Ciekawostki odnosnie zasad lizakow

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Re: Ciekawostki odnosnie zasad lizakow

Post autor: Skaven »

Book jest świetny i bardzo się przyjemnie dalej ta armia gra, a co do sprzeczności w nim to cóż, gw powinno wypuszczać wersje beta podręczników, gracze by oceniali i zadawali pytania a potem gw wypuściłoby booka w którym by FAQ był zawarty i po problemie :D


Mam taką tylko jedną wątpliwość która mnie ciągle męczy.

Przy kamieniach u terków pisze że mogą zrzucić kamienie w segmencie remaining moves fazy ruchu, jeżeli w tej fazie przeleciały nad tym oddziałem.
Nie mam booka pod ręką wiec dokładnie tego nie opisze ale wydaje mi się że one zeby zrzucić kamienie musza przelecieć nad oddziałem w fazie ruchu, a rzuca sie kostkami i to rozlicza dopiero w segmencie tremaining moves, fazy ruchu.

Wiec moim zdaniem teoretycznie powinny zrzucać kamienie w szarży, ale poczytajcie parę razy tą zasadę w booku i napiszcie co o tym myślicie.

Awatar użytkownika
Rabin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: danzig

Post autor: Rabin »

Ja też interpretowałem o w podobny sposób. Wydawało mi się o logiczne jeszcze przed fakiem.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Remaining moves to nie szarza , imho nie powinny zrzucac w czasie szarzy...

Awatar użytkownika
Handełek
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Handełek »

Jak to jest? Jak jestem Slanem w TG to czy przy miscascie mogę uzyć CHotOO?
Czy miscast jest podczas rzucania czasu, tj. w momencie jak widze jak LT i widze maga przeciwnika czy nie widze?

Drako
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Drako »

Cały czas dla LoSa jesteś LT.

W polskim jest opisane że na potrzeby LoSa slaan jest LT i nie jest to tam wcale ograniczone tylko do tury magii.

CHotOO, a nawet wynika z tego że szarze na przeciwnika za górką...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Drako pisze:Cały czas dla LoSa jesteś LT.

W polskim jest opisane że na potrzeby LoSa slaan jest LT i nie jest to tam wcale ograniczone tylko do tury magii.

CHotOO, a nawet wynika z tego że szarze na przeciwnika za górką...
a w angielskim jest when casting his spells slann is considered as large target. wiec raczej nie moze

Drako
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Drako »

A mógłby ktoś przytoczyć cały angielski opis zasady ??

Bo w polskim też jest coś o rzucaniu czarów ale potem jest podane:
[...] Z tego tez powodu na potrzeby ustalania jego pola widzenia, Maga-Kapłana traktuje się jakby był Dużym Celem. [...]

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

@Ziemko

Chodzi o to że moim zdaniem warunkiem zrzucenia kamieni jest przelecenie w fazie ruchu, a w segmencie fazy ruchu- remaining moves sie to rozlicza.

Moim zdaniem można to tak interpretować, a można takze ze musza w remaining moves sie ruszyć żeby zrzucić, nie jest to na tyle jasno w booku napisane. Ale jest przecież FAQ w którym twórcy napisali ze moga zrzucać kamienie wiec to mnie przychyla do mojego rozumowania.

Zobaczymy co z tym LS zrobi.

Chciałem tylko wiedziec czy mi się tak w głowie uroiło czy inni też to tak interpretują.

Pozdro :)

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

@Shino

A czy miscastowanie nie jest elementem rzucania czaru?

Z twojego rozumowania więc wynikało by ze jeżeli rzucimy IF np przy firaeballu to też nie mamy LOSa.

Miscast to efekt rzucenia czaru tak samo jak jak w przypadku udanego rzucenia efektem jest D6 S4 (mały fireball)
Z twojego rozumowania więc wynikało by ze jeżeli rzucimy IF np przy firaeballu to też nie mamy LOSa.

Kiedy się kończy "rzucanie czaru"? W momencie kiedy twierdzimy ze wszedł lub nie, czy w momencie kiedy uzyskujemy jego efekt?

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1289
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Ale widzenie nie warunkuje ifki, natomiast przerzucenie miscasta tak. Btw straszne czepialstwo.
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

Jesli LS uzna, ze na potrzeby cupped hands slann nie widzi z 2 szeregu, to uznam to za skrajne ch**stwo :| no nic, wyjezdzam jutro na 2 tygodnie, zobaczymy jak wroce co z tego bedzie...
pzdr
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Shino pisze:
Drako pisze:Cały czas dla LoSa jesteś LT.

W polskim jest opisane że na potrzeby LoSa slaan jest LT i nie jest to tam wcale ograniczone tylko do tury magii.

CHotOO, a nawet wynika z tego że szarze na przeciwnika za górką...
a w angielskim jest when casting his spells slann is considered as large target. wiec raczej nie moze
przeczytaj Shino jeszcze raz...

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Shino chce flama zrobić i wymyśla sobie jakieś pierdoły, ale ja sie nie dam :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

The Slann Magwe-Priest's(literówka w booku:-P) palanquin allows it to float up to cast its powerful magic before dropping back within the protection of his unit.(zdecydowanie fluffowe pierdnięcie w tekście)Because of this(spowodu fluffowego pierdzenia), the his line of sight is worked out as if the Mage-Priest himself was a large target(wynikająca z tego zasada).
nie wiem Shino gdzie Ty widzisz, to co piszesz...

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Pająk pisze:
The Slann Magwe-Priest's(literówka w booku:-P) palanquin allows it to float up to cast its powerful magic before dropping back within the protection of his unit.(zdecydowanie fluffowe pierdnięcie w tekście)Because of this(spowodu fluffowego pierdzenia), the his line of sight is worked out as if the Mage-Priest himself was a large target(wynikająca z tego zasada).
nie wiem Shino gdzie Ty widzisz, to co piszesz...
Widzi w swoim chorym umyśle albo w zwałowanym pdfie do lizakow :mrgreen: .
Obrazek

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

myślę, że to pierwsze:-D

Awatar użytkownika
Handełek
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Handełek »

Wierze, ze odpowiedz Shina odnosila sie do szarzy za gorke. Sadzac po tym co zacytowal.

W moim rozumieniu (tak samo jak Skaven zauwazyl) MC jest elementem rzucania czaru, tak samo jak sukces. Jezeli MC "dzieje sie" w tym samym momencie co udany czar, ja tak to rozumiem, zamiast czaru wyszlo BUM. Wiec Slann jest w trakcie castowania czyli widzi jak LT.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

No właśnie Shino w innym temacie twierdził inaczej...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

stricte wg. slowa pisanego rzucanie czaru, jego efekt oraz miscast sa innymi rzeczami ;)

nie zmienia to faktu, ze np. ja bym raczej nikogo nie zmuszal do nieuzywania hotoo w tg ;) bo to juz ewidentnie przeciw temu do czego zostal zrobiony ten item ;)

Awatar użytkownika
Oskar
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Kraków / Żabiniec Imperium Zła

Post autor: Oskar »

pierdu , pierdu wiadomo , że by sie Stasiu obraził 8)
Beka na maxa

ODPOWIEDZ