Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Re: Pytania początkujących i niepewnych

Post autor: Deather »

można wystawić legalnie dwa kotły?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

mozna
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
fart
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: fart »

Witam szukam bardzo reki (łapy) do smoka.Jeśli ktoś ma ją to bardzo bym się ucieszył :D

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

metalowa z błonami czy plastikowa cie interesuje?
Obrazek

Awatar użytkownika
fart
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: fart »

powiem ci ze nie wiem jak wyglądaja obydwie,najlepiej jak byś pokazał jakieś foty ich a i najlepiej zeby była lewa bo takiej mi brakuje :) ale bradzo sie ciesze ze ktoś ma do sprzedania :D bo trochę lipnie wygląda smok bez jednej reki. pozdro FART

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

przykro mi ale nie mam czasu na takie pierdoły, także ratuje cie google.pl dział grafika :P .
pozdro pisz PM'ki
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Postanowiłem dokupić sobie do armii Smoka, jednak model z 6 edycji jest już dostępny tylko przez MO, co sporo kosztuje.
Czy jeśli zakupiłbym plastikowego smoka HE i skonwertował jeźdźca mógłbym tym spokojnie grać na turniejach?

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

No raczej, większość osób tak robi .Nawet kiedyś Panowie z GW sami zachęcali do takich manewrów :D Ja mam orginalnego, ale kupiłem go w początkach 6, gdy jeszcze jego cena nie była tak kosmiczna jak teraz

the_lilith
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: the_lilith »

czy championi BG i exe'kow (ci niestandardowi) moga byc brani normalnie czy sa traktowani jak special charakterzy?

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Traktowani jako Special Characters

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Mam małe pytanie. Przyjmijmy, iż dysponuję jednostkami Widm i Korsarzy.

Pytanie co do widm. Czy będę mógł np mieć nimi broń ręczną, kuszę i np: dodatkową broń ręczną i wtedy moje cienie będą miały 2 bronie ręczne i kuszę? Czy jest ograniczenie co do 2 broni?

No i teraz takie pytanie. Jeśli ktoś korzysta z 2 broni to ma dodatkowy atak, lecz:
Jeśli mam jednostkę korsarzy, którzy posiadają 2 bronie ręczne, a ich współczynnik ataku wynosi 1, to czy doliczam dodatkowy jeden atak, czy ta wartość 1 już siś w to wlicza? Gdyż np przy widmach ta sprawa wygląda jaśniej. Mają jeden atak, jedna broń ręczną. Jeśli wykupi im się dodatkową broń ręczną, to liczba ataków wzroście o jeden.

No i teraz taka mała rada, którą z tych dwóch jednostek wyposażylibyście w kusze? Widma czy korsarzy?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Jeśli wykupisz Widmom dodatkowe bronie ręczne to wtedy będą mieli zarówno Kusze jak i dodatkową broń.

Korsarze jeśli są wyposażeni w dwie bronie ręczne to mają po 2 ataki ( 1A z bazy +1 z racji dodatkowej broni).

Widma kusze mają z bazy więc nie ma co ich w nie wyposażać :wink: , a u korsarzy się to raczej nie oplaca.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Odradzam wystawianie korsarzy z kuszami z 2 prostych powodów:
1.Są to kusze ręczne, zasięg 8".
2.Jedyną opcją posiadania takiej kuszy jest wymiana za broń ręczna, czyli tracimy atak.

Ogólnie jak wystawiać kusze to tylko w wojakach, DR lub widmach.

Awatar użytkownika
Kasquit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41
Lokalizacja: Lustria

Post autor: Kasquit »

Witam!
Mam pytanie co kupić na początek do DE, czy batalion czy kupować po parę pudełeczek jednostek.
I co warto używać, a czego nie.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

To zależy jak chcesz grać.
Ja np. zakupiłem batalion i wystawiam z niego tylko CoK.
Polecam przejrzenie działu rozpisek aby zobaczyć, co wystawiają inni gracze DE.
Twoim pierwszym zakupem powinien być armybook, wtedy możesz przejrzeć sobie statystyki i wygląd modeli i wybrać te najlepsze/te które Ci się najbardziej podobają.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ja proponuję zakupić batalion, czemu? Wychodzi o jakieś może 150 zł taniej. Ja także miałem zamawiać osobno, ale jak policzyłem to... :P

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

No ok, ale po co kupować figurki które Ci się nie przydadzą?
Zamiast tego wolałbym kupić harpii czy DR, jednostek obowiązkowych w prawie każdej armii DE.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

z kuszników ( nawet mam na to fajny pomysł ) mozna zrobić shade, z korsarzy DR i juz wykorzystujesz cały batalion ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Kasquit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41
Lokalizacja: Lustria

Post autor: Kasquit »

Więc co proponujecie, bo ja nie chce używać warriorów tylko kuszników czyli i tak jeden oddział mi się nie przyda. :wink:

Awatar użytkownika
Kasquit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41
Lokalizacja: Lustria

Post autor: Kasquit »

I właśnie, czytałem sobie temat "DE - co każdy gracz wiedzieć powinien" trochę o zasadach assassina i mam pytanie:
1.Gdy assek ujawnia się w czasie gry, to muszę zabić jednego członka oddziału, czy jeśli jest pełny klocek to wtedy muszę go zabić ( jeżeli wogóle muszę :P ).
2.Jeśli tak, to czy mogę dać w pierwszym szeregu tylko czwórkę wojowników :?:
Pozdrawiam :wink:

Zablokowany