Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Master of reality »

Che2 pisze:Mam pytanie co z proxowaniem (tak sie to pisze?) - czy moge np. na jakims turnieju wystawic np. 10 figurek WL, ale powiedzieć wczesniej, że to np. SM? Bede mial jakies minusy do punkotw? To wogole dopuszczalne jest?
Wszystko zależy od turnieju i założeń organizatorów

Awatar użytkownika
Darkem
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Darkem »

Dawno tu nic nie pisalem, wiec wypadaloby "przemówić" ;).
Ostatnio słyszałem, o planowanej przez GW podwyżce cen figurek (od 1 Czerwca), wiecie coś może o tym? Czy to tylko plotka?

Anty off-top:
Czy bohater (Szlachcic) może posiadać (i używać) Zwoju Rozproszenia (jakoś wole polskie nazwy)?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

tylko magowie mogą nosić DSy :D
Obrazek

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

szlachcic nie ale rpince juz tak wystarczy dac mu przedmiocik ze jest magiem 1st lvl i mozna ladowac na niego scrolle.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Ile bitew tym wygrałeś?

Awatar użytkownika
Darkem
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Darkem »

[-X Ani jednej, nie sprawdzone, więc tak nie grałem, a zacząłem się nad tym zastanawiać, gdy ostatnio w pierwszej turze padł mi mag ze wszystkimi scrollami (mały format). Pech to pech ;]

Podepnę się pod posta o proxowaniu - jak to jest z fillerami (tez nie wiem czy to dokladnie tak sie nazywa) - chcialbym sobie np. zwiekszyc klocek Spearelfow (teoretycznie oczywiscie) o jakies 5 czy 6 a nie mam figurek to moge wsadzic do srodka jakiś ładny pomniczek, czy krzaczki, drzewka, wiewiórki(?) na podstawkach? Lub na większej podstawie mającej odpowiednie wymiary?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

możesz.. o ile będzie to ładnie się komponowało z resztą regimentu.. no i taki filler nie powinien być za duży (ok. 4 modeli).
Obrazek

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Darkem pisze:[-X Ani jednej
Ja pytałem Relosu, caddy na lordzie to imho fatalny pomysł. :wink:
Pozdro.

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Polecam na filler DElfickie trupy... Dużo DElfickich trupów :twisted:
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Darkem
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Darkem »

Wielki stos trupów :] Tylko mam pały problem z ich zdobyciem, więc myślę nad jakimś drzewkiem albo posągiem - zależy od jednostki :mrgreen: . Jak w łapy wpadną mi skaveny to koniec z ich brudnym futrem, elfy sprawia, żeby znow bylo puchate i pachnące, a dopiero potem wdepczą je w ziemię.
Ja pytałem Relosu, caddy na lordzie to imho fatalny pomysł. :wink:
Pozdro.
Aha, czasem mania prześladowcza mnie dopada. :wink:

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Siweusz pisze:
Darkem pisze:[-X Ani jednej
Ja pytałem Relosu, caddy na lordzie to imho fatalny pomysł. :wink:
Pozdro.
ja nic nie mowilem o przydatnosci tego xD bo on sie pytal tylko o mozliwosci =) ale fakt mozliwosc taka jest bardziej niz hujowa =P

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ale imo warta wypróbowania ;)

taki lord+BSB i naprawde sporo wojska, zabawna rozpa, aczkolwiek z nielzym potencjalem i zapewne z masą kombinowania oddzialami.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

jednak lord nie ma ani ochrony ani nic bo 45 na przedmiocik i 40 na 2 ds czyli zostaje marne 15pkt a tym za duzo nie zwojujemy. Juz lepiej spisuje sie moja komandos rozpa =)

Revan
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Revan »

Taki lord jest całkiem niezły, jednak widziałbym koło niego trzech magów, co by magia była maksowana, bierze sobie beasta, rzuca na siebie Bears anger, drugi mag też z beastem, drugi raz koksuje go jedynką, dwóch pozostałych bierze jakies magiczne pociski. Chociaż przydałaby się popychaczka z shadowa. Marzy mi sie kiedys uzyc takiego wykoksowanego Lorda, z dwoma bears angerami na sobie miałby 10 ataków z siłą 8 oraz 5 tafa :D 2+ save od AoC, plus za 30 pkt jakis talizmanik, jest moc :D

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Revan pisze:Taki lord jest całkiem niezły, jednak widziałbym koło niego trzech magów, co by magia była maksowana, bierze sobie beasta, rzuca na siebie Bears anger, drugi mag też z beastem, drugi raz koksuje go jedynką, dwóch pozostałych bierze jakies magiczne pociski. Chociaż przydałaby się popychaczka z shadowa. Marzy mi sie kiedys uzyc takiego wykoksowanego Lorda, z dwoma bears angerami na sobie miałby 10 ataków z siłą 8 oraz 5 tafa :D 2+ save od AoC, plus za 30 pkt jakis talizmanik, jest moc :D

Obawiam sie, ze nigdy tak nie zagrasz :wink: Takiego koksa to kazdy chcialby miec :lol2:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Dla wyjaśnienia: nie możesz rzucić dwa razy Bears anger na tego samego gościa. Ale koncepcja fajna :)

Revan
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Revan »

Andrzej pisze:Dla wyjaśnienia: nie możesz rzucić dwa razy Bears anger na tego samego gościa. Ale koncepcja fajna

Faktycznie, kurde, jednak o ile pamiętam, to chyba wolno było podczas szóstej edycji, nie? Tak jakoś mi w głowie zostało...Jeszcze z takich luźnych koncepcji, raczej na gry domowe, kminiłem, aby na Prince'a, na SD wsadzić gem Hoetha, seera, AoC, mógłby sobie rzucić mieczyk z lore of fire, co zagwarantowałoby mu wreszcie jakaś przyzwoitą broń do machania, lub leczyć giftem z lore of life, siebie czy smoka :D Tyle, że to marnotrawstwo tracić seera na takiego pierwszo-levelowca...

Che2
Plankton
Posty: 3
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Che2 »

Powiedzcie, czy wogole oplaca sie uzywac Lion Chariotow? Ile maja atakow 6 czy 5 - chodzi mi o zaloge, pisze, ze sa 2 WL, a w tabelce Crew ma 1 atak? Chodzi o 1 WL?

thx

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

1 lew = 2 ataki
1 ludek = 1 atak
w sumie 6 ataków.

GW jakoś nie opisało dokładnie konwencji w jakiej opisywane są rydwany, ale przyjmuje się że podane statystyki dotyczą jednej figurki (postaci, zwierzaka, itp, a nie całego modelu).

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Lion chariot - polecam, niedoceniana jednostka, na papierze wygląda kiepsko, ale - jeden jak najbardziej dobrze mi się sprawuje
Nie jest najtrwardszy, więc IMO nie ma sensu rzucać go na poczatku bitwy do szarży - u mnie na początku pilnuje tyłów przed wszelakimi badziewiami, a dopiero w środku gry włączam go do walki jak (mocne) wsparcie dla pozostałych oddziałów
Ataki - zaloganci maja po 1 - czyli 2 w sumie
lewki maja po dwa - czyli 4 w sumie
Razem wychodzi ci 6 ataków
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Zablokowany