Pardoxal Empires! - 27.06.09 Wa-wa - Jest regulamin!

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Re: Pardoxal Empires! - jedniodniowa kampania WFB 2.05.09 Wa-wa

Post autor: Kal_Torak »

Widzę, że zabawa zaczyna się rozkręcać :).

Swoją drogą skoro mamy Elven Domains to może dorzuci się również DE jak będą - wtedy będzie pełny skład ;)

Skoro już o politykowaniu i intrygach mowa to trzeba zebrać elfią brać - mój numerek to 3, czyli Dawid Frankowski. Zatem niech "ujawnią się" elfi gracze. Może założymy tajne podforum gdzię będzie można knuć ;). Trzeba umówić pewne sprawy natury organizacyjnej - organizacji królestwa oczywiście.

Gomi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gomi »

A jak mogę załatwić sprawę id?

No ja gram od 6 podstawówki w młotka to będzie 8 lat, z tym ze były dłuższe przerwy spowodowane brakiem czasu na hobby, wiec nie jest to dla mnie nowy temat ;p

Jeszcze co do zasad, bo niedokońca kumam. Są ograniczenia do 3 takich samych oddziałów core nie licząc piechoty niestrzelającej. Czyli mogę mieć więcej niż 3 oddziały nocnych goblinów byle nie z łukami? a gdybym miał 3 oddziały z łukami to czy mogę brać kolejne bez łuków?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

sprawa Id: http://ligawfb.prv.pl/ ->Gracze -> dodaj gracza ; zarejestruj się a dostaniesz Id - będziesz na liście wszystkich graczy :)

co do ograniczeń.. możesz mieć 3 oddziały z lukami i 10 bez.

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

I feel the warp overtaking me , it is a good pain !
The Wrath of Chaos will whipe all the weak elflings and crush some old undead bones !

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Btw, skoro ograniczenie bohaterów w ten sposób jest kiepskie, to jakie macie propozycje innych? Na przyszłosc rzecz jasna. Celem jest uniknięcie sytuacji gdy w armiach na 2000pts (na większe wartości mniej to boleśnie widać) połowa lub nawet ponad połowa pts przeznaczona jest na bohaterów (gorzej niż w 5ed, niech jej ziemia lekką będzie ;P)

Może sloty bohaterów wdg armybooka, ale suma magicznych przedmiotów, bloodlineów, Marków itp na bohaterach (ale nie normalnego ekwipunku) ograniczona? Np do 175 pts? ;)
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Wprowadzenie ograniczenia herosów z jednoczesnym dołożeniem restricted, jest pomysłem złym, chcecie żeby było więcej jednostek na stole to zróbcie format 1999 bez restricted i będzie miodzio. Obecne ograniczenia dają kopa takim armiom jak de, woch czy nawet vc, pozostałym armiom przeszkadza się tylko dobrze złożyć przeciwko nim. Na woch na przykład chętnie bym wziął hajborna z bow of loren i arcane bodkins, ale jeśli to zrobię 4 małych nurglowców posieka mi go w turze, w której wystawie się żeby strzelić, bo inwestując w lorda stracę antymagię lub jeśli pójdę w antymagie stracę bsb i możliwość wzięcia hody. To tak jakbym robił rozpę ze smokiem tylko, ze nie mam smoka :/.

Czy rola władcy sprowadza się tylko i wyłącznie do wymyślenia nazwy dla państwa czy ma jakieś znaczenie taktyczne dla gry?
Obrazek

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

jest 200pkt za zabicie go :D :D :D

P..
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: P.. »

1999 to fajny format - może warto go rozpatrzyć?
"Przyszliśmy po prośbie-prośbie... daj nam trochę sera... od biedy może być spaczeń..."

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Kalesoner pisze:Czy rola władcy sprowadza się tylko i wyłącznie do wymyślenia nazwy dla państwa czy ma jakieś znaczenie taktyczne dla gry?
Trzeba jeszcze napisać fluff do królestwa. Z tym chciałem poczekać aż będzie pełna ekipa. Osobiście bym wolał, żeby organizatorzy turnieju dali jakieś ogólne ramy, w których będzie się układało historię królestw - tak żeby to miało ręce i nogi.

Format 1999 znacznie bardziej by się sprawdził pod względem liczby regimentów i figurek. Jest jeszcze czas to można spokojnie odjąć ten punkcik. Wydaje mi się, że wysłanie nowych rozpisek nie będzie problemem.

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

chlopaki ,dobrze jest jak jest ;)

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Nie no wiadomo, że raczej format się nie zmieni, ale Cyel pytał o sugestie na następny turniej z tej serii.

Te ograniczenia są chyba mało przemyślane i pewnie w nastepnym odcinku ich nie zobaczymy. :wink: Ciekawsza jest już nawet opcja ze 175 max na przedmioty, bloodlny, gifty itp.
Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

1999 bez ograniczeń?.. czyli 3x7 psów w demonach czy 10 wraciaków w VC? chyba żartujecie, że to jest zbalansowane.

a Ty Kalesoner nie narzekaj, przycięło Ci trochę armie - twój standard, ale nadal da się grać.. wymyśl coś nowego, coś co pokona zarówno smoka jak i 4 magów nurgla. :)

pozdrawiam
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Jak robić ograniczenia to robić dobre, a nie jakieś takie... kiepskie.

Nie lubię mieć na starcie w plecy. A o moje wyniki i rozpiski się nie martw, pracuj nad swoimi. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
czreq
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Warszawka

Post autor: czreq »

Nie lubię mieć na starcie w plecy.
Nikt nie lubi. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma ;]

Odnośnie składu osobowego królestw - jeszcze przedyskutujemy to z Cyelem, ale generalnie lista graczy już wisi - widać mniej więcej kto będzie grał z kim ;)

Ogólny update regulaminu + teamy pojawią się jutro/pojutrze. Dzisiaj nie mam na zrobienie tego za dużo czasu.

A odnośnie fluffu pisanego przez władców - nie wymagamy od was jakichś masakrycznych szczegółów. Świat w którym rozegra się akcja kampanii jest światem nawiązującym koncepcją do świata Warhammera, ale nie jest on w nim bezpośrednio umiejscowiony. Powinno to wam dać spore pole do popisu, więc możecie trochę pofantazjować i samemu stworzyć coś fajnego :)
Moja galeria -> klik ;)

cyryllo
Mudżahedin
Posty: 253
Lokalizacja: Klub KULT

Post autor: cyryllo »

A ja tak sobie patrzę na tę listę i nie mogę uwierzyć... Żadnych demonów! :D

Gomi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gomi »

Ja tam uważam ze liczy się zabawa a nie rozpa co co ma wszystkich wymiatać. Sam wystawiam co mam a mam niewiele bo zazwyczaj na mniejsze punkty grywam, grunt to dobra goblinia zabawa(to powiedziawszy rozkręcił swoja kule i polecialllllllllllll....) ;p

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

1.Jakub "Harry" Maleszewski, Skaven
13. Piotr P. Miazga, Skaven
14.Michał Dębowski, DE
20.Łukasz Gemba, O&G


4.Marek Łaba, WoCh
5.Kacper Bełz, WoCh
10.Jan "Jasiuuu" Leszczyński, WoCh
12. Rafał "Rafix" Raczyński, WoCh

6.Mateusz Dziewanowski, TK
7.Michał Matejuk, VC
8.Adam Zielony, VC
18.Cyryl Wojewódzki, VC

2.Jakub Falkowski, Ogre Kingdoms
9.Darek "Mobi" Olczak, DoW
16.Piotr Panufnik, Bretonnia
19.Michał Gos, Dwarves



3.Dawid Frankowski, WE
11.Marcin Zakrzewski, WE
15.Marcin "Semi" Sommer, HE
17.Karol "Lith" Pieróg, HE

takie są sqady ?

Gomi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gomi »

No panowie 2 razy skaveni i gobliny to musi być duże królestwo żeby pomieścić towarzystwo, a elfy smierdzom(bez obrazy takie goblińskie powiedzonko) :P

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

Gomi pisze:No panowie 2 razy skaveni i gobliny to musi być duże królestwo żeby pomieścić towarzystwo, :P
dwu poziomowe wiadomo kto jest pod spodem :D :D :D

Gomi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gomi »

I tu też sprzeczki mogą być, wszak nocne goblinki też tunele lubią gdzie grzybki smaczne rosną ;p

ODPOWIEDZ