Defensywsnie na 2000

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PapaProtoss
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 103
Lokalizacja: Gdynia

Defensywsnie na 2000

Post autor: PapaProtoss »

Witam, od niedawna gram w WFB lizakami, więc nie krzyczcie gdy jakieś herezje będę prawił, ale wydaje mi się, że wyczaiłem fajną rozpę uwzględniającą skuteczne combo magiczne. Ogólnie wszystko sprowadza się do stania i czekania na ofensywę przeciwnika i miażdżenia go w turze magicznej:

1 Slann : general, lore of heavens, 4 dyscypliny: ethearal, bonusowa kostka, 1 znany lore, przerzucanie miscasta; cupped hand of the old ones (dołączony do TG)

1 Tetto'eko (dołączony do Skinków)

1 Skink Priest: 2 lvl, engine

1 Chakax (dołączony do TG)

10 Skink Cohort: spears

10 Skink Cohort:spears

10 Skink Cohort:spears

19 TG: command

Zostaje jeszcze 76 punktów na itemy, ale mniejsza o to. Ogólnie moja taktyka opiera się na jak najszybszym zniszczeniu za pomocą magii wrażliwych celów, które są w stanie prowadzić ostrzał, a następnie czekać na natarcie. Armia ustawia się możliwie na tyłach deploymenta. Każdy z magów widzi całą mapę (Slann i Tetto'eko mają palanquin, SP ma stega) więc korzystając z Lore of Heavens walą w co im się podoba. W rzucaniu tych spelli pomaga im specjalna zdolność Tetto'eko - Herald of the Cosmic Events, co dla niewtajemniczonych działa następująco: na początku własnej tury magicznej rzuca 2k6. Na 3+, jeżeli w jakimś rzucie na dowolny spell z LoH (podczas tej samej tury) wystąpią 2 kostki o takim samym wyniku, zachodzi Irresistible Force (pomijając wyrzucenie dwóch 1 ofc). Na 2 z kolei przeciwnik podczaj swej tury magicznej we wszystkich rzutach na dowolny spell ma to ułatwienie. Ponadto engine odpala Arcane Configuration na LoH, co dodatkowo zwiększa szanse na Irresistible Force. Jeśli walka wypadnie wyjątkowo niekorzystnie, ostatnim bastionem zostanie oddział TG z potężnym Chakaxem. BTW - gdy Slann wyrzuci miscasta i w rzucie na niego otrzyma niski (czyli najpewniej destruktywny) wynik wykorzysta cupped hand of the old ones, co przy rzucie k6 na 2+ pozwoli przekierować działanie miscasta na dowolnego widocznego maga przeciwnika :twisted:

Grałem w ten sposób na krasnoluda, który wystawił Kowadło Zagłady, 4 działa krasnoludów, działo ogniowe, żydokopter i kilkudziesięciu gromowładnych. Wygrałem bez większych trudności, głównie dzięki temu, że po zdjęciu kowadła mój Slann był nie do zabicia (zasada ethearal, a przeciwnik nie dał żadnej jednostce magicznych ataków).

I co o tym sądzicie ? Pochwalcie przynajmniej za to combo z Lore of Heavens...
"Jestem Żółtą Magnetyczną Gwiazdą, która otacza centralny, zielony Zamek Symbolizacji
Przewodnikiem mi Żółty Samoistny Człowiek
Jestem otwarty dla wyższych wymiarów
I przekraczam granice wyobraźni..."

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Nikt nie gra na speciali.

Awatar użytkownika
PapaProtoss
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 103
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: PapaProtoss »

Yhm, a to z jakiego powodu ?
"Jestem Żółtą Magnetyczną Gwiazdą, która otacza centralny, zielony Zamek Symbolizacji
Przewodnikiem mi Żółty Samoistny Człowiek
Jestem otwarty dla wyższych wymiarów
I przekraczam granice wyobraźni..."

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

Bo przegięcie niektórych specjali jest tak wielkie, że ciężko to opisać :P
A co do realiów to niestety nawet na Grand Tournamentach nie używa się specjali.

Awatar użytkownika
PapaProtoss
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 103
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: PapaProtoss »

A, warto wiedzieć w sumie...

Ogólnie to pisałem tę rozpę z myślą o graniu przeciwko wampirom, więc co byście doradzili w tym przypadku?
"Jestem Żółtą Magnetyczną Gwiazdą, która otacza centralny, zielony Zamek Symbolizacji
Przewodnikiem mi Żółty Samoistny Człowiek
Jestem otwarty dla wyższych wymiarów
I przekraczam granice wyobraźni..."

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

2x engine i slann w templach
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
PapaProtoss
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 103
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: PapaProtoss »

Dobra, a inwestować w oddział 3 Razordonów w celu pozbycia się Blood Knightów? Wystawiłbym je trochę na przedzie, tak, że Blood Knighci będą musieli je szarżować i przy stand & shoot zaowocuje to w 6*artyleria ataków.

I pytanie mam jeszcze takie - jeśli jeden razordon deklarujący stand & shoot wyrzuci na jednej kostce misfire, a na drugiej cokolwiek innego, to co się dzieje? W ogóle nie strzela tylko rzuca ile skinków pożera, czy najpierw strzela, a potem wżera ?

Terradony ze swoim zrzutem kamyków też mogą się przydać w zniszczeniu knightów lub jakiegoś herosa.
"Jestem Żółtą Magnetyczną Gwiazdą, która otacza centralny, zielony Zamek Symbolizacji
Przewodnikiem mi Żółty Samoistny Człowiek
Jestem otwarty dla wyższych wymiarów
I przekraczam granice wyobraźni..."

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

I pytanie mam jeszcze takie - jeśli jeden razordon deklarujący stand & shoot wyrzuci na jednej kostce misfire, a na drugiej cokolwiek innego, to co się dzieje? W ogóle nie strzela tylko rzuca ile skinków pożera, czy najpierw strzela, a potem wżera ?
Razordon nie strzela w ogóle. I tu jest pies pogrzebany.
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Awatar użytkownika
PapaProtoss
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 103
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: PapaProtoss »

To słabo, 33% szans na misfire.

Mógłby ktoś mi jeszcze doradzić na temat Terradonów ?
"Jestem Żółtą Magnetyczną Gwiazdą, która otacza centralny, zielony Zamek Symbolizacji
Przewodnikiem mi Żółty Samoistny Człowiek
Jestem otwarty dla wyższych wymiarów
I przekraczam granice wyobraźni..."

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Terradony moga fajnie zakamieniowac ghule (10) z herosem tak zeby stracil lookout i wtedy mozesz go czyms dobic ale to z noobami tylko dziala. Jakies tam psy i baty nimi kosisz ale ja bym sie na nie nienapalal.
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
PapaProtoss
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 103
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: PapaProtoss »

Ok, dzięki. Właśnie na nooba mam grać, więc warto wiedzieć.
"Jestem Żółtą Magnetyczną Gwiazdą, która otacza centralny, zielony Zamek Symbolizacji
Przewodnikiem mi Żółty Samoistny Człowiek
Jestem otwarty dla wyższych wymiarów
I przekraczam granice wyobraźni..."

ODPOWIEDZ