kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Michał
Falubaz
Posty: 1208
Lokalizacja: BWT Klika - Rumia

Re: kilka pytań początkującego

Post autor: Michał »

Sory mistrzu ze nie znam tak dobrze zasad jak ty i przeoczylem ten fragment.
AND THEY SHALL KNOW NO FEAR

KOLEJNY PUNKT DLA NAS !!! BWT KOCHANA !!!!
Cosmo pisze: 19 sie 2014, o 20:33 BTW gdzie spia Ci co nie chodza spac przed polnoca? Jakies zwierzeta z Nemezisu, BWT, Front..?

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

@Jankiel ... czy mi sie wydaje, czy zasada ze wczesniejsza norma szczegolowa uchyla pozniejsza norme ogolna jest lekko kontrowersyjna, niepowszechnie uznawana, a juz napewno nie dziala jesli akty sa różnego rzedu?

Awatar użytkownika
MichaLZgierz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 103
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: MichaLZgierz »

1. Czy oddzial ItP musi gonic, czy moze powstrzymac sie od tego testujac swoje Ld?
2. Czy oddzial ItP musi overrunowac?
3. Czy mozna zrobic overruna jesli oddzial undeadow nie zostal zabity przez modele wroga a sie sypnal od CRa?
Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

1. nie musi
2. nie musi
3. moze robic overrun

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

szkieletowi wojownicy są uzbrojeni w bron ręczna, ale mogę dać im włócznie, czy to znaczy ze przed rozpoczęciem walki mogę zadecydować czy będą walczyć włóczniami czy mieczami, czy przez całą bitwę będą mogli korzystać tylko z włóczni?
Obrazek

JANEK
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: JANEK »

mozesz zacedywowac kiedy i co uzywasz ;]

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Czy podczas hth combatu można zdecydować się, że w tej i tej turze ci biją włóczniami, a w tej hand weaponem?
Czy podczas hth 5 ludków może zdecydować się na walkę dla przykładu mieczem, a inne 5 włócznią w tej samej turze?

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Wszystko zależy, czy dokupujesz im włócznie, czy też wymieniasz bronie ręczne na nie. W drugim przypadku jeśli twój oddział znajdzie się w kontakcie z wrogiem musisz na początku fazy walki wybrać której broni będziesz używał. Nie wolno zmienić ci broni dopóki dana walka nie zostanie rozstrzygnięta (czyli któryś oddział ucieknie lub zostanie wyciety w pień).
Wszystkie modele muszą używać tej samej broni. Wyjątkiem są bohaterowie, oraz czempion POD WARUNKIEM, że posiada inną broń niż reszta oddziału.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Dzięki, o to mi chodziło.

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

czy jesli w pojedynku zadam 3 wondy, a zabity mial jedno życie, to do rezolucji mam 3 punkty, czy dwa?? chodzi mi o to czy w pojedynku punkty dostaje tylko za nadmiarowe wondy, czy za wszsytkie

Awatar użytkownika
MichaLZgierz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 103
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: MichaLZgierz »

za wszystkie, czyli dostajesz 3pkt
Obrazek

kszyhu
Chuck Norris
Posty: 378
Lokalizacja: kraina wolnego rynku

Post autor: kszyhu »

dzieki, mam jeszcze jedno pytanie,
jesli zaszarżowałem od tyłu w jakis oddzial skladający sie z pierwszej ranki oraz jednego gościa w drugiej rance (i nie zadalem zadnej rany) a w tej pierwszej rance jest charakter, to on mi oddaje, czy oddaje pięciu zwykłych szeregowców?

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

MichaLZgierz pisze:za wszystkie, czyli dostajesz 3pkt
A dokładniej - w pojedynku możesz "nabić" tyle woundów, ile ktoś miał życia plus overkill. Liczba woundów w overkillu nie może przekroczyć sześciu. Czyli jeśli nabijesz zdrowemu herosowi dziewięć ran, to zabijasz go (2 W) wbijasz overkilla (5 W), a ósmy i dziewiąty wound przepada - i masz łącznie 7 (2+5) do CR-a.
kszyhu pisze:dzieki, mam jeszcze jedno pytanie,
jesli zaszarżowałem od tyłu w jakis oddzial skladający sie z pierwszej ranki oraz jednego gościa w drugiej rance (i nie zadalem zadnej rany) a w tej pierwszej rance jest charakter, to on mi oddaje, czy oddaje pięciu zwykłych szeregowców?
Oddaje pięciu zwykłych. Jednak w swojej turze przeciwnik może zdecydować, że bohater przechodzi do walki i wtedy będzie Cię bił.

edit:

Hobbit słusznie prawi, powinno być 5 a nie 6.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2009, o 11:55 przez Matis99, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Matis99 pisze:
MichaLZgierz pisze:za wszystkie, czyli dostajesz 3pkt
A dokładniej - w pojedynku możesz "nabić" tyle woundów, ile ktoś miał życia plus overkill. Liczba woundów w overkillu nie może przekroczyć sześciu. Czyli jeśli nabijesz zdrowemu herosowi dziewięć ran, to zabijasz go (2 W) wbijasz overkilla (6 W), a dziewiąty wound przepada - i masz łącznie 8 (2+6) do CR-a.
Mylisz się. W pojedynku można nabić tyle CR ile ran ma ten z kim walczysz + 5. Czyli w przypadku czempiona max 6. Na lordzie na smoku który (jeśli ofc nie stracili wcześniej żadnej rany) możesz zdobyć nawet 14.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Jeżeli postać ma Poison Attack i Killing Blowa to rzucając 6 na trafienie automatycznie zabijam model przeciwnika?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Nie. Jeśli rzucisz '6' na poisona to nie masz możliwości zrobić killing blowa.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

JANEK
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: JANEK »

Bo poisona używa się na Trafienie , a killing blowa na zranienie .

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Wiem co na co sie rzuca. Zresztą czytając mojego posta da sie to wywnioskować :roll:.
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

w takiej styuacji KB nie działa bo pomijamy rzut na ranienie - było w FaQ-u.

miłego,
Ż.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

1)Czy jeżeli mam Chaos Knightów tak ustawionych że widzi ich obsługant HE bolca (stojącego na "płaskim") ale bolec ich ni jak nie widzi to czy przeciwnik może w nich strzelać? Bo gdydy strzelił to bełt teoretycznie by sie wbił w górke.
2) HE bolec stoi na górce. Moi Chaos Knighci stoją za domkiem (jakieś 2 cale od ściany). Czy gracz HE może w nich strzelać? Moim zdaniem nie.

W obu przypadkach górki były lvl 1.
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Zablokowany