kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

powinien strzelac tylko jeden jesli na poczatku szarzy widzi tylko jeden i ma zasieg strzalu.
Bylo gdzies o tym ze szafa zasedziowal komus ze lucznicy moga strzelic wszyscy w podobnym przypadku i potem przyznal sie do popelnionego bledu.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

strzela w momencie kiedy wszyscy beda widziec - patrz opis S^S w RB.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

czy przypadkiem nie jest to podobne do sytuacji gdy jeden ze strzelców ma krótszy zasięg (p pistolet w oddziale handgunnersów)? Wówczas, o ile mi wiadomo, też strzelają wszyscy dopiero na 8 calach (a więc mogą mieć korzyść, że na bliskim zasięgu).

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Alister pisze:strzela w momencie kiedy wszyscy beda widziec - patrz opis S^S w RB.
nie. strzelaja gdy wszyscy maja zasiegf a nie gdy wszyscy widza.

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

A jak już wszyscy mają zasięg a nie wszyscy jeszcze widzą ?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

to ci co nie widza nie moga stadn & shootowac. strzelaja tylko ci co widza ;) sam strzal jest wykonywany tylko jak jednostka sie znajdzie w zasiegu. wtedy jest wykonywana na normalnych zasadach :)

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

Bardzo dziękuję za dokładną i wyczerpującą odpowiedź.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Szarża 6tki gołych Cok na 3 Cok z Champion'em. Od góry zostaje zadana jedna rana, a od dołu dwie, przeciwnik nie deklarował, że bije w championa. Sciągamy oddział czy champion zostaje?

Awatar użytkownika
Darkmoor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darkmoor »

chempion jest czescia oddzialu wiec caly oddzial schodzi...

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Zgadza się, jeżeli wbijemy wystarczającą ilośc ran by wybic wszystkich (w tym championa) to champion ginie (mimo braku deklarowania ataków w niego).

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

Wczoraj po dłuższej przerwie zagrałem sobie bitwę. I jak to po dłuższej przerwie bywa wyszło parę problematycznych sytuacji. Na przykład:

Obrazek

Rydwany szarżują na stedzia. Czy muszą wjechać w las żeby zmaksymalizować wszystkie modele (w tym wypadku dostają 2d6 s6 bo dwa rydwany znajdą się w lesie po maksymalizacji)? Czy mogą się tak zwheelować, że styknie się jeden ale nie pełną podstawką i unikną wjechania w las?
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Musisz. Nie ma zasady, pozwalającej Ci tego nie robić.

Maciek

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Maksymalizacja w ramach dostepnego move jest wymogiem szarzy.
Nie ma w tym wzgledzie wyboru.

Awatar użytkownika
Szalonooki
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Szalonooki »

Ostatnio grałem i to co zwykle czyli mechanika kontra logika:

Atakuję samym herosem na świniaku ale jako wspomaganie idą fasty (też od przodu) te jednak nie dochodzą.

Heros kilku zabił jednak przez sztandar out number i tak dalej przegrał walkę i musiał uciekać. Bardzo ambitnie uciekł bo az na 3 cale 3 kostkami ;). Mimo wszystko kolega goni mnie ale na drodze staje mu oddział fastów (dosłownie cal od niego bo nie zdążyły dobiec tyle). Kostkami mnie dogonił, wyrzucił więcej. Jednak wpadł w oddział więc z drugiej strony nie doszedł do mnie.
I teraz mechanika: kostkami wyrzucił więcej niż ja?
Logika: wpadł na oddział i nie dał rady mnie dogonić?


Kolejna kwestia.

Atakuje jeden oddział. Wygrywam walkę, on ucieka. Gonię go jednak nie doganiam ale po drodze wpadam w kolejny oddział.
Czy powinienem walczyć z nim w tej turze a walka powinna być traktowana jako szarża? Czy dopiero w turze kolegi wszystko powinno się rozegrać?
My zagraliśmy tak że w tej samej turze. Kolega przegrał i też zaczął uciekać a ja go gonić. Jednak znowu nie dogoniłem a na drodze stanął mi ten oddział który wcześniej przede mną uciekał. Od razu go zdjąć, walczyć, może jeszcze raz rzucać obydwoma oddziałami na ucieczkę/pogoń?

Trochę zagmatwałem ale mam nadzieję że mnie zrozumiecie. Szukałem w podręczniku i nie mogłem znaleźć odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 226

Post autor: galahar »

Jeśli na gonienie rzucisz równo lub więcej od uciekającego to automatycznie usuwasz uciekający oddział, a potem wykonujesz ruch pogoni, walkę rozgrywasz w następnej turze (chyba, ze wpadniesz w oddział, który nie stoczył w tej turze walki, to rozgrywasz ją normalnie). Nie możesz gonić dwa razy w tej samej turze.

I jakim cudem wilki, które spaliły szarże, znalazły się 2 cale od wroga na którego szarżowały? Jak palisz szarże to ruszasz się normalnym ruchem (9" w przypadku wilków).

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

(chyba, ze wpadniesz w oddział, który nie stoczył w tej turze walki, to rozgrywasz ją normalnie).
Powinno być "Chyba, że wpadniesz w oddział, który jest już zaangażowany w walkę, ale jeszcze jej w tej turze nie rozegrano - wtedy oddział ścigający ma prawo atakować ponownie w tej turze".

Maciek

Awatar użytkownika
Szalonooki
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Szalonooki »

I jakim cudem wilki, które spaliły szarże, znalazły się 2 cale od wroga na którego szarżowały? Jak palisz szarże to ruszasz się normalnym ruchem (9" w przypadku wilków).

Proste...nie szarżowały tylko marszowym +8 cali od przeciwnika normalnym. Czy jakoś tak. Wiem że nie dobiegłem i tyle a zatrzymałem się coś około 2 cali od niego ;)

Co do walki już wszystko jasne. Dzięki ;)

biludred
Warzywo
Posty: 19

Post autor: biludred »

Hej, przeglądałem temat z rozpiskami i zauważyłem, że smok występuje w bardzo niewielu armiach. Stąd moje pytanie: Czy na 2250 "opłaca" się go wystawiać , jeśli tak to z czym (co na nim?), a jeśli nie to dlaczego i co można by wcisnąć zamiast niego?

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Pytanie ma sens, ale nie w kwestii zasad. Spytaj się w podforum Twojej armii.

Maciek

Sahiri
Pseudoklimaciarz
Posty: 21
Lokalizacja: z zaskoczenia !

Post autor: Sahiri »

Szalonookiemu chodzilo o to że byl ustawiony tylem do oddzialu i nie mogl zaszarżowac, poprostu podszedl sobie ^^

Zablokowany