Balancing Patch v 1.4

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Czapa
Warzywo
Posty: 13

Re: Balancing Patch v 1.4

Post autor: Czapa »

Załoga siedzi w środku czyli zawsze jest na miejscu umożliwiającym obsługę machiny :P - punktów brak :)

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1560
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Bład, Steam Tank nie ma załogi więc nie moze jej stracić. Nie ma loss of crew wiec sie w ogole zasady jej nie imają

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Wiec na twoich czolgach robie auto-overun :mrgreen:
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1560
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

tak tak;) dostawiasz szkieletowego łucznika i czołg znika
:wink:

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

@Czapa
Czyli ciągnąc przykład flamerów to zabraniane wzięcia 2 oddziałów tych stworków nie jest wg Ciebie nie zgodne z AB? :wink:
Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Czapa mniej więcej koledzy wyżej przedstawili zabawę w "logikę" ;).

Jeśli zaś chodzi o zmiany zasad, które nie wchodzą do kategorii "kompozycyjnych", a zatem powszechnie akceptywalnych to zmian zasad innych kategorii w BP jest dużo, dużo więcej. Oprócz tych dwóch przykładów ktore wymieniłeś mamy ograniczony recast Dance Makabre, ograniczenia wystawiania przedmiotów, zmiany unit size w jednostkach, a nawet całe zestawy zmian zasad w DoW, Bestiach, Orkach i Ograch, których jest cała lista.

Te wszystkie zmiany, są testowe i ciągle się szuka nowych rozwiązań, tak jak zmienia się sam BP.

Co takiego jest w tych zmianach zasad? Niszczy "czystego" WFB. Psuje gre? Autorzy AB są nieomylni i nikt nie powinien podważać tego co napisali? AB i Rulebook to coś na kształt Koranu, Biblii czy innego pisma świętego? Zasady pisane przez graczy są nieestetyczne i wzbudzają Twoją niechęć? Bo to jest głupie? Bo uważam, że gracze nie powinni nigdy podważać zasad Games Workshop'u? Nie uznaję innych zasad niż oficjalne, nawet jeśli oficjalne są znacznie gorsze, to powinno się zacisnąć zęby i zwieracze i trzymać to mocno?

CS'y które opierają się na zmianach zasad "kompozycyjnych" nie zdaję egzaminu.

Co zatem dziwnego w tym, że środowisko graczy WFB chciałoby nadal grać na turniejach, na których nie byłoby tylko samych demonów i VC? A niestety, aby to osiągnąć trzeba trochę pozmieniać zasady (nie tylko kompozycyjne).

BP w zasadzie już wydało dla czterech słabszych armii wręcz zestawy zmian zasad - można je nazwać już lekko zmienionymi army listami. Czy to takie złe?
Ostatnio zmieniony 15 sie 2009, o 17:42 przez Kal_Torak, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nawet banowanie jest zgodne z zasadami ;)
To zdanie nie stoi w sprzeczności z podręcznikiem, gdyż podręcznik zakłada, że możesz mieć dowolną ilość Flamerów - czyli również 0 lub 1
zbanujmy najlepiej większość rzeczy, nie będzie to sprzeczne z podrecznikiem ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Czapa nie nudź.

Czapa
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Czapa »

Kal_Torak pisze:Jeśli zaś chodzi o zmiany zasad, które nie wchodzą do kategorii "kompozycyjnych", a zatem powszechnie akceptywalnych to zmian zasad innych kategorii w BP jest dużo, dużo więcej. Oprócz tych dwóch przykładów ktore wymieniłeś mamy ograniczony recast Dance Makabre, ograniczenia wystawiania przedmiotów, zmiany unit size w jednostkach
Niestety nie udało mi się wytłumaczyć co oznacza "zabronione" i "dozwolone"...
Po kolei:
"recast Danse Makabre" - jednokrotne rzucenie czaru jest dozwolone zarówno AB jak i BP - brak konfliktu zasad.
"ograniczenia wystawiania przedmiotów" - nie wystawienie jakiegoś przedmiotu jest dozwolone w AB - brak konfliktu zasad.
"zmiany unit size" - zmiana w BP dotyczy Cairn Wraiths - zmiana z AB 3-10, na 3-6 w BP - brak konfliktu zasad bo wzięcie 3-6 CW jest dozwolone w AB.
Nie będę powtarzał swojego któregoś postu (jest wcześniej), tylko podsumuję - są tylko 2 niezgodności zasad AB i BP zasad w armiach VC, DoCh, EMPIRE i DE...
Kal_Torak pisze:Co takiego jest w tych zmianach zasad? Niszczy "czystego" WFB. Psuje gre? Autorzy AB są nieomylni i nikt nie powinien podważać tego co napisali? AB i Rulebook to coś na kształt Koranu, Biblii czy innego pisma świętego?
Absolutnie nie. Nikt nikogo nie zmusza aby grał na takich, a nie innych zasadach. Tak jak napisałem na początku i wyraźnie użyłem słowa "propozycja", aby wykonywać BP które są ograniczeniem, a nie zaprzeczeniem zasad podręcznikowych.

Jeśli daliśmy sobie prawo zmieniana zasad w AB, to dlaczego tylko Steam Tank? Nie powinniśmy również czegoś zrobić z hydrą biegającą po lasach jak skirmish? Albo z Black Orkami w cenie Black Guardów? I z wieloma innymi zasadami które są, jak to określiłeś, "gorsze"...

Czapa
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Czapa »

Kokesz pisze:Czyli ciągnąc przykład flamerów to zabraniane wzięcia 2 oddziałów tych stworków nie jest wg Ciebie nie zgodne z AB?
Jeśli stworzysz rozpiskę z 1 oddziałem flamerów to będzie to zgodne z zasadami AB. Jeśli policzysz połowę punktów za machinę wojenną to będzie to niezgodne z AB - ot subtelna różnica...

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Nie obraź się, ale i tak dla mnie głupoty piszesz. :D
Obrazek

Czapa
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Czapa »

Kokesz pisze:Nie obraź się, ale i tak dla mnie głupoty piszesz.
Nie obraziłem się :) Zostałem po prostu powalony siłą Twoich argumentów ;)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Czołg wcześniej był 0-1. Okazało się, że dużo większej ilości graczy odpowiada brak ograniczeń ilosciowych, ale połowa punktów - w końcu to pojedynczy model i 10 ran ciężko mu wbic.


Aha - ważna zmiana. Dziś na turnieju ustalilismy wstępnie ze Zbyszkiem i Shinem że następnego balancing patcha ograniczymy tylko do dwóch kosmetycznych zmian:

Zasadę "daemonic" zamieniamy miejscami z "animosity", a "unruly" z "undead" (nawet podobnie brzmi). Dzięki dwóm linijkom tekstu rozwiązują się wszystkie probloemy z demonami, wampirami, a przy okazji z orkami i bestiami.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

:)
dobre...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1560
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

:lol2: Trzeba kiedys zrobic taki turniej :shock:

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Rzymek pisze::lol2: Trzeba kiedys zrobic taki turniej :shock:
no co ty
po szafach nie kryje sie az tyle zielonych i bestow :lol2:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Pomysł był Żaby, ale genialny w swej prostocie :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

quas pisze:
no co ty
po szafach nie kryje sie az tyle zielonych i bestow :lol2:
Ja to wyczułem! :)
Wczoraj pocinałem bestiami, prawie do 4:00, więc to musiało być przeczucie. Muszę powiedzieć, że są pewne subtelne różnice w porównaniu z demonami...

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

hehehe
pieski oblewajace animozje, zombie z unruly...
bezcenne

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Bestmeni z undead ... moglibyście rozwinąc temat ?? Sypanie - brak marszu itp czy tylko fear i ItoP
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

ODPOWIEDZ