300

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

A ja bede mowil spartanin. Ten spartiata mi jakos sztucznie brzmi.

Awatar użytkownika
Esco
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Esco »

Chlopaki mieli niezla megalomanie. Wyslali 300 osob do powstrzymania milionowej armii, czyli spodziewali sie ze jeden spartanin zabije ponad 3000 persow (1000000 / 300 = 3333.33)

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Esco pisze:Chlopaki mieli niezla megalomanie. Wyslali 300 osob do powstrzymania milionowej armii, czyli spodziewali sie ze jeden spartanin zabije ponad 3000 persow (1000000 / 300 = 3333.33)
W tym wąwozie to było możliwe :D

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

wg jakiegos tam rzymskiego pismaka, w jakiejs bitwie z nie wiem kim, kazdy jeden legionista ubil chyba 1000 barbarzyncow, wiec w zasadzie spartanie musieli by byc tylko 3 razy lepsi, co innego ze tymi rzymianami dowodzil jakis bliski krewny wyzej wymienionego pismaka :P
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Esco
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Esco »

Biorac pod uwage ze zabicie kogos wymaga nieco wysilku (o ile nie zabijamy samym wzrokiem), to ten pismak chyba troche podkolorowal - bo to tak jakbys mial trzasnac za jednym razem 1000 pompek :D

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

moze to bylo jak w wfb, 2 duze unity ktoś przegral CR o 1 i został dogoniony :P jak ja tego nie lubie w wfb :P
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Kadrinazi
Chuck Norris
Posty: 417
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

Post autor: Kadrinazi »

Esco pisze:Chlopaki mieli niezla megalomanie. Wyslali 300 osob do powstrzymania milionowej armii, czyli spodziewali sie ze jeden spartanin zabije ponad 3000 persow (1000000 / 300 = 3333.33)
Chociaż według starożytnych historyków całość armii perskiej w Grecji wahała się między 1 a 5 milionami to możemy to śmiało między bajki włożyć. Według najnowszych badań Kserkses miał ze soba jakieś 100-200 000 żołnierzy, a Leonidas pod Termopilami jakieś pd 4 do 7,5 tysiąca, z tego 300 swoich Spartiatów.
A pomyślcie co się działo gdy rok później Sparta pod Platejami wystawiła 10 000 swoich hoplitów i 35 000 helotów walczących jako psiloi (lekka piechota) :)

qwer
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: qwer »

Drwal pisze:Byłem wczoraj na tym filmie.
8/10 dam. Muzyka i efekty super
Za mało jednak realistyki. Kserkses miał chyba ze 3 metry wysokości, ten zmutowany człowiek co go persowie trzymali pod łańcuchami też. Kurde powinien trochę tych spartańczyków wyrżnąć a Sam Leonidas zdołał go pokonać.

Pomysł z nosorożcem może efektowny ale taki troche nijaki. 1 dzida go powaliła to samo z tymi 2 słońmi.

Teraz po tym filmie dopiero się przekonałem kto to był spartańczyk :D

dawniej ludzie byli o wiele niżsi niz obecie, 1000 lat temu 160 cm. - to był wysoki człowiek , wiec w czasach Kserksesa, on sam mógł miec 175-180 cm. i uchodzic za olbrzyma, przewyrzszajac wszystkich o 2 głowy.

wg. opisu goliat liczył ok 5 metrów wzrostu - a niektore plemiona mieszkajace na terenie obecnej plasetyny przewyrzszaly izraelitów dwokrotnie wzrostem, wiec co do wzrostu to raczej niema co sie przyczepiac

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

co do tego ze ludzie byli mniejsi sie zgodze
ale z tym goliatem to brednie, ale na prawde smiesznie sie robi przy tych ludach 2 razy wiekszych od siebie, Izraelici 1metr a tamci 2m czy 1,5m do 3m ???? :P
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

qwer
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: qwer »

tak, goliat jest przesadzony, z tym zgadzaja sie wszyscy naukowcy i historycy, ale "300" jest snute przez narratora, który był uczestnikiem tej bitwy, tak samo opierajac sie na podaniach o goliacie to jest on tak opisany.

a co do 140 cm. izraelitów i 2 razy wiekszych kolesiów, to w opisach mamy do czynienia z jednym konkretnym plemieniem, w którym taki wzros był na pozadku dziennym, byli opisani jako plemie "królów - olbrzymów" i górowali nad wszystkimi innymi plemionami zamieszkujacymi tamte tereny - a w wykopaliskach na terenie palestyny znaleziono kilka szkieletów nieproporcjonalnie wielkich do czasów, w których mieli zyc ich "posiadacze".
Ostatnio zmieniony 30 mar 2007, o 22:04 przez qwer, łącznie zmieniany 1 raz.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

a Abraham zyl 180 lat, wierzysz w to? tak jest napisane jak coś,
Jesli nigdy z ziemi nie wyciągneli 3 metrowego szkieletu to na 99,9% jakis prorok zapil
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

qwer
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: qwer »

co do snucia przez narratora, to chodziło mi oto ze słonie opisuje jako bestie, mix. siarki/saletry jako magie, a kogos kto ma 220 cm. jako tego "ogra" z filmu.

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

kurka_z_podworka pisze:a Abraham zyl 180 lat, wierzysz w to? tak jest napisane jak coś,
Jesli nigdy z ziemi nie wyciągneli 3 metrowego szkieletu to na 99,9% jakis prorok zapil
Golait ma potwierdzenie w nauce.
Nienaturalny hormon wzrostu powoduje, że człowiek może osiągać do 2,5 metra lub nawet więcej. Ma to jednak takie wady, że ogranicza wzrok, a po uderzeniu między oczy nawet lekko następuje szybka śmierć. Tak można wyjaśnić jak David uderzeniem kamienia z procy zabił Goliata.
To tak drogą nauki w dużym skrócie :wink:

A na film zamierzam pójść... Choć jakoś nie zapowiada się super, to warto spróbować :roll:
Bum...!

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

co nie zmienia faktu ze wszelkie biblijne opowiesci trzeba brac za z gory pzresadzone tam gdzie mialo byc 5m to bedzie 2,5 itd itp

zarządzam koniec offtopu :P
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Esco pisze:Chlopaki mieli niezla megalomanie. Wyslali 300 osob do powstrzymania milionowej armii, czyli spodziewali sie ze jeden spartanin zabije ponad 3000 persow (1000000 / 300 = 3333.33)
Może źle pamiętam, ale w wąwozie termopilskim armia Sparty miała za zadanie tylko opóźnić Persów.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

A mi się jeszcze inaczej wydaje. (jakiś program oglądałem na ten temat)
Dowiedziałem się niedawno, że możliwe było, iż tych trzystu ludzi miało za zadanie podnieść morale wojsc greckich, dać znak że Persja jest słaba itp. I udało im się, bo 300 ludziom przez długi czas nie dawała rady ogromna armia. :wink:
Bum...!

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Właśnie wróciłem z filmu.
Wpyta sieczka! Bardzo mi się podobał, właśnie tego mi było trzeba - kilka hektolitrów juchy i parenaście ton martwych ciał :).
Co do wzrostu - najwyższy człowiek miał 270cm, zmarł w wieku dwudziestu paru lat - miał tak słabe czucie w nogach, że nie zauważył infekcji w jednej nodze i w skutek tego zmarł. Oczywiście mowa o najwyższym człowieku, którego istnienie mozna niezaprzeczalnie udowodnić (zył kilkanaście/kilkadziesiąt lat temu).
To taki mały wykładzik na temat wzrostu :P ;)

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Film konkret !! Tylko te "potworki" z d... wzięte, ale generalnie może być. Co do zgodności historycznej nie ma co dyskutować - za to niezła jatka i o to chodzi ;)

THIS IS WAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRR :lol:

Awatar użytkownika
Łukasz
Pseudoklimaciarz
Posty: 34
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: Łukasz »

Ja oglądałem bardzo fajny film. :twisted: Bardzo podobał mi się pomysł z komiksem. :P

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Łe, za mało sieczki! :)
Ale film świetny, ora psychikę ;)
Uerph.

ODPOWIEDZ