Pytania dotyczące TK

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Macki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 111
Lokalizacja: NBK

Post autor: Macki »

Heinrich_von_Tod pisze:"Jeżeli nowy przeciwnik zdecyduje się trzymać pozycję, ścigający musi dostawić do walki możliwie dużą liczbę modeli, ponieważ pościć go nowego przeciwnika traktowany jest jak szarża.
Obowiązek zmaksymalizowania liczby walczących modeli oznaczać może konieczność wykonania obrotu"
walce.[/img]
Ale czy to sie nie odnosi do zasady enemy in the way??

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Macki pisze:
Heinrich_von_Tod pisze:"Jeżeli nowy przeciwnik zdecyduje się trzymać pozycję, ścigający musi dostawić do walki możliwie dużą liczbę modeli, ponieważ pościć go nowego przeciwnika traktowany jest jak szarża.
Obowiązek zmaksymalizowania liczby walczących modeli oznaczać może konieczność wykonania obrotu"
walce.[/img]
Ale czy to sie nie odnosi do zasady enemy in the way??
jeju.. to bylo walkowane chyba kiedys na Gildii jeszcze kiedy nowego BP nie bylo..
po kilku stronach dyskusji doszlismy do wniosku ze odnosi sie tez wpadania w nowego wroga (z overrunu)..
ja nie chce do tego wracac. ale oczywiscie mozecie roztrzasac ta sprawe jeszcze raz i przytaczac te same argumenty.. powodzenia :)


a maksymalizowac trzeba zawsze (chyba ze spowodowaloby ze szarza niedojdzie :) )
Obrazek

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

No dobra ja zacytowałem "pości", a nie "najeżdżanie"... nie ma to jak polski podręcznik. Ale mam wrażenie, że gdy wykonuje sie gonienie i najeżdżanie i gdy sie napotka inną wroga jednostkę to jest to traktowane jako nowa szarża tak samo i w takim razie prawdopodobnie ten fragment "do nowego przeciwnika traktowany jest jak szarża.
Obowiązek zmaksymalizowania liczby walczących modeli oznaczać może konieczność wykonania obrotu"
walce" będzie taki sam dla pościgu jak i overruna. Ale to tylko moja interpretacja. Jeśli ktoś z was zna fragment, w którym bezpośrednio jest napisane, że przy wykonywaniu overruna można wykonać obrót to proszę powiedzieć.
Ten fragment co ja zacytowałem jest na str 45 podręcznika ang i pol.

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

2k6 za wszkrzeszanie dostają tylko skeletal warriors od postacią zwykłych piechurów tak?
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
gaara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183

Post autor: gaara »

Tak 2k6 ale wybierasz wiekszy wynik

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Czy mag z latanie może wlecieć do lasu? Czy tak jak inne latające jednostki nie wolno mu wlatywać do lasu?

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Nie moze ;)w koncu latasz :D
Nie wiem jak to jest w 7 ed. ale na goniernie chyba mozesz wybrac czy na piechte czy lecisz .
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Acha dzięki!

Tak jak gonisz to wybierasz czy po ziemi czy górą. A jak uciekasz to zawsze lotem.

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Hmhm słabiuchne to wskrzeszanie TK. Taki VC to może sobie chociaż naprodukować 2 tony zombich.
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Nie marudz :lol: :roll: w koncu mozesz sobie wskrzeszac WSZYSTKO (uszaty ,skorpy ,bohaterow ,katapke .......:D:D) no i najlepsza popychaczke w grze masz :) Nie mozna miec wszystkiego :) :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

szczurek pisze:Nie marudz :lol: :roll: w koncu mozesz sobie wskrzeszac WSZYSTKO (uszaty ,skorpy ,bohaterow ,katapke .......:D:D) no i najlepsza popychaczke w grze masz :) Nie mozna miec wszystkiego :) :wink:
kawalerie tez moze wskrzeszac !! :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Wole 2k6 zombich niz k3 kawalerii. :P

Btw moge skorpy risnąć? Pisze w zasadach czaru, że unit musi istnieć by móc wskrzeszać jednostki, a jak skorpion zginie to nie ma unitu.
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Kacper
Mudżahedin
Posty: 331
Lokalizacja: Wrocław...no dobra - Zakrzyce Małe

Post autor: Kacper »

Możesz scorpa tak jakby leczyć.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

u TK wszystko mozna :) :D ale tylko d3 W :wink: (tylko szkielety 2d6 i wybierasz wyzszy wynik ,TG d6)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Czy kościani łucznicy mogą strzelać po spalonej szarży?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Heinrich_von_Tod pisze:Czy kościani łucznicy mogą strzelać po spalonej szarży?
a czy jest to gdzies napisane w booku TK? jesli nie to nie strzelaja :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Jest napisane, że nie mają żadnych minusów więc zastanawiałem się czy po spalonej szarży mogą strzelać, jak nie to nie. Dzięki

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Heinrich_von_Tod pisze:Jest napisane, że nie mają żadnych minusów więc zastanawiałem się czy po spalonej szarży mogą strzelać, jak nie to nie. Dzięki
minusow do trafiania nie maja :) a jak spalily szarze to nie moga strzelac :)
Obrazek

ODPOWIEDZ