Ogry 2250 [tak, wciąż ktoś jeszcze nimi gra]

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogry 2250 [tak, wciąż ktoś jeszcze nimi gra]

Post autor: JaceK »

Dzisiaj miał miejsce pierwszy test rozpiski.
Z DoW Fischa.

Ogólnie 9-11 dla Fischera.
Macaliśmy się raczej - tylko 1 combat przez całą bitwę.
Pomogły mi 2 miscasty Krzyśka i mało udane strzelanie z armaty.

Zabrakło za to odrobiny szczęścia i 1 modelu do złapania połowy punktów za wrogich Mengili.


Ogólnie dało radę, choć była to raczej bitwa na remis.
Żałuję trochę, że nie zaryzykowałem i nie podszedłem pod Mengili.
Ryzyko było spore bo mogłem nie wyjść z tego cało, ale też i potencjalne zyski były nad wyraz kuszące.

Cd. nastąpi - w czwartek walczę z demonami :twisted:
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

z tym wynikiem trochę przesadziłeś (koło 600 różnicy było) i nie pisz proszę, że Ci szczęścia zabrakło...

poza tym dzięki za kolejną bitwę bez close combatów 8)

rozpa jest mocna choć brakuje czegoś i Ci leadblecharsi są jacyś plewni

ten scout by się przydał na pewno i konieczny ward na herosów

pozdrówka
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Fisch pisze:...

Fisch, wybacz jeżeli przekręciłem wynik, ale pamiętam jak pytałem Cię czy 9-11 i powiedziałeś, że tak. Małych punktów nie pamiętam.


Co do szczęścia... no to standardowo różne odczucia przeciwnych stron.
Zauważ, że zdanie wcześniej piszę o tym co nie wyszło Tobie i co mi bardzo pomogło.
Dobry generał by to przewidział :wink:

Twoja armia była na moją wybitnie niewygodna i taki wynik i tak zaliczam do małych sukcesów.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2009, o 16:08 przez JaceK, łącznie zmieniany 1 raz.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Jestem po drugiej bitwie tą rospiską Ogrów.

Ogres vs Daemons - 12:8

W demonach były: Bloodthirster (S10, przerzuty hita), Herald Khorne na Juggerze (BSB, S7 flaming, przerzuty), Herald Tzeentcha, 2x10 Horrorów, 10 Demonetek, 5+8 Furii, 6 Seekerek, 2x6 Fleshhoundów, 5 Flamerów.

Ja zaczynam (przeciwnik wybrał stronę, która byłaby bardzo korzystna dla mnie).
W pierwszej turze zabiłem 4 Fleshhoundy :shock:
W drugiej wbijam Bloodziowi 2 rany i chłopak kitra się za lasek, chowając przed Mengilami.

Potem, dzięki poświęceniu Gnoblarów wbijam się kanapką Maneaterów i Ironów w drugi oddział Fleshhoundów z BSB. Ten co prawda zabija mi Butchera, ale oddział ginie od ran, a BSB z CR-a.

Niestety kiepski overrun Ironów i tracę ich - Bloodzio wraca do gry.
Później długaśna walka Maneaterów z Bloodziem (od przodu) i najpierw Seekerkami (od boku), a potem Horrorami, które je zastąpiły.
Maneaterzy się dzielnie trzymają, ale Bloodzio morduje mi najpierw Slaughtermastera, a potem BSB. Szczęśliwie demony 2 razy nie zdołały zdispellować Regenki i BSB zdołał (zanim padł) wbić 1 ranę Bloodziowi. Potem już bez challenge'y moi Maneaterzy wbijają szczęśliwie kolejne 2 rany i Bloodthirster wraca do otchłani Chaosu.

Na koniec bitwy na stole zostają 2 Maneaterzy, połowa Mengili (którzy sami nabili ok. 900 punktów, m.in. skalpując 2 oddziały), bulle - z mojej strony - i 7 Horrorów z drugiej.
Wychodzi 2626:1943 punktów.

Rzeczywiście Leadzi są trochę słabi - to druga bitwa kiedy praktycznie nic nie zrobili (choć nie ma co ukrywać - na demony to oni nie są najmocniejsi).
Będą niedługo jakieś zmiany, ale trzon armii pozostanie bez zmian.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

trzon armii czyli Maneterzy i Manflayersi (900 punktów) to jedne z najmocniejszych oddziałów w battlu więc nic dziwnego, że nie chcesz tego zmieniać 8)

a reszta Twojej rozpiski to jakieś marne dodatki, free points dla przeciwnika - lepiej dal Ciebei jakbyś ich nie wystawiał na stół
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Fisch pisze:trzon armii czyli Maneterzy i Manflayersi (900 punktów) to jedne z najmocniejszych oddziałów w battlu więc nic dziwnego, że nie chcesz tego zmieniać 8)

a reszta Twojej rozpiski to jakieś marne dodatki, free points dla przeciwnika - lepiej dal Ciebei jakbyś ich nie wystawiał na stół
Fisch, to tak jak u Ciebie. Mengile, Maneaterzy i śmieci. :P


A tak poważnie już... to są Ogry. Ta armia już tak ma.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
swidr
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: swidr »

dawno nie zagladalem do zasad ale z tego co widze mengile to dark elfy. na jakiej zasadzie mozna wlaczyc je do armi ogrow? (nie jestem zapoznany z nowosciami wiec prosze zeby ktos napisal mi o co chodzi) z gory dzieki

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Są najemnikami i na tej zasadzie mogą być wcielani do różnych armii.
Jest kilka takich oddziałów z własną nazwą (Regiments of Renown) i zasadami specjalnymi, poza tym są oddziały z armii Dogs of War i kilka oddziałów z armii Ogre Kingdoms które również możesz wystawiać w innych armiach jako najemników (najczęściej jako oddziały rare).

Jacek, gratuluję wyniku z demonami. =D>

Awatar użytkownika
swidr
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: swidr »

ale to cos sie pozmienialo? bo pamietam ze ogry nie mogly brac oddzialow z dogs of war no ale pod wzgledem zasad to dinozaur jestem;)

tryton
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: tryton »

Witam!

Ja jeszcze w kwestii Oprawcy jako generała armii O.K. Można czy nie można? Niech ktoś władny wypowie się autorytarnie i zdecydowanie ;)

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

tryton pisze:Witam!

Ja jeszcze w kwestii Oprawcy jako generała armii O.K. Można czy nie można? Niech ktoś władny wypowie się autorytarnie i zdecydowanie ;)

Można.
Patrz Balancing Patch.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

ODPOWIEDZ