kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Ghost_Master1
Mudżahedin
Posty: 292

Re: kilka pytań początkującego

Post autor: Ghost_Master1 »

witam:
Ile ataków w 7 ed maja saurusy z włóczniami z 2 szeregu ?

Awatar użytkownika
Possessed
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Possessed »

tyle ile mają w statystykach czyli dwa :wink:

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Ghost_Master1 pisze:witam:
Ile ataków w 7 ed maja saurusy z włóczniami z 2 szeregu ?
Tyle co ci z pierwszego szeregu :D
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Possessed
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Possessed »

bo już jedna odpowiedź nie starcza :roll: :P

Awatar użytkownika
conejito
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: conejito »

mam pytanie...czy z zasady "look out sir!" może skorzystać też bohater na juggernoucie dołączony do oddziału kawaleryjskiego??grałem ze znajomym i on stwierdził, że nie, prawdopodobnie kwestia rozbija sie o to czy "rank and file units" to tylko piechota, czy też kawaleria...mi wydaje się, że herosi ukryci w oddziale kawalerii też mogą skorzystać z powyzszej reguły

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Oczywiście, że mogą. (tak długo jak jest przynajmniej 5 modeli r&f)

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Rule Book, str. 74.

Tak dlugo jak w jednostce masz 5 lub wiecej szeregowych modeli(zadne postaci, championi etc) i US twojego bohatera jest mniejszy od 5 to dziala "look out sir".

Conejito, jesli miales herosa na juggerze i 5 konnych to dziala look out sir!, ale jesli miales tam tez championa to juz nie. Moze o to chodzilo Twojemu koledze.

Awatar użytkownika
conejito
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: conejito »

wielkie dzieki, jednak mialem racje...szkoda tylko, że heros wtedy nieslusznie poległ;) oddzial liczyl 5 zwyklych chaos knightow z juggerem, wiec wszystko ok

Awatar użytkownika
Titus
Wałkarz
Posty: 52
Lokalizacja: Isstavan III

Post autor: Titus »

Witam. Mam pytanie odnośnie strzelania. Otóż nie jestem pewien odnośnie zdejmowania modeli. Teoretycznie modele widzą tylko pierwszy szereg, ale zdejmuje się gości z tyłu. Jeśli jest oddział, który ma 2 szeregi po 10 osobników i dostaną 12 hitów to czy zdejmuje się też gości z pierwszego szeregu(tych dwóch)?
"są róże typy obliczania dni: kalendarz gregoriański, kalendarz chiński i kalendarz Games Workshop :p"

Dark eldarzy dobrze o tym wiedzą...

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Ściągasz cały tylni szereg oraz model skrajny z lewej i skrajny z prawej pierwszego.

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Byro pisze:Ściągasz cały tylni szereg oraz model skrajny z lewej i skrajny z prawej pierwszego.
Dokładnie. Ja tylko dopowiem, że możesz zabijać modele, które nie widzisz, pod warunkiem, że widzisz choćby część oddziały. Czyli masz np. skitrany oddział w lesie, wystaje wyłącznie jeden model, a obok jest wrogi ratling. I ten ratling może Ci rozstrzelac cały oddział, bo widzi model=widzi oddział i może weń strzelać.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Czy za imiennych czempionów takich jak np Mengil, zabitych przez np. snajperkę dostaje się pod koniec bitwy punkty?
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

zalezy o jakich imiennych championow ci chodzi.

jesli o special championow to tak.

jesli o characterow z ror to nie

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

dlaczego nie ?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

dobra, ja znowu odgrzeje starego kotleta i sprawe czempiona PG i enchanted shield ;)
gdzieś tam przeczytalem (tu na forum ;) ), że mag chaosu moze sobie zakupić enchanted shielda, ale przecież podobno nie ma shielda w opcji do wzięcia (oczywiście mogę się mylić, bo nie wiem jak to w booku WoCh jest), to czemu czempion pg nie może sobie tez zakupić tarczy? Jak to jest?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jasiuuu pisze:dlaczego nie ?
nie pamietam czy to bylo w faqu do ror czy w zasadach ror... poszukaj sobie
to czemu czempion pg nie może sobie tez zakupić tarczy? Jak to jest?
champion pg nie ma zasady pozwalajacej mu na zakup magicznej tarczy mimo, ze nie posiada zwyklej...

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Mag chaosu na w AB napisane "DOWOLNE MAGICZNE PRZEDMIOTY DO 50 PKT". A tak btw to on w Pancerzu Chaosu popierdziela i pewnie stąd ta zasada ;).
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

Witam, mam taka sytuacje, skorpion wykopuje sie 8 cali od goblinkow z fanatykami, i teraz moje pytanie ,czy fanole wypuszczane sa normalnie, czy losowo z uzyiem scatera, bo sie wykopal i na poczatku go nie widzialy...?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Fanole zawsze wysyła gracz O&G w wybranym przez siebie kierunku z wybranego punktu własnego oddziału, nie muszą być wysłane we wroga ani nic takiego, nie trzeba też nikogo widzieć, żeby je można było wypuścić. Czyli wychodzi na to, że normalnie je wypuszczasz.

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

napewno?;>

Zablokowany