VC 2000 pkt

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arcizo
Warzywo
Posty: 14

VC 2000 pkt

Post autor: Arcizo »

Po pierwsze: Dzien dobry, wlasnie dolaczylem do swiata fantasy (przyblakalem sie tu z Glorii Victis).
Po drugie, postanowilem grac vampirami, niedawno sprawilem sobie battalion, dzis zagralem pierwsza bitwe w fantasy i napisalem wstepna rozpiske na 2k, zeby wiedziec co dalej kupic. Rozpiska wzorowana na swoim guscie, radach znajomych, wlasnych wnioskach i czesciowo na tym co wyczytalem na forum. Prosze o obszerne rady i argumenty dlaczego tak a nie inaczej, bo z pewnoscia mi sie przydadza. Thx.

Pomysl:
Lord biega z Grave Guard, podnoszac z ziemi co tylko padnie. Vampir z Ghoulkinem trzyma sie z ghoulami i je podnosi. Drugi vampir idzie ze szkieletami/grave guard, zeby go nie odstrzelili i podnosi zombiaki ile wlezie. Varghulfy biegna przodem razem z wilczkami (jest sens wystawiac po 10 wilkow? Bo po przejrzeniu rozpisek zauwazylem, ze wszyscy raczej stawiaja na 5).

Vampire Lord @ 415
+1 magic level, Blood Drinker, The Flayed Hauberk, Red Fury, Lord of the Dead, Dark Acolyte

Vampire @ 160
Biting Blade, Black Periapt, Ghoulkin, Summon Ghouls

Vampire @ 155
Sceptre de Noirot, Dark Acolyte

20 Skeleton Warriors @ 205
Command Group, Banner of the Dead Legion

10 Crypt Ghouls @ 88
Crypt Ghast

10 Crypt Ghouls @ 88
Crypt Ghast

10 Dire Wolves @ 90
Doom Wolf

10 Dire Wolves @ 90
Doom Wolf

10 Grave Guard @ 175
Command Group, Banner of the Dead Legion

10 Grave Guard @ 175
Command Group, Banner of the Dead Legion

Varghulf @ 175

Varghulf @ 175


Total 1991

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

W wfb nie można powtarzać magicznych przedmiotów (w tym sztandarów) - a zatem tylko jeden Banner of the Dead Legion.

Grave guard zdecydowanie za mały - nie możesz ich wskrzeszać ponad stan, a jakikolwiek dobry oddział do walki sypnie ich w jedna turę i nawet nie będziesz miał okazji ich uleczać. 20 modeli to minimum, a 25-30 to optymalna liczba.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Arcizo
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Arcizo »

Hmm... W takim razie zalozmy ze te dwie 10 GG to poprostu jedna 20. Co dalej?

Awatar użytkownika
Toudi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46
Lokalizacja: Drekmor

Post autor: Toudi »

Wilki rozbic na 3x5 - maja pelnic role fasta i tyle.
Z tych GG zrob jeden porzadny oddzial , tak jak Jankiel sugerowal.
Nie przekonuje mnie to jak masz zlozonych herosow.
Te male Wampiry są strasznie mjentke , zero save'a.
W dziale VC masz temat odnosnie skladania herosow , warto go przejzec.

Awatar użytkownika
Arcizo
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Arcizo »

Troche pozmieniane:

Vampire Lord (General) 495
+1 magic level, Walach's Bloody Hauberk, Master of the Black Arts, Summon Creatures of the Night, Dark Acolyte

Vampire 190
Black Periapt, Crown of the Damned, Ghoulkin, Summon Ghouls

Vampire 180
Sceptre de Noirot, The Flayed Hauberk, Dark Acolyte

15 Crypt Ghouls 128
Crypt Ghast

15 Crypt Ghouls 120

10 Crypt Ghouls 80

5 Dire Wolves 50
Doom Wolf

5 Dire Wolves 50
Doom Wolf

20 Grave Guard 295
Command Group, Banner of the Dead Legion

3 Fell Bats 60

Varghulf 175

Varghulf 175




Total 1998

Awatar użytkownika
OverlordSlayer
Wałkarz
Posty: 78

Post autor: OverlordSlayer »

Szczerze mówiąc to zmieniłbym Banner Of The Dead Legion na Banner Of Barrows.
Zastanowiłbym się nad Sceptre Of Noirot gdyż Zombie są do niczego, mogą jedynie blokować kogoś i zasłaniać widoczność. Nie nadają się do zabijania (chyba, że samych siebie). Nie można ich łączyć w walce wręcz z innymi jednostkami ze względu na zbyt duże ryzyko jej utraty.
Osobiście zamiast różdżki dałbym umiejętność Summon Ghouls i wspomagał drugiego wampira w tworzeniu Ghouli. Wtedy tylko tworzyć, tworzyć i tworzyć gdyż jak na 2000pkt to mało masz trochę tego na stole.
Przydałoby się trochę przyśpieszyć armię. Book Of Arkhan by się nadał. Nie wiem czy nie przydałoby sie jeszcze 5 psów. Wymanewrujesz nimi przeciwnika to możesz ładnie od tyłu go zachodzić.
Ciekawi mnie opcja 2 Varghulfów w grze. Przeciwko komu będziesz grał?

Brakuje mi tutaj Czarnych Rycerzy ;]

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Vampire Lord jest źle policzony, powinno być 395 ptk.
Lordowi dałbym summon ghouls, bo w Twojej opcji może on dowskrzeszać nietoperze w normalnej ilości i wilki po jednym, co wydaje mi się gorszą wersją.
Zostało Ci na nim kilkadziesiąt punktów, więc zastanów się, czy czegoś mu jeszcze nie dokupić.

Wampir z crown of the damned... zbyt ryzykowne, masz tylko 7 Ld.

Radziłbym złożyć wampirki albo tylko do kombatu albo tylko czarujące, wtedy unikniemy niepotrzebnych strat na polu bitwy.
Złożyłbym wampira (może BSB?) z Book of Arkhan, talisman of the lycni, ghoulkinem, avatarem
(pasuje mi taki do ghuli, jednak nie spełnia powyższej rady - wampirów do kombatu albo czarujących)
Można także (naj)bardziej standardową wersję BSB, Walking Death, Infinite Hatred, Flyed Hauberk, Sword of Might :)

Życzę powodzenia na polu bitwy!

Awatar użytkownika
Arcizo
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Arcizo »

Gral bede zapewne przeciw wszystkim, bo jako mieszkaniec UK mam okazje grywania w GW, wiec nie jestem ograniczony do grupy znajomych. 2 varghulfy wyszly z pomyslu varghulf biega z wilkami, wiec dajmy dwa oddzialy wilkow, dwa varghulfy i niech biegna gdzie chca, a niekoniecznie w jednej grupie.
Co do Lorda, najwyrazniej mi sie nie ta cyferka trafila :roll: , ale dzieki temu mam jeszcze 100 pkt (thx za zauwazenie) :D .
Crown of the Damned tez mnie niepokoila z ld 7, ale w takim razie co dac temu vampirowi zeby przezyl?
Z vampira do zombiakow w takim razie zrobie BSB i zmienie mu ekwipunek (talisman, a moze fly?).
Myslalem o jeszcze jednej grupie nietoperzy, z drugiej strony widze sugestie jeszcze 5 wilkow, a ew moznaby jeszcze jeden oddzial ghouli wrzucic. Co najlepiej?

Jak tylko dostane odpowiedzi to przerobie rozpiske jeszcze raz i zobaczymy co wyjdzie. Thx panowie :wink:

Awatar użytkownika
OverlordSlayer
Wałkarz
Posty: 78

Post autor: OverlordSlayer »

Myślę, że 3 oddziały ghouli wystarczą biorąc pod uwagę to, że będziesz je wskrzeszał i tworzył nowe więc można dać jeszcze 5 wilków.
Zgadzam się co do Lorda i opcji Summon Ghouls przy nim. Tak naprawdę na tym najlepiej się opierać. Im więcej ghouli tym lepiej.
Brakuje tutaj u kogoś Helm Of Commandment, aby zmienić WS tych stworzeń na wyższy.
Na taką ilość punktów rzeczywiście przyda się BSB na jednym z wampirów. Może to być nawet jakiś wampir walczący np. z umiejętnościami Avatar Of Death, Walking Death z jakimś mieczykiem np. Sword Of Might albo jakiś konkretny np. Blood Drinker lub tak jak podał Izwor: Walking Death, Infinite Hatred, Flayed Hauberk i Sword Of Might.
Drugi wampir może być z Dark Acolyte i Summon Ghouls i niech wraz z Lordem powiększa armię. Może on mieć Helm Of Commandment, będzie wspomagał oddziały. Co do obrony to zawsze można mu dać jakąś tanią zbroję, która pomoże mu przetrwać. Nie liczy się umiejętność zapewniana przez nią, ale bonus do rzutu obronnego który dostanie. Można wybierać tu między zbroją do 20pkt albo magiczną tarczą za 15pkt.
Dwóch magów i jeden siepacz dadzą radę.

Awatar użytkownika
Arcizo
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Arcizo »

Dzieki wszystkim poradom udalo mi sie zlozyc cos takiego (czyzby ostateczna wersja rozpy?). Niestety nie udalo mi sie zmiescic Dark Acolyte, na wspomagajacym magu.

Vampire Lord (General) 395
+1 magic level, Walach's Bloody Hauberk, Master of the Black Arts, Summon Ghouls, Dark Acolyte

Vampire 185
Helm of Commandment, The Cadavarous Cuirass, Ghoulkin, Summon Ghouls

Vampire 225
Battle Standard Bearer, The Flayed Hauberk, Sword of Might, Talisman of the Lycni, Infinite Heatred, Walking Death

15 Crypt Ghouls 120

15 Crypt Ghouls 120

10 Crypt Ghouls 80

5 Dire Wolves 50
Doom Wolf

5 Dire Wolves 50
Doom Wolf

5 Dire Wolves 50
Doom Wolf

20 Grave Guard 315
Command Group, Banner of the Barrows

3 Fell Bats 60

Varghulf 175

Varghulf 175




Total 2000

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

a może 10 Cair Wrightów zamiast jednego Vargwulfa?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Arcizo
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Arcizo »

Dmtrij pisze:a może 10 Cair Wrightów zamiast jednego Vargwulfa?
Za 175 pkt to moge maksymalnie 3 w tym jedna banshee. Dalej warto?

Awatar użytkownika
OverlordSlayer
Wałkarz
Posty: 78

Post autor: OverlordSlayer »

Może się opłacić przeciwko dużym celom, potworom, herosom chodzącym samotnie. Wszystkiemu co nie ma magicznych ataków :), ale nigdy przeciwko całym regimentom, chyba, że masz ich cały klocek to możesz zaryzykować, ale zawsze znajdzie się lepszy cel.

Awatar użytkownika
Toudi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46
Lokalizacja: Drekmor

Post autor: Toudi »

Wrighty z Kairu sa na prawde super jednostka ...
Jednak taki maly oddzial na te punklty nie ma racji bycia , przynajmniej imo.
Zbyt latwo schodza od byle pierdniecia.
Ghulf jest chyba bardziej uniwersalna opcja , zaslaniasz go 5 wilkow i do przodu.

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Grając na BP najnowszy nie możesz wystawić 2 varghulfów...
A poza tym - dobrze pomyślane moim zdaniem. Nie jestem jakiś dobry ale ostatnio wykorzystałem pomysł z tworzeniem ghouli ponad miare i jest bardzo dobry, szkoda tylko że ghoule na kogoś z AS 2+ mają małe szanse... Ale po to są GG :p

Awatar użytkownika
Toudi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46
Lokalizacja: Drekmor

Post autor: Toudi »

Umiejetnosc czytania ze zrozumieniem jest bardzo pomocna ...
Zrozumiesz to pewnie dopiero po ogloszeniu wynikow z matur ...

Awatar użytkownika
Arcizo
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Arcizo »

Naszla mnie taka mysl: a gdyby zamiast ghouli wziasc szkielety z tarczami? Wtedy lord of the dead zamiast summon ghouls, przezywalnosc wieksza, a i tak po prostu strasza, zabijaja po kilku i podnosza sie z ziemi. Czy jednak nie warto?

Awatar użytkownika
OverlordSlayer
Wałkarz
Posty: 78

Post autor: OverlordSlayer »

Mimo wszystko ja nie jestem za szkieletami. Fakt, przeżywalność jest większa, ale w walce wręcz może wyjść na to, że mimo, ze mniej ich przezywa to jednocześnie o wiele mniej przeciwników zabijają. Walka wręcz na poziomie 2 nie daje dużych szans na trafienie, a hełmu można użyć jedynie raz na turę. Obecność zbroi i tarcz jest dobrym plusem jednak minusem jest mniej ataków jednostek i brak automatycznych zranień z zatrutych ataków tak jak w przypadku ghouli. Ghoule są wytrzymalsze (T4) od szkieletów (T3) co skutkuje częstszymi zranieniami oraz górują jeśli chodzi inicjatywę.

Średnie jednostki z rzutami obronnymi czy nieco silniejsze jednostki samobójców z wieloma atakami z prezentem w co szóstej kinder-niespodziance? Szczerze to już jest do przemyślenia i wybrania dogodniejszej opcji.

Osobiście używam ghouli, ale nie skreślam całkowicie szkieletów. Muszę jedynie zastanowić się nad rozsądnym wykorzystaniem ich potencjału tj. możliwość używania przez nich sztandarów magicznych.

Awatar użytkownika
Shax
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Shax »

Brak Ci obrony przeciw magicznej w postaci chocby jednego dispel scrolla, na kosciach DD mozna polegac ale na takie punkty 2xDS to podstawa chyba ze grasz z kims kto nie czaruje.
Warto by znalesc punkty na 4 bata.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Toudi pisze:Wrighty z Kairu sa na prawde super jednostka ...
Jednak taki maly oddzial na te punklty nie ma racji bycia , przynajmniej imo.
Zbyt latwo schodza od byle pierdniecia.
Ghulf jest chyba bardziej uniwersalna opcja , zaslaniasz go 5 wilkow i do przodu.
Trójka wraciaków jest zajebista. Trzeba tylko pamiętać, że to oddział zadaniowy i w wielu przypadkach lepsza niż Varghulf. Jak najbardziej mają rację bytu.
Dwa skrole podstawa.

ODPOWIEDZ