Balancing Patch v 1.4

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Re: Balancing Patch v 1.4

Post autor: Kosa »

HE nie mogą mengili :cry:

;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Całkowicie się z Tobą nie zgodzę

1. Właśnie jak napisal Bless zmniejszają różnorodność rozpisek, gdyż teraz prawie każdy je wystawia
2. Kolejna nie ścisłość z tego co wiem Bretka nie może wystawiać DoW, Mengile nie są dostępne np. dla HE (nie żebym chciał używać, ani razu nie wystawiłem DoW i nie mam nigdy zamiaru), nie wszystkie jednostki są dostępne dla wszelkich armii co tylko zmniejsza różnorodność i brak dostępu dla wszystkich armii tych samch jednostek
3. Nie są zbalansowane, Mengile nie są zbalansowane, działka w połączeniu np. z VC czy Lizakami nie są zbalansowane, jedne armie mogą je dużo lepiej wykorzystać( gdyż łatają dziury i słabości danej armii, które nie są wynikiem przypadku a przemyślanej w tym wypadku polityki GW , gdyż od kilku edycji występują).
4. W Battlu wszystkiego trzeba umieć używać, a Mengile w rękach dobrego generała są właśnie niezbalansowane.
5. Klimat, nie wiem o czym piszesz, ale na takiej zasadzie jak Ty rozpatrujesz klimat, to jak ja w armii HE są "fajnie przekonwertowane i pomalowane" figurki Black Guardów to mozna ich uzywać. Prawda jest taka że biorąc klimat pod uwagę to bardziej klimatyczne są w HE np. Greater Demony Slaanesha niż działa w VC i Lizzakach i Mengile np. w Imperium. Zresztą jak fajnie przerobisz to Mengile i do HE będą pasować. Każdy człowiek który zna klimat swojej armii i się tym interesuje powie Ci że konwersje nic wspólnego z klimatem armii nie mają. (a jeżeli mają to mały, bo nie chodzi o to żeby przekonwertować wszystko byle miało klimat)

Jak już naruszamy zasady GW to dopuśćmy Mengili do HE( i tak nie będę używał nigdy), z klimatem ma to tyle wspólnego co działka w VC i Lizakach.
Dopuśćmy też Special Characterów wszędzie, oni też wprowadzają różnorodność armii i inne rozwiązania taktyczne.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

ja bym zabronil uzywania dow i rorow w najlepszych armiach - tzn w vc/de/lizakach/demonach(one chyba nawet nie moga)/czyms tam jeszcze, a w powiedzmy ograch, bestiach, orkach zostawil.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Loremaster pisze: 4. W Battlu wszystkiego trzeba umieć używać, a Mengile w rękach dobrego generała są właśnie niezbalansowane.
Ten argument mnie przekonał, zbanować mengili i działa dow!
Obrazek

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1560
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

I szpinak, przypakowuje kolesia i robi 2 wielkie guzy na przedramieniu w kilka sekund. A inne armie muszą sie zadowolić sterydami...

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

dlaczego Hydry wciąż są 0-1 :?:
dlaczego Breta której bardzo by to pomogło nie może brać DOW a Lizzi, VC i reszta (pomimo tego że zapis w bóókach się zmienił) - mogą :?:

jakieś argumenty :?:

IMHO DOW dopuścić tylko dla słabszych armii - te lepsze naprawdę nie potrzebują wsparcia...

pzdr,
Ż.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1878
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

ograniczenie z hydry bedzie usuniete w kolejnej wersji.

Lepiej Zaba pomysl jak lekko ale sensownie ograniczyc kompozycyjnie demony (a konkretnie herosa na juggerze).

DoW mozna wystawiac na zasadach z army listu DoW, tam jest napisane co gdzie mozna, po co to zmieniac...
VC i tak maja mocne rare'y. Armatki sa dobrym straszakiem na Greater Daemony.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Żaba pisze:dlaczego Hydry wciąż są 0-1 :?:
jakieś argumenty :?:
troszczymy sie o ciebie zebys nie musial niepotrzebnie wydawac kasy na pomalowanie drugiej hydry ;)

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Marek Golan pisze: pomysl jak lekko ale sensownie ograniczyc kompozycyjnie demony
Może zamiast flamery 0-1 dać falmery zajmują dwa sloty rare?
Może heros na jugerze zmniejsza o 1 ilość slotów special w których można wystawić psy?
1 heros na juggerze = 1 psy w armii
2 herosów = 0 psów w armii
Obrazek

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Czyli jak rozumiem chcesz wyrzezać Siren Songa i Dark Insanity z rozpisek? :P
I przy okazji - pomyśl przez chwilę o ludziach chcących zagrać czystym Khornem. Co biedacy będą wystawiać? :P

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

a gra ktoś tak? :P

w domu sobie można zawsze zagrać, turniejowo chyba nie było jeszcze rozpy czystego khorna więc nie ma straty.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Shyym
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 175
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shyym »

Więcej blotlettersów. Co do klimatyczności dział w VC, to ktoś tu chyba nie pamięta Army of Sylvania.

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1560
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Ja bym darował wszystkie ograniczenia za wyjątkiem 0-1 flamerow/0-2 psów w wypadku gdyby armia była cała jednego boga:)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

a Lizzi, VC i reszta (pomimo tego że zapis w bóókach się zmienił) - mogą
Bo tak napisało GW na swojej stronie.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Loremaster pisze:Całkowicie się z Tobą nie zgodzę

1. Właśnie jak napisal Bless zmniejszają różnorodność rozpisek, gdyż teraz prawie każdy je wystawia
Różnorodność rozpisek zmniejszają ograniczone pomysły graczy, a nie większy wybór jednostek. Jednostki DoW nie są często lepsze od (najczęściej) rarów w poszczególnych armiach.
2. Kolejna nie ścisłość z tego co wiem Bretka nie może wystawiać DoW, Mengile nie są dostępne np. dla HE (nie żebym chciał używać, ani razu nie wystawiłem DoW i nie mam nigdy zamiaru), nie wszystkie jednostki są dostępne dla wszelkich armii co tylko zmniejsza różnorodność i brak dostępu dla wszystkich armii tych samych jednostek
I tu dochodzimy do IMO najgłupszego argumentu przeciwników DoW - klimatu. Nie dostępność pewnych jednostek dla pewnych armii jest podyktowane właśnie klimatem. Dlatego też Bretonia nie ma możliwości brania DoW i dlatego HE nie wezmą Mengili, a O&G Long Drongów. Nie wiem jak komuś może się wydawać nie klimatyczne branie najemników do armii. Przecież taka jest ich funkcje. W średniowiecznej Europie - która nie jako jest wzorcem świata WFB i WRPG - najemnicy na polach bitew nie byli niczym nie wiarygodnym. Była to norma. Dlatego też argument nieklimatyczności DoW do mnie nie trafia.
3. Nie są zbalansowane, Mengile nie są zbalansowane, działka w połączeniu np. z VC czy Lizakami nie są zbalansowane, jedne armie mogą je dużo lepiej wykorzystać( gdyż łatają dziury i słabości danej armii, które nie są wynikiem przypadku a przemyślanej w tym wypadku polityki GW , gdyż od kilku edycji występują).

4. W Battlu wszystkiego trzeba umieć używać, a Mengile w rękach dobrego generała są właśnie niezbalansowane.
Proponuję zbanować Top ligi, bo w ich rękach niemal każda armia jest niezbalansowana. 8)
5. Klimat, nie wiem o czym piszesz, ale na takiej zasadzie jak Ty rozpatrujesz klimat, to jak ja w armii HE są "fajnie przekonwertowane i pomalowane" figurki Black Guardów to mozna ich uzywać. Prawda jest taka że biorąc klimat pod uwagę to bardziej klimatyczne są w HE np. Greater Demony Slaanesha niż działa w VC i Lizzakach i Mengile np. w Imperium. Zresztą jak fajnie przerobisz to Mengile i do HE będą pasować. Każdy człowiek który zna klimat swojej armii i się tym interesuje powie Ci że konwersje nic wspólnego z klimatem armii nie mają. (a jeżeli mają to mały, bo nie chodzi o to żeby przekonwertować wszystko byle miało klimat)
Patrz odp. do ptk. 2.

Jeśli piszesz o klimacie, bądź jego braku, to najpierw z nim się zapoznaj. :wink:

I sprawdzaj swoją pisownię, bo aż oczy bolą od tych literówek.
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Shyym pisze:Więcej blotlettersów. Co do klimatyczności dział w VC, to ktoś tu chyba nie pamięta Army of Sylvania.
Co ma Sylvania do dzialek?

Podpowiem - nic. ;)

Myslisz pewnie o armii undeadzkich piratow z wielkim działem. Tam faktycznie armatka pasowala, ale nie dlatego, ze to byly undeady, ale dlatego, ze to byli piraci.
Do Jacka Sparrowa armata pasuje, do Draculi juz ostro średnio.
Obrazek

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Kokesz, akurat to co piszesz ma się nijak do rzeczywistości. W WFB DoW zmniejszają różnorodność rozpisek, gdyż nie chodzi o potencjał wystawienia, a siłę danej jednostki w bitwie. I dochodzimy do jednego schematu. Mam nadzieję że jesteś równie gorącym zwolennikiem Special Characters?

Nazywanie pewnych argumentów "najgłupszymi" to brak kultury, tymbardziej że są ludzie, którzy mają inne zdanie. Porównywanie Battla do średniowiecza, jest tak samo naciągane jak porównywanie 40k do czasów nam współczesnych. Z tego co wiem to w średniowieczu nie było krasanalów, elfów, smoków, skavenów. Imperium ze względu na jednostki, klimat itd bliżej jest do czasów renesansu ( te wszystkie wynalazki, postawienie bardzo dużej wagi na broń palną). Jeżeli WFB jest na czymś wzorowane to na świecie Tolkiena - nawet charakterystyki ras( dumne elfy, krasnoludy itd) są podobnie odzwierciedlone, jedyna armia która ma korzenie w średniowieczu to Bretonia ale zbudowana jest na bazie legend arturiańskich, czyli jest nie klimatyczna, gdyż najbardziej średniowieczna armia nie może używać najemników.

TOP ligi używa specyficznych rozpisek i to, że są na tym miejscu na którym są nie wynika tylko z umiejętności a wypadkowej umiejętności i złożenia armii. Pewne jednostki są lepsze drugie gorsze.

A tak BTW chyba nie zrozumiałeś że mój post odnosił się bezpośrednio do postu Karlee który twierdził, że każda armia ma równy dostęp do oddziałów DoW i to czyni je dostępnymi.

Czyli wg. Ciebie Bless też się musi z klimatem zapoznać, gdyż uważa jednostki DoW w innych armiach za nieklimatyczne.
Prosiłbym Cię o niepouczanie z jakim klimatem mam się zapoznać i w jaki sposób, nie znasz mnie, więc się o takie rzeczy nie czepiaj. Rozumiem literówki, ale akurat o tą sprawę związaną z klimatem uwag mi robić nie musisz.

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Shyym pisze:Więcej blotlettersów.
Tja. I może frytki do tego?
Rozpa składająca się z Bloodzia, dwóch Heraldów na Juggerach, 3x40 piechotnych Letterów i 3x Furie. No super, kurwa. :?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Kalesoner pisze:Może zamiast flamery 0-1 dać falmery zajmują dwa sloty rare?
Ok, wiec rozumiem, ze jak masz GD z syrenka albo IF to juz nie ma plujek, i na male punkty tez nie ma?
Kalesoner pisze:Może heros na jugerze zmniejsza o 1 ilość slotów special w których można wystawić psy?
1 heros na juggerze = 1 psy w armii
2 herosów = 0 psów w armii
Mysle, zeby jednak HoK zabieral slot nurglingom. Fajnie sie pisze "albo to albo to", ale grac bys tym nie gral, bo sie nie da.
Moja propozycja to zeby zabieral 2 sloty special, a kazdy nastepny 1. Jest to pomysl na szybko, ale powninnismy sie tego trzymac - zabierania slotow, a nie ingerencji w zasady.
Ostatnio zmieniony 5 wrz 2009, o 12:19 przez Lidder, łącznie zmieniany 1 raz.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Stary, to jest luźna propozycja. Ma tylko pokazać jakąś możliwość twórcom BP.

Co do flamerów można zrobić identycznie jak z wraciakami i na małe punkty wejdą.
A co do tego, że nie wejdzie syrena? O jej jak mi przykro... to taka słaba armia. :(

A grać to bym i tak tym nie grał, bo nie zbieram tej armii.

peace
Obrazek

ODPOWIEDZ