Czym grać, przeciw komu?

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Re: Czym grać, przeciw komu?

Post autor: Xet »

Przepis na szatkowane wrajty:
Szarżujesz taktycznie CoKami i dostawiasz z boku smoka. Lord ma bok, outnumber, ze 3 rany = 5 CR, wrajty mogą zabić nawet cały odział CoKów i tak będzie remis. W następnej turze lord wklepuje 2 rany + bok,przewaga= 4. Zostaje np. 1,5 wrajta. Jeżeli w CoKach jest bsb na coldzie ( co raczej przy pedancie na smoku nie jest wystawialne ) sypiesz odział już teraz. Oczywiście cały czas pilnujesz, żeby nie wpadł jakimś klocem w smoka używając dr/harpie.

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Smok + COK to jakies 800 pts, 5 wrightow w tym banshee to jakies 300. Ja obstawiam magicmisille jak sa jeszcze daleko a potem dobic magiczna kosa. Najlepiej popatrzec co mamy w ab, wziazdz kosci do reki i testowac. Sam dojdziesz co najlepiej dziala. NIedosc ze eteryczne to ostro moga przywalic. Fajny oddzial krotko mowiac.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

CoK = 135/162. Zabicie wrajtow = podstawa dalszej gry. Jak masz smoka to nie masz magicznych pociskow, a jakos trzeba sobie radziec .

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

z 2 wright i 1 banshe poradziłem sobie bohaterem na pegazie z Pedantem i słomką , padł tylko pegaz...
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

ja z wampirami grałem raz 1555pkt. i 3/4 mojej armii nie podeszło nawet na 10 cali do wroga :mrgreen:
on wpakował większość pkt. w blood knightów, zabił mi hydre i harpie ( którymi jeszcze niezbyt umiem grać ) psami, a ja mu 2 corpse carty, wynik 11-9 dla wampirów, ale ogólnie łatwo z nimi nie ma, a wrajty i banszi to prawdziwa plaga
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Timon
Doozer
Posty: 264
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Timon »

Mój patent na Wraithy to Hydras Teeth które ma Dreadlord na smoku, przedmiot za 40pkt a zawsze się spłaca, 12 cali zasięgu, w normalnych warunkach trafiasz wraithy na 2+, za każdy ząb trafiony k6 ataków z ws2 i s3, z reguły 5-7 woundów na wraithach, później szarża i ich nie ma. Przydaje się tez na obsługę maszyn lub regimenty strzelców najlepiej tych z t3). W każdym bądź razie przedmiot się spłaca własciwie zawsze.

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

ciekawe, bo myślałem, że to gówno warte
Obrazek

Awatar użytkownika
Timon
Doozer
Posty: 264
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Timon »

ja też, ale gram na tym od jakiegoś czasu i w sumie jestem zadowolony z tego przedmiotu, jest to thrown weapon, nie ma kary za multipla i w dodatku można robić stand&shoot ;)

Awatar użytkownika
Voihiern
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Voihiern »

Ataki z Hydras Teeth są magiczne?

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

No tak, ale jak lord na smoku ma zęby to nie ma 1+ sava co powoduje, że jest wrażliwy na wszystkie ataki z S4 oraz S3 ap.

Awatar użytkownika
Timon
Doozer
Posty: 264
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Timon »

Voihiern pisze:Ataki z Hydras Teeth są magiczne?
Hydra's teeth = enchanted item - więc tak
Xet pisze:No tak, ale jak lord na smoku ma zęby to nie ma 1+ sava co powoduje, że jest wrażliwy na wszystkie ataki z S4 oraz S3 ap.
na strzelanie i magię ma 2+ w hth ma 3+, na bp+r wystawiam go z pendantem a na euro z regenaracją, jak do tej pory w zupełności wystarcza

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

I pięknie ucieka przed Khornijczykiem na juggu...

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

bnk pisze:
Voihiern pisze:Ataki z Hydras Teeth są magiczne?
Hydra's teeth = enchanted item - więc tak
A Lifetaker?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Timon
Doozer
Posty: 264
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Timon »

przy Lifetakerze sprawa była dosyć wyraźnie objaśniona, broń jest magiczna, ale pociski którymi strzela nie

Natomiast tu masz 5 magicznych zębów, każdy który trafi zadaje k6 ataków

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Ja będe miał małe pytanko, ponieważ jeszcze nie grałem z nowymi lizakami, tak więc jak prezętuje się na ich tle nasza potęna armia, mamy się czego obawiać, no i oczywiście jakie taktyki proponujecie przeciwko zimnokrwistym :wink: .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

wystrzelać kawalerie, zabić silniki i jest pograne ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

refleksja po grze z dwoma khornowymi puszkami z czego jedna była bsb...

Obiło mi się o uszy, że taki khorniarz to jest zabójca hydry... ale tylko i wyłącznie wtedy jak uda mu się zaszarżować w innym wypadku to hydra go wciąga nosem acz musi mieć KB z kociołka :D no i nie ma piękniejszego widoku jak bsb z pok i dwurakiem z AP, ustawionym przed psami z dwoma khorniarzami :D a ukoronowaniem całości jest zdanie gracza demonów, że taki bsb jest przegięty.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

czego można się obawiać od strony WE?
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

łuczników...
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

kiedy mamy masę harpii....? hydra rozwali treemena , jedyne co to chyba smoczek. prawda?
I believe in Honour.!

ODPOWIEDZ