Pytania co do Vc

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania co do Vc

Post autor: misha »

no ja to też tak interpretowałbym :) Nightshroud naprawdę daje radę jak ktoś w Ciebie szarżuje

Awatar użytkownika
kotiuszko
Warzywo
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kotiuszko »

mam pytanie co do broni blood drinker.
czy jezeli w CC wskrzesze sobie jakas jednostke dzieki tej broni to czy jescze w tej turze walki te wskrzeszone jednostki beda mogly uderzyc?

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Tak, z wyjątkiem bonusów z szarżę jeżeli w tej turze szarżowałeś.

Awatar użytkownika
kotiuszko
Warzywo
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kotiuszko »

a jak sprawa ma sie z combat resoultem, zabite jednostki ktore zostaly chwile pozniej wskrzeszone ta bronia nabijaja przeciwnikowi punkty ?

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

kotiuszko pisze:a jak sprawa ma sie z combat resoultem, zabite jednostki ktore zostaly chwile pozniej wskrzeszone ta bronia nabijaja przeciwnikowi punkty ?
Mieczyk jest Vampire only. Ataki wykonuje się zgodnie z inicjatywą.Vampir ma więcej inicjatywy więc bije pierwszy. Wskrzeszone modele biją potem. Przeciwnik ma imho normalnie punkty do cr za zabite modele, niezależnie od tego czy je wskrzesiłeś czy nie, ponieważ miecz działa jak normalne IoN.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Cóż odpowiedniego tematu nie zabardzo znalazłem :) a chciałem się spytać jakiej kombinacji kolorów używacie do malowania skóry wampirów? Myślałem o "dead flesh" (vallejo), jest taki zielonkawy a nie mam koncepcji z czym go by można było zmieszać żeby ładny odcień skóry wyszedł. Jaką kombinacją kolorów malujecie i w którym momencie najlepiej się nią zając, żeby nie utrudniać sobie prac nad innymi częściami figurki.

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Ja wampirkom robię skull white + bejca :)
Dead flesh używam do zombie, nowych wilków i nietoperzy.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Kto pyta nie błądzi :) Zastanawiało mnie czy ograniczenie wrigtów do max 6 modeli jest z banshee czy bez niej na BP+R? W sensie 6 modeli wrigtów + banshee jest legalne na BP+R?

Awatar użytkownika
Herkules
Mudżahedin
Posty: 344
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: Herkules »

nie maxs 5 wratów + banshee

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jest jakaś możliwość dania wampirowi magicznego great weapona? broń z Avatar of Death nie jest magiczna chyba, takim GW z AoD eteryka pokroić się nie da? czy się mylę

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Da się. Dobrze kminisz:)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

4 karabiny pisze:Da się. Dobrze kminisz:)
a ja powiem, że się nie da. Avatar daje zwykły ekwipunek który MOŻNA zamienić na magiczny. Więc dwurak z AoD jest zwykłym dwurakiem i eteryków nim nie pokroisz :p

zaznaczam tylko, że mówie z pamięci bo booka pod ręką nie mam. Ale jesli jest inaczej to prosze o stosowny cytacik.
Obrazek

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Kmińcie dalej :) Da się.
Zakład o pifko Rakso.Tudzież malutkie puff puff.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

taki misio musiałby mieć avatara i eteryczność. Wtedy by kroił eteryki z GW. Zgadłem? Mam piwo? ;)
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

haha dałem dobry temat :) no eteryczność przeszła mi po rozkminie przez myśl jeszcze możnaby dać AoD i bsb'kowi Banner of Hellfire jak vampek byłby w oddziale z BSB to GW byłby magical flaming, ewentualnie samego bsb zrobić z GW :) i mamy wompierza z S7 i magicznymi ognistymi 3 atakami

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Rakso_The_Slayer pisze:taki misio musiałby mieć avatara i eteryczność. Wtedy by kroił eteryki z GW. Zgadłem? Mam piwo? ;)
=D>
Masz.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

misha pisze:haha dałem dobry temat :) no eteryczność przeszła mi po rozkminie przez myśl jeszcze możnaby dać AoD i bsb'kowi Banner of Hellfire jak vampek byłby w oddziale z BSB to GW byłby magical flaming, ewentualnie samego bsb zrobić z GW :) i mamy wompierza z S7 i magicznymi ognistymi 3 atakami
Tak nie.
Ze spectralem nie może mieć żadnych madzik ajtemów. Dołączać może tylko do innych eterycznych oddziałów.
Za dobre by to było.
Marzy mi się rozpa na 2 razy wraciakach 3 hostach i ektoplazmatycznych karabinach.
Nie w dobie demonów niestety :)

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Miszak czytaj pałko podręcznik ;)
Spectral tylko z buta.
Usunąłeś posta łobuzie:) Przyznaj się bez bicia :)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

no tak, ale eteryczność pominąłem w tym przypadku, taki bsb
1 Vampire @ 180 Pts
Battle Standard Bearer; Magic Level 1; Necromancy; Great Weapon; Heavy armour
The Martialle: Avatar of Death [20]
The Bestialle: Infinite Hatred [25]
Banner of Hellfire [10]
Ma S7 sv 5+ i magiczne ataki z GW. Podobnie uważam, że inny wampir mający GW będący razem w oddziale z BSB mającym ten banner również posiadałby magiczne ataki ogniste. Tu eteryczności nie ma :)

Eeee nie mów, że aż tak się nudzisz i klikasz 50x refresh w przeglądarce i przypadkiem trafiłeś na mój pomysł ze spectral +dread knight który od razu usunąłem po skojarzeniu faktów, że spectral on foot only.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Luzik. Chory trochę jestem i się maksymalnie nudzę :(
Ten bsb kiepski na turniej trochę. Miękki jest. Imho.

Zablokowany