CHAOS mocny czy nie

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marios
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHAOS mocny czy nie

Post autor: Marios »

Occ pisze:Ziomek z s7 na smoczka jest rozwiązaniem ale,jeśli już stanowczo chcemy pozbyć się tego latającego smoczego cholerstwa,(...)Generalnie niezgadzam się z tezą,iż nasi herosi mają słabe itemy.Jedynie z darkami i ich przepakowanym pendantem nie jest fajnie.Nasi najlepsi herosi generalnei kopią tyłki innym "najlepsiejszym"herosom wroga.Po to są tacy mocni i maja EOTG.
Po pierwsze jakim cudem masz gościa na smoku z S7? Z flailem? Przecież to tylko jednorazowa impreza, nie masz tarczy więc masz sejwa na 4+ w cc, conajwyżej ward na 5+ lub regenka.

Powiedz jakie mamy mocne itemy na herosach? Ja osobiście nie widzę żadnego przydatnego i naprawdę wartego swojej ceny przedmiotu poza ew. infernal puppet.
Do walki nie ma prawie nic ciekawego. Wszyskie bronie są drogie jak cholera i czynią ze zwykłego nawet bohatera model warty grubo ponad 200 pkt.
W zbrojach nie ma nic ciekawego, bo wszystko jest drogie i ciężko je z czymkoleiwk skombować.
Chaosiarze kopią tyłki innym herosom? Może pod warunkiem jak zaszarżują bo jak mają przyjąć szarżę, to nasi chłopcy mają 2W z T4 i w zasadzie samym pancerzem max na 1+ (koń, tarcza bo jak demoniczny wierzchowiec to już 2+). Byle Elfina może bez problemu zdmuchnąć naszego herosa.
Mariusz 'Marios' Krakowczyk
Inkwizytor Warszawa
Niekończąca się krucjata przeciw "wujkowi dobra rada".
trikk pisze:Z głupotą można żyć.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

nie mówiąc juz, ze
a) nie mamy 5+ warda bez marka teczy
b) saurus oldblood 145 punktow, lord 210
saurus scar-veteran 85, exalted hero 110 (5 T vs 4 T)

porazka...
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

HA! Wreszcie nie ja sam narzekam na WoCh! A co do pancerzy ostatnio wrzuciłem Morrsslieba (czy jak to sie tam poprawnie pisze) i ucieszony lece lordem na smoku. 4 DS i 4 DD no to z magią looz. A tu Slan jebudu duża kuźnia w lorda na smoku. Ward tylko na 6+ nic, lord spadł, smok został na 2 woundach... Ktoś chce kupić WoCh? A co do bohaterów to taki wampir sam sie może leczyć. Też uczciwe... A nasi "niepokonani" klepacze w CC nawet KB z automatu nie mają. Tyż mi super wojownik. Za takie pkt to ja już wole naszych magów.
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Johny Kalesony
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Johny Kalesony »

Bo chaosowi magowie są do klepania,a nie do magii.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Johny Kalesony pisze:Bo chaosowi magowie są do klepania,a nie do magii.
no właśnie :twisted: slaanesh co raz bardziej mi się podoba z spell familiarem mam 50% na frenzy, szkoda tylko że 6 to zdawanie T a nie I :mrgreen:

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

ale bez wardow, wiec wraithy i duze klocki horrorów boli ;]
Release the Przemcio!

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

"Ziomek z s7 na smoczka jest rozwiązaniem ale.."-nie na smoczku tylko na smoczkaxD tzn.przeciw smoczkowixD
A itemy nie mamy super ultra mocne ale nie beznadziejne

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

trikk pisze:ale bez wardow, wiec wraithy i duze klocki horrorów boli ;]
pitka (6. z shadow) też jest bez wardów i ściąga model a nie zadaje tylko 1W, a na horrory tak samo działa na 4+ ginie

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Panowie,Woch to nie demony,które rozwalają na 2+ z przerzutem,nie oczekujmy,że gw wypuści bardziej przegietą od(demonów) armię,bo jeśli tak,to nie licząc wielkiej trójcy inne armie stracą rację bytu.
A co do naszych bohaterów,to przesadzacie,nie są słabi,mają dobre staty i sporo opcji.
Co do itemów,to widzę zastosowanie wielu i jakoś na nie nie narzekam:
Bronie mamy okej-nie nie no bez przesady,nie mamy takich plewnych.Runesword,AOK,glewia są okej.
Zbroje-drogie są prawda ale nie są złe.Zbroja dająca t6,wyłączanie broni,4+wardek na niemagiczne,niemożność multiplayowania woundów,nie jest tak źle.
Talismany są dobre i tyle.Regenka,amulet,wardek i mr2, itp.są mocne.
Arcany nie odbiegają od normy.WF ładnie chroni naszego maga,SOK działa mocno w połączeniu z magami Tęczy.
Enchanted itemy mamy bardzo fajne:BOS jest super,Pendant okej,HOMA ma minusy,jak i plusy.
Sztandary są na poziomie.Nie są to demony,ale na pewno nie należą do najgorszych.

Możemy zrobić herosów z dobrym asem,dobrym s i sporą szybkością,a to że saurus jets lepszy(nie da się ukryć)jest chamstwem i tyle!;p
Zresztą,w booku lizaków jest sporo nawiazań do wochu i chyba ich twórca za bardzo naszych chaosiarzy nie lubił.Vide-opis jak grać Lizakami w ich ab.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

kuman pisze:
trikk pisze:ale bez wardow, wiec wraithy i duze klocki horrorów boli ;]
pitka (6. z shadow) też jest bez wardów i ściąga model a nie zadaje tylko 1W, a na horrory tak samo działa na 4+ ginie
pitka zahaczysz 16 max, do tego 11 na 4+ trafisz templatem. Tutaj masz 30 automatów na 4+ spadają.

A co do przedmiotów
brak warda na 5+ zwyklego, brak dobrych broni za 25 pkt, tak jak i pancerzy tanich. brak jakikolwiek konkretnych kombosów- be
arcane, sztandary ok.
Release the Przemcio!

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Masz warda na 5+ zwykłego na typku Tęczy z jakimkolwiek syfem(collarem/amulet of protection- :roll:
A Kombosy są,tylko trzeba ich poszukać:)
Lord z Diablic spledour i sztandarek z -1ld.Mamy dużo fearującego syfu.Lordek na mounta do najtów/dogów i to przodu.
Festering Shroud+Blaspheous amulet,dobre.
Mark of Nurgle,Zbroja z przerzutem i Chaos runesword.Albo nawet zbroja z Mon,trafiają nas na 5+ z przerzutem większość.
Bos+PF=2 dodatkowe PD-złe to?:).
Złote oczko+zbroja bez mnożenia woundów.Polujemy na bolce.
Oj i tak dalej.....

Awatar użytkownika
cristobald
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Hindenburg/Bury St Edmunds

Post autor: cristobald »

Forsakeni są czymś pomiędzy Warriorami a Spawnami.
Nie wiem jak Wy ale jak patrze na ten oddział w booku to mi się wydaje że Phil "zapomniał" dopisać tam np. +2 pt - skirmish :)
Przyjemnie by było jakby "zapomnieni" jak dzika banda biegła na wrogów!!!!!!

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Oni za darmo powinni mieć skirmish. A i scout by ładnie przy nich brzmiał. Gdyby mieli skirmisha to za +5 pkt pięknie by brzmiał fly. Wtedy by nie byli już tacy odrzuceni i WoCh byłby bardziej grywalny imo.
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
cristobald
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Hindenburg/Bury St Edmunds

Post autor: cristobald »

O ile wiem jeszcze nie wypuścili ich figurek.
Pewnie żeby troszkę ich sprzedać ta zasada się pojawi :twisted:

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Chciałem ich konwertować. Ale po co tracić czas jak jednostka centralnie jest odrzucona :|
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Forsakeni za 18pkt bez żadnych specjalnych zasad to bzdura.
Może im coś dodadzą,bo serio,ten unit jest kompletnie niegrywalny.
Bez marków,bez dobrego asa,bez dobrych stat,bez polotu.
No i ta beznadziejna nazwa....

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Occ pisze:Masz warda na 5+ zwykłego na typku Tęczy z jakimkolwiek syfem(collarem/amulet of protection- :roll:
A Kombosy są,tylko trzeba ich poszukać:)
Lord z Diablic spledour i sztandarek z -1ld.Mamy dużo fearującego syfu.Lordek na mounta do najtów/dogów i to przodu.
Festering Shroud+Blaspheous amulet,dobre.
Mark of Nurgle,Zbroja z przerzutem i Chaos runesword.Albo nawet zbroja z Mon,trafiają nas na 5+ z przerzutem większość.
Bos+PF=2 dodatkowe PD-złe to?:).
Złote oczko+zbroja bez mnożenia woundów.Polujemy na bolce.
Oj i tak dalej.....

Tak, musze dawac MoT, zeby miec 5+warda. Co dyskwalifikuje kazdego innego marka, Chodzi mi o 5 warda.
Do tego kombo ze splendourem i -1 do Ld ssie, bo.... topowe armie są unbreakable, a kombo kosztuje ze 300 pkt.
Festering shroud i amulet wymagaja MoN.
Generalnie nic w tej armii nie zatrzymuje bloodzia na 1 ture, zaden lord nie ma szans go przezyc, zlote oczko + zbroja to kombo na lorda.
Generalnie wciaz uwazam, ze gowno
Release the Przemcio!

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Bez przesady z tym blodziem.Lord na smoku go ubije,tak samo jak gigant z asfem zazwyczaj.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

no tłaśnie tym się rużni pitka od 6.slaanesha że jak dloodek niezda tej dłupiej I to znika i tyle go widzieli, a tak tylko wond...

nie wiem czemu forsekeni nie mogą mieć mark'ów... wiem są "opuszczeni" ale spawn wkońcu też a marki dane od bogów nie znikają od tak, naprawe musieli się postarać :mrgreen:

gigant.. może co najwyżej go z baci co ture walić i w 3 padnie... oczywićsie jak warda nie zad :)

a takie pytanie poboczne... czy w innych krajach też nażekają tak na Woch ?

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Forsakeni ssają i tyle.
Zapomniani, dosłownie :twisted:

ODPOWIEDZ