Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Shino »

KrzysiekW pisze: ale dzown działa na czołg, b
co z tego skoro nie zdejmuje save'a?

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Zawsze można "1" kulnąć.
A widok zaangażowanej twarzy gracza imperium przed tym rzutem musi być bezcenny. (nie wpsominając, że przy tym samym wyniku jakże cenne maszyny wojenne cierpią z automatu)

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Czy czar błyskawica można rzucić dwukrotnie w ciągu tury, raz na 5+, a raz na 9+? Czy też wybieramy którą "moc" będziemy używać w danej turze, i tylko raz możemy ten czar cisnąć?

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Myth pisze:Czy czar błyskawica można rzucić dwukrotnie w ciągu tury, raz na 5+, a raz na 9+? Czy też wybieramy którą "moc" będziemy używać w danej turze, i tylko raz możemy ten czar cisnąć?
Można rzucić tylko raz, i w momencie rzucenia wybieramy, czy kulamy na 5+ czy 9+.

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Jeśli Master Assasin ma Fellblade i jest ukryty w regimencie to rzuca kostką żeby sprawdzić czy stracił wound`a czy zaczyna rzucać dopiero po wyjściu z ukrycia?
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Jak długo jest ukryty to nie ma go na stole. Nie może używać swoich itemów itp. Więc (wg. mnie) nie rzucasz.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Gnatozuj pisze:Jeśli Master Assasin ma Fellblade i jest ukryty w regimencie to rzuca kostką żeby sprawdzić czy stracił wound`a czy zaczyna rzucać dopiero po wyjściu z ukrycia?
zasada hidden mówi że jeśli przed wyjściem z ukrycia (które może nastąpić w dowolnej fazie cc) oddział w którym jest ukryty assassin zostanie zniszczony albo ucieknie za stół zabiera w zaświaty assassina a punkty za jego nihilację dodawane są normalnie do victory pointsów i nie ma innej metody żeby wyrządzić szkodę takiemu assassinkowi ZANIM wyjdzie z ukrycia...

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Jak działa Plague Censer na stegadona? Kto testuje Wytrzymałość? Stegadon? Wszystkie skinki? Pytanie na ogólnym odpowiedzi się nie doczekało może tu ktoś wie? Względnie, kto testuje w przypadku kontaktu bohatera na smoku z posiadaczem Plague Censera
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

W przypadku smoka, to proste. Obaj panowie się testują, ponieważ obaj stykają się podstawką. Co do Stegadona nie wiem, przez analogię powinna się też góra testować, ale tam wchodzi cały oddział... Sędziowie wypowiedzcie się.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

dla mnie to jasne, że wszyscy testuja...
4 skinole, heros i stedzio

niestety wcale to nie zmiania małej grywalności Censerów w obecnych czasach
Obrazek

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Ale Plague Priest z censerem już potrafi namieszać nieźle.
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Tak, ale z całym sprzętem jest cholernie drogi, kosztuje tyle co oddział censerów :D
Mimo to, ja często go wystawiam w grach towarzyskich :P

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Fisch pisze:dla mnie to jasne, że wszyscy testuja...
4 skinole, heros i stedzio

niestety wcale to nie zmiania małej grywalności Censerów w obecnych czasach
jasne dlatego, ze?

jakis cytat?

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Mi co najwyżej przychodzi na myśl jednostka z modelami z różnym T.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

moze cytatem sie nie posłużę, ale jezeli wszystkie jednoski ( 4 skinki + szaman + stedzio) sa w HtH, i atakuja normalnie(wszystkie! - wyjatek to challenge z szamanem) gdy sa btb z przeciwnikiem, to nie widze przeciwwskazań aby wszyscy T-testu nie zdawali. Jeżeli jest inaczej to oświeć nas :P

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jeżeli jest inaczej to oświeć nas :P
jest inaczej :P

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

To może wyjaśnij jak jest i podaj jakieś przykłady co? Tydzień temu zadałem pytanie a warkseer prosił o wypowiedź sędziów.
jest inaczej :P
Jest inaczej to każdy może napisać. Jeszcze napisz jak jest bo o to pytałem.
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2632
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

jeju
rozlosowywuje się jak strzelanie

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

niby model to model ale akurat losowanie dla mnie jest zupełnie od czapy

losuje się przy strzelaniu, u censerów jest zapis:

"if the bearer is in base contact with an enemy at the beginning of the cc phase, all models in base contact with one or more models with censer must take T test"

jako, że Engine skada się z kilku modeli (Stedzio, 4 skineczki i szaman) moim zdaniem kazdy powinien testować wytrzymałkę.

Analogicznie, wydaje mi się, że gdy na engina zionie Hydra/Smok to obrywa każdy na 4+ (4 skineczki na 4+, shaman na 4+ i stedzio na 4+)

No ale jak mój autorytet Shino uważa inaczej to sam nie wiem
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jako, że Engine skada się z kilku modeli (Stedzio, 4 skineczki i szaman) moim zdaniem kazdy powinien testować wytrzymałkę.
engine to jeden model ;)
Analogicznie, wydaje mi się, że gdy na engina zionie Hydra/Smok to obrywa każdy na 4+ (4 skineczki na 4+, shaman na 4+ i stedzio na 4+)
to wynika z zasad monstrous mounts. Jest tam wyszczegolnione, ze mimo, ze jest to jeden model to kazda czesc multipartowego stworka dostaje ;)

ODPOWIEDZ