Pytania początkującego

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Ofiary "samookalecznia" biczowników mają wpływ wyłącznie na porównywanie US walczących. Ani nie wpływają na ranki, ani na bilans strat.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Kolejne pytanie z cyklu dumam i sam nie wiem....

Spearmeni biją z 2 rank gdy stali i zostali zaszarżowani....w obecnej edycji ranka to 5 modeli...

Co jeśli mam detachment 8 pikinierów ----->4 za nimi 4 i został on zaatakowany??

bije 8 czy 4 ..... ranki maja???
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

No jeśli dobrze zrozumiałem, to 8 pikinierów (spearmenów ?) zostało zaszarzowanych, bije 8 jesli walą pikami (spearami ?). Ranki są w tej ed od 5 ludków, ale co to ma do walki !?

Awatar użytkownika
Darkmoor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darkmoor »

czy pierst moze uleczyc tanka??

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Nie.
Modlitwy kapłana działają na herosów i championów.
Inne leczenia nie działają na machiny i rydwany.
I magia nie działa na Steam Tanka oprócz tej z podaną siłą.
Więc też Steam Tanka w ten sposób nie można uleczyć.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

A mnie zastanowił ostatnio aldred's cascet of sorcery. Czy można próbować z ukraść jego mocą zaklęcie więcej niż jednemu magowi na turę? Dla pewności wrzucam opis przedmiotu:

Bound Spell: Power Level variable. At the end of each of his movement phase, the bearer may remove and
capture one randomly determined spell from an enemy Wizard within 12” of him on a roll 4+. The bearer can
then cast the captured spell in any of his following magic phases by releasing it from the casket just like from
bound item, whereupon the spell is then removed from the game. Any number of spells may be captured by the
casket, and the bearer can cast each one once, either over several magic phase or all at the same time if he
prefers. The power level of the spell cast by the casket will be equivalent to the normal casting value of the
spell.

Mam nadzieję, że to nie czepialstwo z mojej strony, ale formułka przeze mnie przytoczona wskazuje na wykradanie jednego zaklęcia z maga/magów na tyle głupiego/ich że znalazł/leźli się w zasięgu. Ostatnio mam dużo angielskiego przed oczyma więc nie bijcie jeśli coś przekręcam albo coś takiego, po prostu mogę być zmęczony ;-)
Jak się gra tym przedmiotem?

mart2in
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Katowice - Centrum

Post autor: mart2in »

dość ciekawa sytuacja - chyba nigdy nad tym sie nie zastanawiałem - faktycznie opis jest nieprecyzyjny i moze faktycznie mozna by skrasc 1 czar każdego z wrogich magów w promieniu 12".... moze niech sie wypowie jakas tęższa głowa;)

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

"from an enemy Wizard within 12” of him on a roll 4+. "

Jak dla mnie jest to jednoznaczne z jedną postacią.

Co innego gdyby było:
"from every enemy Wizard within 12” of him on a roll 4+. "

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Tak jak pisze Blaseus,
możesz skraśc jeden czar od jakiegoś maga w odległości 12 cali, nie od każdego w tym zasięgu (byłoby each, every etc.).

Awatar użytkownika
Smocze
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa/Leo-City :)

Post autor: Smocze »

Witam! Jestem tu nowy (zarówno na forum jaki i w WFB) i mam pytanie, a żeby nie zaśmiecać forum zadaje je tutaj. Mianowicie - czy istnieje możliwość złożenia jakiejś sensownej rozpiski Imperium opartej na piechocie (czyt. swordsmenach :) ) i niewielkich oddziałach kawalerii, która to rozpiska miałaby być nastawiona offensywnie? I nie chodzi mi tu o jakieś hiper-super-max rozpiski turniejowe. Chodzi raczej o fajną rozpiskę do gry "for fun" z kumplem, który posiada HE.

Awatar użytkownika
Barney
Mudżahedin
Posty: 256

Post autor: Barney »

Jak najbardziej ;]

Wystawiasz duze klocki swordsmenow ( tak ok 25 ) muzyk sztandar oraz detchatment ( dobrze pisze ? ) 9 halabrnikow + kusznikow do zmiekczania wroga ( HE od kusz nie maja za dobrego as ) . No i kawa po 6 , obowiazkowo jedna po 5 z kapitanem . Dla umilenia gry mozesz wystawic aramty ;] . No i z taka armia mniej wiecej na 1000 mozesz spokojnie grac przeciw HE

Awatar użytkownika
Smocze
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa/Leo-City :)

Post autor: Smocze »

Super. Dzięki za błyskawiczną odpowiedź :) W takim razie poczynione pierwsze zakupy nie pójdą na marne ;) A jak z magią? Wydaje mi się że po HE mogę się spodziewać dość silnej magii.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Imperium też ma przyjemną magię :) Ja zawsze biorę 2óch magów... nigdy scrolli nie biorę, ale to raczej kwestia mojego stylu gry...

Rod of Power!

Rod of Power! :D

Moim zdaniem najlepszy przedmiot z imperialnego działu Arcane.

Awatar użytkownika
szirer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Post autor: szirer »

Mam takie pytanko bo ostatnio nie wiedzielismy z kumplem jak to rozegrac :) jak strzelam z dziala do smoka z jezdzcem to jak rozdzielam hity? dostaja obaj po k6? czy tak jak w przypadku maszyn 1-4 smok 5-6 jezdziec :)

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

szirer pisze:Mam takie pytanko bo ostatnio nie wiedzielismy z kumplem jak to rozegrac :) jak strzelam z dziala do smoka z jezdzcem to jak rozdzielam hity? dostaja obaj po k6? czy tak jak w przypadku maszyn 1-4 smok 5-6 jezdziec :)
Tak jak w przypadku maszyn 1-4 smok 5-6 jezdziec.
Piotr

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

a nie przypadkiem jeździec tylko na 6?
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Reksio
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Reksio »

Nie.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Toni, pomyliło Ci się z rydwanem :)

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Krótka piłka Panowie(nie mam czasu tego szukać w zasadach): Czy jeśli stworze oddział Myśliwych za dopłatą +2 pkt. per model do Archerów, a następnie włoże do oddziału charaktera dokładniej maga, to oddział nadal będzie scoutem wraz z tym charakterem w środku czy też straci tę zdolnośc i pozostanie mu tylko skirmish? Z góry dziekuję za odpowiedź drodzy koledzy:]

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

mag musiałby mieć zasadę Skaut, podobnie było w przypadku Lizardmenów na 6ed, ale tam Skink Shaman mógł wykupić sobie tą umiejętność :wink:

Zablokowany