Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Hobbit »

Witamy kolejnego szczurzego brata pisk-pisk!

Za 2 miesiące powinien wyjść nowy podręcznik do szczurków, a wraz z nim nowe modele. Więc w tym czasie sklej i pomaluj monków i poczekaj co z tego wszystkiego wyjdzie, a z zakupami, zwłaszcza podręcznika który stanie się wtedy nieaktualny się wstrzymaj. No chyba, że jakiś model naprawdę ci się podoba :)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Zieleń
Plewa
Posty: 9

Post autor: Zieleń »

Nie mogłem ulec pokusie malowania szczurków, dlatego najpierw kupiłem figurki hehe. Wielkie dzięki za odpowiedź i miłe powitanie ;]

GreatJester
Chuck Norris
Posty: 487

Post autor: GreatJester »

Ja także dołączam się do powitania.

Zieleń
Plewa
Posty: 9

Post autor: Zieleń »

Witam ponownie! Początkowe zasady mniej więcej już znam, ale mam pytanie co do czaru Frenzy. Na czym on polega? Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdro

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

W bardzo wielkim skrócie: rzucasz go na swój oddział, oddział ten dostaje Frenzy

Zieleń
Plewa
Posty: 9

Post autor: Zieleń »

Hehe, tyle to ja wiedziałem ;] Ale i tak dzięki. Chodziło mi o działanie. Czy dobrze rozumiem, że jednostki z frenzy dostają +1 do ataku?

MarsnTwix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Post autor: MarsnTwix »

...i zawsze szarżują najbliższego wroga jeśli mają zasięg. Następnym razem sprawdź w Rulebooku, bo tam wszystko jest napisane.

Zieleń
Plewa
Posty: 9

Post autor: Zieleń »

Dzięki za pomoc. Pozdro

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Oddział bez Frenzy na który rzucisz ten czar je dostaje, oddział z Frenzy (niezależnie czy miał je sam z siebie jak monkowie, czy też w wyniku wejścia tego czaru wcześniej) dostaje jeszcze jeden atak (czyli w sumie +2) plus D3 ginie z wyczerpania co turę. Oczywiście wszystkie plusy i minusy frenzy dalej obowiązują i jeśli przegrasz walkę to tracisz oba bonusowe ataki.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Zieleń
Plewa
Posty: 9

Post autor: Zieleń »

Wielkie dzięki za szczegółową odpowiedź! Jak myślicie co powinienem kupic po Plague Monkach? Myślałem nad Clanratsami, Plague Priestem albo nad klimatycznymi Jezzail. Pozdro

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

To zależy czy chcesz grać jakimś klanem czy standardem.
Jeśli Standardem to klaniaki i warlocka a jeśli jakimś klanem to ich mainst unit i bohatera jakiego chcesz od klanu, nie wiem czy plauge priest zanajdziesz.


Witam i pozdr

MarsnTwix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Post autor: MarsnTwix »

Zaczekaj do listopada, wtedy Ci powiemy. Witamy nowego Warlorda.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Clanratsy i tak się przydadzą.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Ja nie miałem problemów z dostaniem plague priesta, lokalny sklep go miał na stanie (mówię o figurce Plague Lord) :-) To z clanratami jest problem, bo chciałem pięć pudeł, a na stanie mieli jedno... Tak samo było z globkami i gutterami. Ogólnie to nie wierzę, że nie można już kupować figurek, clanraty na pewno będą, idę o zakład, że jeśli zniknie mainstay unit, to pokaże się coś w stylu true core, żeby dalej był klimat hordy.

Ja mam pytanie z trochę innej beczki (wyszło po bitwie z bretonią znajomego):

Na górce w bretońskiej strefie rozstawienia stoi trebusz. Dokładnie za nim usadawia się książę na hippogryfie, a w mojej strefie rozstawienia dokładnie na wprost tych dwóch- warp-lightning cannon. Zasady działa mówią, że widzi przez jednostki, więc z czystym sumieniem deklaruję strzał na wprost. I tu pojawia się problem: działo ma opisane w zasadach strzelanie przed siebie płasko i przed siebie pod kątem. Hippogryf jest dużym celem, więc widać go zza górki. Mówiąc prozaicznie: czy uznajemy, że jest na tyle duży, by promień działa strzelającego pod kątem go zawadził?

Z góry dzięki za odpowiedź, mam nadzieję, że zadałem w miarę jasno sformułowane pytanie. W razie czego mogę przygotować rysunek poglądowy prezentujący problem ;-)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Myth - jeśli kolo jest large targetem a górka nie jest wielopoziomowa to obrywa.

Zieleń - clanraty możesz spokojnie kupować, na pewno się przydadzą. Chyba, że bardziej podobają Ci się te wzory które mają wyjść więc się wstrzymaj z tym.
Obrazek

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Dzięki serdeczne Rakso :-)

Ci nowi clanraci zapowiadają się ciekawie, te szczurki są bardziej ludzkie z wyglądu. Ja mam zamiar wystawiać regimenty starych i nowych (osobno, bez mieszania).

Zieleń
Plewa
Posty: 9

Post autor: Zieleń »

Witam ponownie! Mam pytanie czy szarże u plague monków wywołanych zdolnością Frenzy można jakoś powstrzymac? Gramy se z kumplami jednym regimentem i jestem tak dymany, ze szkoda gadac. Pozdro

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Można. Innym oddziałem. ;) (np. night runners itp.)
Niestety, nie zasłonięcie ich przed odpaleniem niechcianej szarży skutkuje koncertowym wydymaniem. :)

Zieleń
Plewa
Posty: 9

Post autor: Zieleń »

To kupie clanratsy ( ich wygląd zmieni się w najbliższej edycji? ), żebym mógł czymś je powstrzymywac. Gramy sobie takie pojedynki regimentami. Jeden kumpel ma Saurus Warriory, drugi Orc Warriorsy, a trzeci Glade Guardy. No i tak się do szczurów zraziłem grajac z nimi, no brak słów. Gralismy na 200 pkt. Dałem im second weapon. Atakow razem z Frenzy mialem sporo. Z elfami (jednym oddziałem) aż tak źle nie jest, bo dodałem umbrannera im. No ale z jaszczurami i orkami MASAKRA. Jak już udało mi się JAKOŚ zaatakowac pierwszy no to na 16 kostek jedno zranienie ( trafienie 4+, zranienie 5+). Pewnie dlatego, ze to tylko jeden regiment i to nie jest prawdziwa gra, no i monki nie są przeznaczone do takiej gry, ale w ogole mnie nie bawilo rzucanie jedynek #-o Mam jeszcze pytanie co do Jezzail. Z jaką siłą strzelają? Z racji, że jest ich dwóch to mają siłę 6? Dzięki za pomoc. Pozdro Szczury ;]

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Zieleń pisze: Mam jeszcze pytanie co do Jezzail. Z jaką siłą strzelają? Z racji, że jest ich dwóch to mają siłę 6? Dzięki za pomoc. Pozdro Szczury ;]
Strzelają z S6.
Ale nie dlatego, że jest ich dwóch, tylko dlatego, że tak jest napisane.

ODPOWIEDZ