pomijać detali i dlatego przeważnie udaje mi się pomalować 1,5 piechociarza w jeden dzień :roll: . Dlatego, jeśli komuś zależy na czasie to polecam malowanie taśmowe, które nigdy jakoś mi nie wychodziło, bo gdy zaczynałam malować np. 2 figurki na raz, to później i tak w rezultacie zajmowałam się tylko jedną :wink: .

Pozdrawiam,
młoda.

ODPOWIEDZ