BP v1.03

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

BP v1.03

Post autor: Lidder »

Z góry zaznaczam, że nie jest to żadna próba zmiany obecnego BP czy też forma narzekania jak bardzo nas to krzywdzi. Jest to jedynie wyrażenie własnej, (prawie) obiektywnej opinii. Proszę więc nie odbierać tego jako atak na twórców BP bądź na sam BP.
1) Greater Daemon
Taking a greater daemon counts as using a hero and a lord choice.

2) Siren Song
Siren Song 0-1. Siren Song uses a rare slot.

3) Immortal Fury
Immortal Fury uses a rare slot.

4) Daemonic Battle Standard Bearer
A daemonic battle standard bearer can have daemonic gifts or a daemonic icon, but not both (just like a regular battle standard bearer can have either magic items or a magic banner).

5) Horrors of Tzeentch
Horrors are 0-2 in armies of 2000 or more points and 0-1 in armies of below 2000 points.

6) Flamers of Tzeentch
Flamers are 0-1.

7) Flesh Hounds of Khorne
Flesh Hounds are 0-2.

8) Master of sorcery
Master of Sorcery 0-1.
Opisze teraz, jak ja widze ta propozycje "unormowania" demonow:

1- wszyscy narzekaja na GD, sa mocne jak heros na smoku wraz ze smokiem(kosztuje nawet wiecej), wiec dobrze, ze tak jak ta parka zajmuje 2 sloty.

2- wziecie 4 piesni to glupota, mysl jest wiec taka, aby nie mozna bylo grac na 2. Co jest sprawiedliwe. Jednak nie rozumiem, dlaczego zabiera nam slot rare? Kazdy normalny gracz porzuci juz idee grania na tym. Ponizej 2k nie damy tego bo nie bedziemy mieli jednostki rare, a na wieksze punkty bedziemy musieli sie zdecydowac czy song jest az tyle wart. Zazwyczaj syrene daje sie na biegacza, aby go chronic przed ostrzalem, wiec nasz KoS zajmowac teraz bedzie slot rare...

3- Ktos kiedys powiedzial ze BT ma wbudowany Immortal Fury, i ma racje bo ten gift jest genialny. Wiec, kazdy kto ma BT u siebie bedzie on teraz zajmowal dodatkowo slot rare... Podobala mi sie opcja zmienienia tego na Hatered.

4- Ograniczenie glownie na tzw combo - HoN schowany w plugach dajacy im niewoadomo jakie bonusy jeszcze i do tego D3 do CR, HoK na Juggerze biegajacy jak mu sie tylko podoba z Sv 0+ i D3 do CR, czy HoS z -2Ld i masa przedmiotow wspolgrajacym z tym, czy HoT z lataniem i bannerem obrazeniowym czy -2Ld. Ogranicza sie tu 2 rzeczy znane na jako Death Star(lokowanie punktow w odzial nie do zlamania) i Terror Bomb(wykorzystywanie fear/terror i niskiego Ld przeciwnika). Mimo, ze lokowanie niewiadomo ilu punktow w herosa jest glupota, ale nie dotyczy sie to raczej demonow. Ograniczenie jak najbardziej sluszne.

5- Juz lepiej jak poprzednio, teraz przynajmniej 10 generuje ta 1 kosc dispela. Glownie po to jest ten oddzial w rozpiskach niemagicznych.

6- wiadomo, jest ok. Nam jeden oddzial i tak wystarczy :D

7- czemu nie, wkoncu DoCh maja taki ciekawy wybor special...

8- tego nigdy nie rozumialem, rozumialbym jakby HoT potrafil jakos generowac kosci, a ze jest zwyklym, 2-levelowym magiem to MoS jakos nie wydaje sie na tyle przegiete, aby je ograniczac az tak.

Jeszcze kilka slow podsumowania z mojej strony:
Ograniczenia na triki w walce z punktow 2, 3 praktycznie wylaczaja uzywalnosc tych przedmiotow. Nie mowie, ze te gifty sa slabe, wrecz przeciwnie, ale koszt slota rare(zwlaszcza dla syreny) to troche za duzo.
Co do ograniczen na magie(punkty 5 i 8). Horrory rozumiem, ale majac ich mniej na stole nie mamy z zalozenia wiecej Heraldow wiec 0-1 na Master of Sorcery jest klopotliwe. Obecnie wyglda to tak: do 2k mamy Horrory +1 to cast i 2 PD HoT z MOS i 4 PD czyli 6PD + jakies 0-2 kosci z innych 1lvl magow i nie jest to jakas ciezka magiczna rozpiska, natomiast powyzej 2k mamy juz tego wiecej, idac max na magie mamy 4PD z horrorow 6 z HoT, nawet gdyby oboje mieli MoS to przegiete by to nie bylo. Maksymalnie wygenerujemy 15PD na armie, 1 MoS wiele tu nie zmienia. Sprawia, ze jest lepiej, ale nie w takim stopniu, zeby to ograniczac, az tak.

Jestem zadowolny z pracy nad BP. Zmierza on w dobra strone, zmienia sie wraz z tym jak ludzie graja. Rozumiem, kazdy chce wygrac wiec probuje wycisnac jak najwiecej z armii, ale ograniczajac wszystko co bardzo dobre sprawia ze zostaje juz tylko cos przecietnego. Graczom zalezy chyba najbardziej, aby ograniczenia turniejowe nie zmuszaly ich do tworzenia monotematycznych rozpisek, a w i ten sposob ograniczaly ich styl gry.

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

to dorzuce coś na szybko odemnie, w ogólnym rozrachunku BP 1.03 jest naprawde dobrze napisany, z wyjątkiem punktu 2, jak już pewnie wiele osób zauważyło, hmm zastanawia mnie czemu nasze mocne przedmioty za bezcen punktowy zostały tak drastycznie przycięte a te słabe DE przedmioty za jeszcze większy bezcen nie są wogóle ścięte.
BTW jest już chyba temat do użalań się w dziale balancing patch :P

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

najbardziej niesprawiedliwe i debilne bedzie nadchodzace wraz z najblizsza poprawka 0-3 Chaos Furies... przy jednoczesnym zniesieniu Corowych Limitow dla reszty armii

cala reszta jest spoko... skminienie spoko armii na nowy BP zajelo mi jakies 10 sekund... jest OK

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Mnie to dobija rare za syrene, nie szło tego jakoś inaczej ściać? Kupiłem nie dawno keepra i fiendy i jak się okazuje niepotrzebnie, bo keeper bez syreny to jak hotdog bez parówki. Chyba zaczne grać na wronie, jej jeszcze nie znerfili :roll:
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

bo keeper bez syreny to jak hotdog bez parówki.
Jak to przeczytałem to nie mogłem przestać się śmiać :mrgreen:
Całkowicie się z Tobą zgadzam to porównanie jest strzałem w 10 =D>
Szczerze mówiąc mnie się to nie podoba że syrena zajmuje rare a np. w DE są przedmioty które też bolą a nie jest z nimi nic zrobione. Niestety LS nie są sprawiedliwi podczas pisania BP.
Najbardziej wkurwia mnie to że moje 3 fiendy będą stały na półce i się kurzyły. Dwa mam nawet od thuriona, kupiłem specjalnie kolory do tych modeli, spędziłem przy nich dużo czasu żeby ładnie wyglądały i miały ładne podstawki no a teraz huj...

@cichy: Nie kupuj wrony ona jest beznadziejna. To imo najgorszy GD. Ja po keeperze wybrał bym Guo i obecnie jak będzie okazja to go sobie sprezentuje.

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

No co ty? guo będziesz grał? :D on się nigdy nie dotoczy do przeciwnika. Ja mam w planach ostro w wakacje ptaszysko testować :twisted:
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Spirit swallower nie jest wcale słaby... Rozkręcasz wszystko w grze i pod koniec okazuje się, że nie dostałeś żadnej rany.

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

@ksuM: ... no ale wiesz... Keeper bez syreny to jak hotdog bez parówki :lol2: swallower tez jest dobrą opcją ale wtedy nie zrobie np. ld combo.(torment, allure, soul hunger)

@cichy: Zawsze gdy grałem na wrone to ją roz... niszczyłem. Kiedy ja grałem wroną grało się beznadziejnie bo nic nie robi tylko czaruje, raz dobrze a raz źle. Ostatnio np dostałem po piździe od bretki 9:11 i nauczyłem się żeby tego Gd nie wystawiać więcej :)
Keeper mnie nigdy nie zawodzi i myślę że Guo też tego nie zrobi. Z gou wystawiasz sobie nurglingi które dorabiasz w każdej turze, bestie 2-3 i herlaka z plagusami. Demony nurgla mają to w sobie że trzymają pkt :wink:

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Zobaczycie, wkoncu wszyscy skonczymy z demon princem :D

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Ale same też ich nie nabijają tak dużo jak inne :P @ ksuM: no tak, zapomniałem o tym swalołerze, dzięki za przypomnienie. Może dzięki temu keeper i fiendy zostaną w rozpie, ale syrenki i tak żal :cry:

---edit
Zobaczycie, wkoncu wszyscy skonczymy z demon princem :D
Tiaa, i będzie nam wolno wystawić tylko furie, nurglingi, screemery i crusherów. reszta z automatu zjada slota rare, specjal i hero :D
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

ODPOWIEDZ