Pardoxal Empires! - 27.06.09 Wa-wa - Jest regulamin!

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Re: Pardoxal Empires! - jedniodniowa kampania WFB 2.05.09 Wa-wa

Post autor: morgan10005 »

to może turniej par- najsłabszy z najlepszym z królestwa jako jedna para do rankingu

Awatar użytkownika
Harry101
Mudżahedin
Posty: 319
Lokalizacja: Nemezis Warszawa

Post autor: Harry101 »

to już wogóle poronione... ktoś pociska... to go za to ukarzmy:P taki turniej na farta... a w praktyce wygrałaby hobbystyka przy niewielkich różnicach w pkt za bitwy. :)

Bez kombinowania... singiel jest ok... skoro klimat, to liczę na uczciwość seniorów... ja się zobowiązuję ... zresztą nie mam w drużynie nikogo kogo nie lubię:P ... tylko jednej osoby nie znam:)

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Singiel wypacza grę drużynową. Czemu mam brać grę ze skavenami np. a oddawać orki i gobliny koledze, bo mówi to jakiś "władca"? Nie ma bata. Jasne można się umówić tak jak proponowałem. Ale w drużynówce już w ogóle nie ma takiego problemu i zaczyna być ciśnienie ze strony innych graczy, żeby wszyscy mieli pomalowane figurki.
Obrazek

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

co was no może niektórych naszło na tą drużynówkę przy zgłaszani do ligi, już samo to pewnie ciśnienie u niektórych wprowadzi :wink:
singiel każdy orze dla siebie :D :D :D

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

No właśnie nie dla siebie tylko dla królestwa (czy jak to tam się zwie).
Obrazek

Awatar użytkownika
Harry101
Mudżahedin
Posty: 319
Lokalizacja: Nemezis Warszawa

Post autor: Harry101 »

Nie rozumiesz idei panowania! Ktoś mówi... dajesz pupy, to ty dajesz pupy:)

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

no tak takie fluffowe pierdzenie :wink: ale wyniki twoje się liczą tylko pozostaje kwestia doboru przeciwników
może jakieś dodatkowe punkty dla osoby zdobywającej pola specjalne do rankingu generalnego 8)

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Harry101 pisze:Nie rozumiesz idei panowania! Ktoś mówi... dajesz pupy, to ty dajesz pupy:)
Powiedz mi w jakiej dzielnicy mieszkasz Kuba, zapamiętam żeby się tam nie przeprowadzać. :D
Obrazek

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Ja mam tylko nadzieję,że proces dobierania nie bedzie trwał tyle co na drużynówkach bo do nocy grać będziemy. Liczę,że władcy będą podejmować decyzję szybko i zdecydowanie. "Lordzie deVillet, atakujesz królestwo nieumarłych" "Dlaczego ja?" "bo masz najbrzydsze córki"

Bach i po sprawie :P
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

a jak ktoś nie ma córek :D

Gomi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gomi »

A nie możemy się po prostu dobrze bawić, a nie tłuc o jakieś gupie punkty?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Czyżby nadchodziła fala noobowego narzekania? :D
Gwarantuje Ci, że można się dobrze bawić tłukąc jednocześnie o punkty jak i robić piekło z grania w towarzyskiej partyjce bez punktów. :]
Obrazek

lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

Gomi pisze:A nie możemy się po prostu dobrze bawić, a nie tłuc o jakieś gupie punkty?
Grrr... nie, gramy w grę bitewną i jak mam do wyboru dostać demony, a Warriorów to zdecydowanie wolę te drugie, bo będę miał szanse na zwycięstwo.
Cyel pisze:Ja mam tylko nadzieję,że proces dobierania nie bedzie trwał tyle co na drużynówkach bo do nocy grać będziemy. Liczę,że władcy będą podejmować decyzję szybko i zdecydowanie. "Lordzie deVillet, atakujesz królestwo nieumarłych" "Dlaczego ja?" "bo masz najbrzydsze córki"

Bach i po sprawie :P
To zły pomysł był, żeby robić taką kampanię. Zaryzykuję stwierdzenie, że w battlu to matchupy mają największy wpływ na wynik, a Ty chcesz je oddać kompletnie losowi? :)
RAFIX pisze: singiel każdy orze dla siebie :D :D :D
Ale ktoś inny ma równie duży, jak nie większy wpływ na Twoje wyniki.
czreq pisze:Ooo, widzę, że zwróciliście uwagę na ten szkopuł ;] To ja może wyjaśnię, czym się kierowałem przy podjęciu takiej a nie innej decyzji i wtedy powiecie co myślicie. Jeśli mielibyśmy to zgłosić jako drużynówkę fakt - wtedy drużyny są zajebiście spójne, każdy walczy za każdego i wszyscy chcą wyciągnąć dla teamu najlepszy wynik. Ale do ligi idzie wtedy zgłoszenie czterech zwycięzców - 4x100 punktów, na turnieju w gruncie rzeczy niszowym, dla graczy, którzy w normalnych "ligowych" warunkach najprawdopodobniej nie mieliby szansy na 100 punktów. Przy zgłoszeniu go jako singla - Jesteśmy fair w stosunku do graczy, którzy nie biorą w nim udziału. Dodatkowo wprowadzamy też pewien konflikt interesów wewnątrz poszczególnych sojuszy, co moim zdaniem bardzo odpowiada warunkom panującym we wszelkiego rodzaju układach polityczno-militarnych... każdy chce ugrać coś dla siebie ;] A jeśli chodzi o ustawianie top X przez władców - nie wydaje mi się. Jedynie władcy pierwszych zaatakowanych królestw mają dużą władz
Chcesz politykę? To to będzie trwało naprawdę 20 godzin :D Ale jak serio chcesz się tak pobawić, to zagrajmy w Grę o Tron. Mogę przynieść do Paradoxu, czy w niedziele czy w sobote wieczorem. Co do wypaczania wyników to ok, ale nie będzie to bardziej wypaczać niż parówka i niewiele bardziej, niż zwykła drużynówka. Co do uwalania innych to mylisz się całkowicie. Ja się ciesze, że nie jestem kapitanem, bo załóżmy 3cia tura, atakują nas skaveny, zostałem tylko ja i kapitan, który ma iść? We vs skavy - kiepsko, HE vs skavy - kiepsko. Z drugiej strony i czysto hipotetycznie, atakują nas bestie - wszyscy chcą iść, ale skalp trafi do jednego ;) Inna kwestia, atakuje nas mój kolega z klubu, ja mam 5 punktów po 3ch bitwach, on 38. Pokusa, żeby zagrać normalnie, a później zgłosić 20-0 będzie. I po co? Takich przykładów, nie powielających żadnego ze schematów mogę dać Ci jeszcze 5. Po za tym taki dobór szalenie promuje armie, które trafiły na 1-2 drużyny gdzie pasują im wszyscy przeciwnicy, a w pozostałych drużynach żaden, za to szalenie jedzie po armiach, które w każdym teamie mają pół na pół względem pasujących bądź nie. Zgłoś to albo jako drużynówkę (preferowane), albo olej ligę w ogólę (ale podejrzewam, że pare osób zrezygnuje wtedy).

P.S. Klimaciarze - skoro Was liga nie obchodzi, to co Wam za różnica, czy turniej będzie zgłoszony jako drużynówka czy singiel. Posortuje specjalnie dla Was na koniec wg. wyników indywidualnych, żeby każdy wiedział, który był singlowo.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Ale jak serio chcesz się tak pobawić, to zagrajmy w Grę o Tron. Mogę przynieść do Paradoxu, czy w niedziele czy w sobote wieczorem.
ale z dodatkami k?

Awatar użytkownika
Matej
Chuck Norris
Posty: 488
Lokalizacja: Bastion / Bazyliszek

Post autor: Matej »

Ja mogę wziąć dodatek na 4 osoby, Storm of swords.
Jest kozacki :mrgreen:

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Zasady były opublikowane na samym początku, każdy wiedział w co się angażuje. Jeśli mu się nie podobało, nie zgłaszał się, proste. Jeśli ktoś chce wciągnąć tą kampanię w swoje battlowo-ligowe bagienko, proszę bardzo. Mam nadzieję że będzie z siebie dumny, a normalni gracze go po prostu oleją i będą sie dobrze bawić.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Hehe na początku wszyscy zachwalali, że napewno najlepszy turniej w jaki będą grać etc., a teraz narzekanie od góry do dołu. Zmiana nastroju o 180 stopni - jakby same baby grały ;)

Na wszystko jest proste wyjaśnienie, a nazywa się klub PARADOX. Ta nazwa mówi sama za siebie i muszę przyznać, że grałem tam zawsze najfajniejsze i najklimatycznijesze gry. Gra w Paradoxie to marka sama w sobie, dużo większa niż liga czy nie liga, drużynówka czy singiel. Właśnie takiej kampanii spodziewałem się po Paradoxie. Sam mogę jako "władca" przyjmować niewygodnych przeciwników - wyzwanie to ubranie. No i jakoś muszę jako władca chronić swoje "owieczki" - w końcu jestem dobrym elfim królem, a Ci zawsze zbierają ostre baty ;).

Najważniejsze, aby w Paradoxie częściej były organizowane turnieje np. co miesiąc - wtedy będzie bosko :)

lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

Ja się z Wami zgadzam. Najważniejsze to żeby się dobrze bawić. Ale robienie na tym turnieju klasyfikacji singlowej jako wiodącej po prostu wypacza zabawę. A jeszcze zgłaszanie tego turnieju do ligi skutkuje tym, że za zajęcie konkretnego miejsca jest konkretna nagroda. Gracze będą robić wszystko w granicach zasad by wygrać, co nie jest zabronione. I to czy turniej będzie zgłoszony do ligi czy nie. Tak czy inaczej będzie fajnie, ale po co robić z tego jakiś losowy turniej, zamiast kampanii? A tym skutkuje zgłoszenie tego do ligi jako singiel.

Awatar użytkownika
Harry101
Mudżahedin
Posty: 319
Lokalizacja: Nemezis Warszawa

Post autor: Harry101 »

Najlepiej po prostu nie siej fermentu. :)

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Format drużynowy bardziej chyba odpowiada graniu w drużynie niż format singlowy?
Obrazek

ODPOWIEDZ