kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Arsene
Wałkarz
Posty: 57
Lokalizacja: Kutno

Re: kilka pytań początkującego

Post autor: Arsene »

Witam, posiadam tylko rulebooka, i chciał bym pograć troszkę na proxach, ale brakuje mi 1 elementu do radosnej gry na kartonikach :P. Otóż, czy może mi ktoś opisać jak się strzela z Organków ? Czym taki strzał różni się od strzału ze zwykłego działa ??

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Nie deklarujesz zasiegu. Po prostu mowisz w co bijesz, sprawdzasz czy jest zasieg i dziala w ruch.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Rzucasz kostką artyleryjską by ustalić ilość hitów. Masz s5 i armour piercing. jeśli wyrzucisz misfire, na 1,2 się rozwalasz, 3,4 nie strzelasz 2 tury. Możesz przeżucić kostkę artyleryjską, chyba, że wypadnie misfire. Z grubsza to tyle. Kup sobie army booka


Shino:
edit [-X

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Siemka:)
Mam sobie huntera :) z kociakami. Hunter ma 50*50 podstawkę a kociaki 25*50 - przynajmniej w chwili odejścia od huntera...no właśnie.
Jak traktować huntera i kociaki? Jako model czy regiment. Zgodnie z podstawowymi zasadami, wszystko co jest wyposażeniem herosów znajduje się na jego podstawce lub na podstawce wierzchowca rozumiem więc, że jest to jeden wielki oddział o wymiarach w sumie 50*100...czyli rydwanu :)
A o co mi chodzi:
1. o ruch... wiadomo modele sobie pivotują za darmo. Wycofanie byłoby banalane - 12 do tyłu i przodem...
2. nie mam podręcznika, ale czy wykonując pivot takim ehheeh modelem mamy strzał bez kar do trafienia?
3. jak to rozpatrzyć w walce wręcz? w podręczniku jest zapis że kociaki stoja po obu stronach huntera... no ok, tyle że na chwilę obecną wszystkie te kowadła, kociołki i podobnie właśnie wierzchowce czy też takie dodatkowe wsparcie jak kociaki huntera powinny znajdować się chyba na jednej podstawce co - CHYBA - powoduje, że w przypadku szarży z boku gracz ma prawo pieprznąć w bok hunterem?

W sumie to wszystko o ten fakt sie rozbija... moze sprawa jest maryginalna bo graczy ogrów jest 10 a graczy którzy graja hunterami - ja, więc z punktu widzenia LS - ustala sędzia organiztor, ale wolałbym mieć możliwości pokonania przeciwnika :)

Arsene
Wałkarz
Posty: 57
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Arsene »

Wielkie dzięki :) Armybooka kupię, jeżeli spodoba mi się gra krasnalami :P. W związku ze zbliżającym się proxypaty (:P) chciał bym jeszcze prosić o przybliżenie mi z grubsza zasad wskrzeszania u VC.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

BOGINS pisze:Siemka:)
Mam sobie huntera :) z kociakami. Hunter ma 50*50 podstawkę a kociaki 25*50 - przynajmniej w chwili odejścia od huntera...no właśnie.
Jak traktować huntera i kociaki? Jako model czy regiment. Zgodnie z podstawowymi zasadami, wszystko co jest wyposażeniem herosów znajduje się na jego podstawce lub na podstawce wierzchowca rozumiem więc, że jest to jeden wielki oddział o wymiarach w sumie 50*100...czyli rydwanu :)
A o co mi chodzi:
1. o ruch... wiadomo modele sobie pivotują za darmo. Wycofanie byłoby banalane - 12 do tyłu i przodem...
2. nie mam podręcznika, ale czy wykonując pivot takim ehheeh modelem mamy strzał bez kar do trafienia?
3. jak to rozpatrzyć w walce wręcz? w podręczniku jest zapis że kociaki stoja po obu stronach huntera... no ok, tyle że na chwilę obecną wszystkie te kowadła, kociołki i podobnie właśnie wierzchowce czy też takie dodatkowe wsparcie jak kociaki huntera powinny znajdować się chyba na jednej podstawce co - CHYBA - powoduje, że w przypadku szarży z boku gracz ma prawo pieprznąć w bok hunterem?

W sumie to wszystko o ten fakt sie rozbija... moze sprawa jest maryginalna bo graczy ogrów jest 10 a graczy którzy graja hunterami - ja, więc z punktu widzenia LS - ustala sędzia organiztor, ale wolałbym mieć możliwości pokonania przeciwnika :)
hunter z piieskami to oddzial 3 osobowy. ma szerokosc 100 (nie wiem czy hunter musi byc w srodku. Nie mam przy sobie army booka)
sa to jednak 3 modele a nie jeden (tworza oddzial)
1) nie moze pivotowav bo nie jest single modelem ;)
2) Tak pivot jest ruchem (jedynie maszyny maja napisane, ze moga strzelic po pivotach)
3) masz kilk a roznych modeli. Deklarujesz ataki w to w co chcesz deklarowac :)

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Nio i fajnie, oll isss klir

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Znowu wyjde na idiote ale na czym dokładnie polega pivot?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Dark Knight pisze:Znowu wyjde na idiote ale na czym dokładnie polega pivot?
na przekręceniu modelu :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

wokół własnej osi.
w przeciwieństwie do wheela kiedy to regiment obraca się według jednego z przednich narożników.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ale normalny regiment nie może tego zrobić, co nie?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

nie nie może

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

może. wtedy każdy model w regimencie obraca się według swojej osi.
taka sytuacja ma np. miejsce gdy regiment zaatakowany od boku/tyłu wygrywa walkę.
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Andrzej pisze:Ale normalny regiment nie może tego zrobić, co nie?
Shinue pisze:...może...
ok, zależy co uznałeś za przedmiot zapytania Andrzeja :) pivotu jako darmowego ruchu nie zabierającego MV regiment robić nie może, może się obrócić wg środka ale to kosztuje już ptk ruchu, zmiana frontu jednostki w sytuacji jak opisałeś jest darmowa bo wygrał walkę, ale normalnie nie będąc w walce to też kosztuje MV.

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

Shinue pisze:może. wtedy każdy model w regimencie obraca się według swojej osi.
taka sytuacja ma np. miejsce gdy regiment zaatakowany od boku/tyłu wygrywa walkę.
no więc całkiem prostując tą niemądrą wypowiedź ;) :
oddział nie może wykonać manewru o nazwie pivot. Pivot dotyczy pojedyńczych modeli.
oddział może wykonać manwery opisane na str 12 (maly rulebook) czyli wheel, turn (o turnie piszesz), reform, etc...
.:prawdziwy mężczyzna nie je miodu tylko żuje pszczoły:.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

ok. turn to taki zbiorowy pivot ;)
bo chodziło mi o to, że robiąc turn każdy model w regimencie obraca się wg. własnej osi
a nie cały regiment wg. swojej osi.
(ale fakt faktem jest taki, że nazewnictwa trzeba pilnować bo się w tym pogubimy)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

To skoro on jest darmowy to moge wystawić rydwan bokiem na lini wystawienia, w mojej turze robie nim pivot i jestem troche do przodu?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Mozesz wg. zasad, ale nie polecam - szybko stracisz chetnych do grania. No i oczywiscie na wiekszych imprezach jest to zabronione.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Możesz. To samo można zrobić ratlingiem czy latarą żeby dodać sobie zasięgu albo dzięki temu obrotowi znaleźć się na górce.
Tylko nie zdziw się, jak przeciwnik zawoła sędziego i poprosi o worst playa dla Ciebie. ;) Ja bym przyznał.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

To rydwan nie musi przed ruchem robić wheela? Styknie darmowy pivot i lece po prostej która mi sie podoba? Sorry że tak pytam ale ruchów jeszcze nie opanowałem do końca.
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Zablokowany