Kila pytan poczatkujacego :P

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Re: Kila pytan poczatkujacego :P

Post autor: Bananovitch »

A nie 3+ od ostrzału?
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

jesli biec na bolca alterem to tez nie kazdy moze sobie na to pozwolic ale jak wiesz zazwyczaj sa 2 bolce a wogle zanim biegacz tam dojdze to bedzie z 3 tura wiec moze se jeszcze lucznikow panikowac

Misza
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Misza »

jak sie nie pomylilem to WL zadaja ci 0,82 wounda (z 6 ataków) na ture walki, a ty im ok 2, statystycznie to oni wygrywaja CR, wiec masz breaka, jak masz bsb to 1 na 9 uciekniesz, jak nie to 1 na 5...to nawet jak nie masz i nie uciekniesz za 1 razem to zaraz pomoze ktos z boku, nawet glupie driady by ich bolaly :)

XwikitorX
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: XwikitorX »

Witam,
rozegrałem sobie dzisiaj bitwę i chciałem wypróbować tego biegacza, ale białe lwy szybko związały się walką z moim drzewcem i driadami i HoDA nie została odpalona w nich, a spróbowałem w balistę i co mi wyszło na trafienie?? 1!!! :P
No ja to mam pecha...gdyby lewkom z odsieczą szybko nie przybiegli włócznicy to nieźle bym ich zjechał ale i tak ich zabiłem tylko, że dopiero w ostatniej 6 turze :)
Ostatecznie kolega osiągną tylko małe zwycięstwo, a jak na mnie to naprawdę nieźle...może nie umiem jeszcze grać tą armią, ale wiem, że jak będę ćwiczył to w końcu coś z tego wyjdzie :D

Awatar użytkownika
Unicorn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Unicorn »

XwikitorX pisze:Witam,
rozegrałem sobie dzisiaj bitwę i chciałem wypróbować tego biegacza, ale białe lwy szybko związały się walką z moim drzewcem i driadami i HoDA nie została odpalona w nich, a spróbowałem w balistę i co mi wyszło na trafienie?? 1!!! :P
nie wiem czy Ciebie dobrze zrozumiałem, ale gdy strzelasz hailem, to najpierw rzucasz 3k6, i potem każdą z kostek na trafienie... zranienie itd :P, a nie rzucasz pojedyńczą kostką na trafienie a następnie 3k6 :)

XwikitorX
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: XwikitorX »

No właśnie też tak myślałem, ale sprawdziłem w podręczniku i nie było takiego zapisku że nie trzeba rzucić na trafienie w zwykły sposób chociaż byłem pewny, że nie trzeba ale cóż, jakbym tak zrobił to na 100% zeszłaby balista :/
ale i tak bym wyciągnął najwyżej remis :P

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

A nie było lepszych celów niż bolec?
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Bananovitch pisze:A nie było lepszych celów niż bolec?
Bolec jest jednym z najlepszych celów dla HODA. Prawie na pewno zejdzie ze strzału a stanowi dla welfów spore zagrozenie.
Obrazek

XwikitorX
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: XwikitorX »

Dokładnie z tego powodu, który podał bless :)

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

a co do kolejnych sugesti że można bolca zdjąć lucznikami to mówie nie bo zazwyczaj jest poza skutecznym zasięgiem przez pierwsze 2 lub 3 tury wiec dlatego hoda co może strzelić w pierwszej jest lepsza

XwikitorX
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: XwikitorX »

Witam,
grał ktoś kiedyś na lordzie WD?? bo mam zamiar wypróbować z takim wyposażeniem: Blades of Loec, Stone of Rebirth i Moonstone of Hidden Ways i oczywiście dołączam do oddziału WD :D
nie wiem czy to się sprawdzi i dlatego się pytam bo wydaje się niezłym kilerem choć może szybko ,a nawet bardzo szybko zejść.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Siatki, ostrza loeca i asf, lub wyczerpywalny ward na 3+, tak zwykle złożonego widziałem parę razy na turniejach. Sam na nim nieraz gram, może na najbiższym turnieju z takim madafaką się właśnie wybiorę.
Z drugiej jednak strony, najlepsi grają na lordzie magu, ale to tylko moja obserwacja, której nie narzucam nikomu. Pozdrawiam, Jacek.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Taki lord jest super, ale wiadomo, że duży mag lepszy bo bardziej uniwersalny.
Złożenie IMHO to: siatki oraz blades of loec (czyli tak jak pisze Jacek) plus amarantyna.
Plusy:
Dobrze walczy (5A z KB lub 6A)
Nieźle się broni (3+ od niemagicznych, 6tki w challengach plus tańce obronne oddziału - oddział z lordem może dawać asf np.)
Ma ITP więc mógłby przetrzymać smoczysko

Minusy
Rusza się o ''5, więc nie masz pewności, że dokona na polu bitwy odpowiedniego spustoszenia.
ITP na oddziale może się źle skończyć:)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

XwikitorX
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: XwikitorX »

To jakie złożenie na dużym magu polecacie ?
I dzięki za odpowiedzi :)

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Najpopularniejze to wand of wych elm +dispel scroll badz 3/4 dispelscrolle + ew. deepwood sphere

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Jeszcze tak jak Kalesoner pokazał jakiś czas temu Wand+kamień teleporacyjny (z lasu do lasu). To jest fajna opcja.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Nicpoń
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Nicpoń »

Może to dziwne pytanie, ale nurtuje Mnie od pewnego czasu. Czy w rozpiskach warto wystawiać 2x6, czy lepiej 2x5 Wild Ridersów ? Z góry dziekuję za odpowiedź. :wink:
,,Cynikiem jest być łatwo... ale nie każdy się na to odważy.''

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

2x5
Obrazek

Awatar użytkownika
Nicpoń
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Nicpoń »

A można zapytać dlaczego tak ? :wink:
,,Cynikiem jest być łatwo... ale nie każdy się na to odważy.''

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Bo dużo kosztuje nawet ten 1 model, a im więcej masz oddziałów tym lepiej się wystawiasz i masz więcej opcji na stole. 5 gołych spisuje się tak samo dobrze jak 6, a są tańsi.
Obrazek

ODPOWIEDZ